Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 345
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Cenový limit byl nejdřív cca 10ka, ale tam se toho moc nevleze, uvažoval jsem o pětkových Seikách, pak o Steinhartech, ale ty mají zase tu lupu, což se mi moc nelíbí, a pak už je cenový skok na trojnásobek.

tissel kludne aj tu (+/- 7500CZK): https://www.tisellwatch.com/diving-watches/

 

sú tam aj bez lupy aj no date

Upraveno uživatelem AKUC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cenový limit byl nejdřív cca 10ka, ale tam se toho moc nevleze, uvažoval jsem o pětkových Seikách, pak o Steinhartech, ale ty mají zase tu lupu, což se mi moc nelíbí, a pak už je cenový skok na trojnásobek.

 

Bol si si pozrieť tie Steinhart s lupou? Lebo mne sa to nepáčilo úplne rovnako na fotkách, ale na živo to bolo úplne v pohode. Navyše sa dá lupa odstrániť, ak by si to veľmi chcel.

 

Pri Tisselkách najviac nadávali na kovový ťah. Hlavne spona je dosť o šťastí. 

 

Osobne by som skôr išiel do Steinhart, príp. z druhej ruky zohnať Davosa Ternos Ceramic príp. Squale 1545.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naživo jsem Steinharty neviděl, už jsem byl skoro pro ně rozhodutý, Rolexy mají taky lupu, ale pak jsem objevil Tiselly bez datumu, a teď jsem zviklaný, které vzít. S tou sponou jsem to zaregistroval, ale asi to není běžné, spíš smůla na kus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určite si ich najprv choď odskúšať.

 

Inak toto video si videl? 

Týpek tam porovnáva práve sub homage modely. Davosa tam je vo verzii profesional (42mm), ale pre predstavu to stačí.

 

Keď som si vyberal ja sub homage style hodinky Steinhart a aj Tisell boli vo výbere. Od Steinhart ma odradila slabá lupa a ostrý spodok, od Tisell zasa zlá kvalita kovového ťahu a spony. Nakoniec sa mi podarilo zohanať za slušnú cenu vo výbornom stave Davosa Ternos Ceramic. :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

tak jsem ty Tiselly nakonec vzdal, místo toho jsem si pořídil Orienty, Orient Automatik Symphony s černým ciferníkem, a  prozatím jsem velmi spokojený, naživo jsou fakt super a přesnost chodu je nad očekávání

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

koukal jsem dneska na jedny tiselly gmt pepsi za 7 a pak na inzos r suby za 240 a docela to se mnou otraslo. Technicky/cenove to nedava smysl, ta pridana hodnota je marketing a emoce, protoze z technickeho hlediska tam ta hodnota proste neni. Jdu si asi koupit ty tiselly...znovu :-)

Ps.nejsem tu moc dlouho tak je pravdepodobne ze treba za 5 let budu mit jiny nazor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Mám miyotu 9015 v dvoch Tisellkách a zatiaľ šlape ukážkovo, ale je to japonský strojček. Oboje som kúpil od miestnych členov. 

Spokojný som, ak by nie, zvažujem Steinhart.

Tisell marina diver sa im veľmi podarili za tie prachy. :-)) Hodinky do 300 USD, nie je o čom.

 

Dávať za nové suby 200k korún, nie každý si to môže dovoliť...

Navyše, odporučte niekomu "potápky" s keramickou lunetou, safirovým sklíčkom na menšie zäpastie do 15k korún na ocelovom ťahu, budete hľadať márne.

 

Nejde o fejky ako také, ide o dizajn. Nemajú nič navyše, inak by som nekúpil dvojo, jedny čierne a jedny zelené. 

Okrem toho, z nosenia Rolexov by som mal strach že ich niekde obijem ešte. :-( :-DD.. ale trápiť ma to nemusí...

 

Kdo chce mať swiss made, nech kúpi Steinharty.. ale len preto, že to je swiss made a majú o niečo legendárnejší strojček, ETU 2824-2.

Ale 40mm je lepších ako 42mm, nemôžem si pomôcť a to mám necelých 18 cm zápästie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...