Přejít na obsah

Josef01's Blog

  • příspěvky
    3
  • komentář
    1
  • zobrazení
    14 919

Příspěvky v blogu

Universal Gen?ve Microtor UG101

Dlouhou dobu jsem pokukoval po kalibru UG 101 Microtor. Původně jsem chtěl UG Cabriolet, nicméně nakonec jsem se rozhoupal k těmto automatům. Firma Universal Gen?ve vyráběla více než 100 let zajímavé modely hodinek včetně známých Poleroute Sub.(v pouhých 23 letech navrhl známý designer Gérald Genta), které s úspěchem prodávali po celém světě, mimo jiné i letecké společnosti SAS (Polarouter). V letech 80-90-tých se dostali v "hodinkové krizi" do problémů a koupila ji hongkonská firma Stelux. V 90

Josef01

Josef01

Rolex GMT Master 16753

V poslední době se více dívám do historie a tak mě lákají i starší kousky, které nic neztratily na své kráse. Takovými hodinkamije i Rolex GMT Master v kombinaci zlato 18k a ocel s provedení tahu Jubilee a plastikovým sklem, caliber 3075. V té době se dělaly také v provedení "tiger eye" , které byly rovněž v oblibě. Do roku výroby 1983 můžeme vidět na ciferníku (6 hodina) nápis T SWISS T, pak již klasický SWISS - T < 25 (což značí místo výroby a obsah tritia). Vyrobeny jsou v roce 1985, prod

Josef01

Josef01

Schaumburg Watch Moon Meteorite

Nějakou dobu jsem přemýšlel o hodinkách se zobrazením lunární fáze. Ne že bych se zabýval astrologií, nicméně můj koníček astronomie sledování fáze Měsíce často vyžaduje.  Nedávno jsem narazil na internetunahodinky Schaumburg Watch Moon Meteorite. Na hodinkách realisticky vyobrazený Měsíc opravdu dominuje a krásu hodinek podtrhuje ciferník vyrobený z meteoritu nalezeném v poušti Namibie. Na každých hodinkách je unikátní vzor vzniklý zpracováním meteoritu, který je nenapodobytelný. Komplikace je

Josef01

Josef01

×
×
  • Vytvořit...