Přejít na obsah

Christopher Ward C8 Power Reserve


wizard-ov

Doporučené příspěvky

Návod:

?Recenze? je rozdělená na dvě části ? první je dlouhá a je tam hodně slintů off topic, druhá je v bodech s krátkým shrnutím. Je jedno co budete z toho číst, obojí vás stejně nikam neposune?

Konec návodu

 

Delší část:

Koupil jsem tyhle zajímavé hodinky. Jak jsem je na webu uviděl a hlavně, jak jsem uviděl působivou upoutávku na tyto inhauzní kousky, řekl jsem si ? jo !

Technické pindy si přečtěte na webu, já se pokusím spíše o subjektivní dojmy a pocity z hodinek.

Beru to jako povinnost vůči Chronomagu, protože si myslím, že v ČR budu asi jediný, kdo je má (však mne znáte, já jsem pro každou blbost), přece jenom si myslím, že Wardy za pade ? to asi není úplně normální a navíc jejich dostupnost je minimální - asi nestíhají krouhat ty inhauzy.

Balení:

Kartónová pixla skrývá další papírovou pixlu, tentokrát již černou s nápisem Christopher Ward. Dále je tam koženková pixla, černá, no-name, škoda no..dále velký COSC certifikát, malý COSC certifikát (to asi proto, kdyby vás v Albionu zastavili bobící, tak se můžete prokázat platným COSC), faktura (vytištěná na pěkném papíru ? jako kancelářská krysa dovedu tohle ocenit !), návod se záručákem dohromady, hadr na čištění a osobní dopis pana Warda pro mne (opět na krásném papíru !), vlastnoručně nadepsaný a podepsaný, tedy, jak se tak koukám, jenom podepsaný ? oslovení psala ženská ruka, takže toho asi pan Ward seká tolik, že zvládá jen podpisy.

Ještě k té koženkové pixli ? smrdí jak chemička v Čang-čou, takže původ je asi jasný. Musím uznat, že tady jsou u Rolexu mírně napřed ? otevřenou pixlu od Rolexů pozná každý jen po čichu ? schválně si to zkuste.

Hodinky:

Hodinky působí na pazouře mnohem menším, subtilnějším dojmem, navzdory tomu, že a) mají 44mm a za b ) nemají lunetu.

post-35497-0-60999400-1476985560_thumb.jpg

Měl jsem Sinny 6110 Technik, vzor ?gramodeska?, neboli élpéplatňa, ako by povedal Miro Žbiro vo svojej TV show Rythmick, a ty působily o 20% větším dojmem. Myslím, že je to asi tím PVD ? hodinky prostě tak ?nerazí?. Cifr je matně černý, sendvičový, kromě indexů 3,6,9 a číslice 12, kteréžto jsou naopak vystouplé a orámované nějakým kovem, nebo alobalem, neboněčímtakovým.  Každopádně to při natáčení hodinek hází odlesky a je to příjemné zpestření pro oko zhýralého chronomagora. Datumovka je taky sendvičová s třídatovým ukazatelem (včera, dnes a zítra), přičemž aktuální datum je podbarveno khaki barvou. Tleskám, tohle se anglánům opravdu povedlo! Díky tomu museli ale použít stencil čísla a to se bohužel u některých čísel podepsalo na čitelnosti. Ručičky jsou v provedení černá/khaki s jehlovitým zakončením (u minutovky s červeným zakončením a dotažením až ke konci cifru -ano !), lumi je obstojná ? nečekejte Seiko, PRIMkám (i novým) ale dá s přehledem na prd? tedy na dýnko? Cifr je dle mého názoru celkem symetricky rozvržený, zejména když to srovnám s inhauzními pilotkami od Orisu, nad kterými jsem přemýšlel ( Oris Big Crown ProPilot Calibre 111 ? ty dělal snad stejný konstruktér jako slavnou pistoli Margolína, kde urban legends hovoří o tom, že Michail Vladimirovič Margolin byl slepý), potěšilo mne i logo, kde slova jsou pěkně osově zarovnána.

Korunka je OK, dobře se drží, neřeže ani mou prasečí pacičku, takže palec hore.

Zadní strana ? hezké, hezké, je vidět že to je inhaus, plnotučný průhled, žádná pračka, večer se na něj s rodinou díváme místo televize (kterou jsem prodal, abych měl na Wardy). Pokud holky donesou ze školy jedničku, smí si je o půl dne natáhnout a místo hraní na tabletech a PC se na ně můžou ? hodiny zdarma dívat?slzí vždycky štěstím?.no to jsem už asi přehnal, ve skutečnosti je to 20 minut.

post-35497-0-93741500-1476985605_thumb.jpg

Řemen ? celkem zklamání ? vybral jsem ten nejsvětlejší, barvy Romská Hněď, bohužel to na mé ruce poněkud zaniká (asi podobný pigment neboco) ? měl jsem vzít ten tmavě hnědý, ale co už. ALE ? ten řemen má jednu vychytávku ? beznástrojové vysunutí stěžejek. Něco takového jsem ještě neviděl a je to opravdu skvělá vychytávka!

post-35497-0-56637200-1476985628_thumb.jpg

Celkový dojem: tohle jsou takové britské Damaska. Na první pohled to jsou hodinky z tržnice, maximálně z LIDLu (jako DA36), ale už na ten druhý vidíte tu skrytou krásu a harmonii (jako?teď mne zrovna žádné Damasko nenapadá, když tak doplňte) ? kombinace černé, khaki a červené funguje, drobný nápis 5 DAYS ukazuje na to, že to nejsou žádná ořezávátka, sendvič datumovka, ruční nátah a ta zadní strana ! Na druhou stranu MI=0. Opravdu. V tomhle mi věřte. Na třetí stranu, partyja se na ně celkem kouká (více než na RLX) a ptají se mě, v kerym butyku ve Fukušimě sem je kupil bo su fajne a neni na nich viděť šlam z uhĺa.   

Tož tak.

 

Kratší část:

K hodinkám samotným - v bodech:

 

- sklíčko mohlo být klenuté

- WR mohla být alespoň 100

- MI=0

- hodinky s příběhem   :lol2:

 

+ COSC

+ garance 60/60 (pro wizarda ideál)

+ 5 let záruka na strojek

+ inhouse

+ pětidenní (v souvislosti s COSC klobouk dolů)

+ ruční nátah (v poslední době mě nějak automaty neberou - tohle je imho v mechanikách ideál. Dlouhá výdrž a vidíte na ukazateli, jak na tom jste)

+ ukazatel nátahu - jedna z mnou nejpreferovanějších komplikací

+ design - přehodil jsem je na Hirsch Heritage Gold Brown 70 a skvěle sedí k barvě indexů

+ vtipně vyřešená datumovka

+ origo řemínky mají skvěle vyřešenou beznástrojovou výměnu - paráda

+ slušná lumi

+ průhled na strojek se dvěma "turbínami"

+ symetricky umístěné logo (nově dělají logo s písmeny Ch a W pod sebou - celkově to vypadá nepěkně)

+ hodinky s příběhem 

 

Prostě, tohle jsou hodinky pro tu správnou Damasko náladu, když jste uondaní z nošení Chronomatů na tahu, když vaše oči trpí a slzí z oslňujícího lesku oceli 904L, když upracované ruce bolí z dvacetinásobného denního měnění řemenů vašich PAMů, či když se vaše mysl vzpírá při pohledu na Infantilní Wyzáblé Cucáky manekýny/závodníky formule 1 s ETA hodinkami za 200k, pak s úlevou vydechnete a nasadíte si Wardy a řeknete si "Yeah Mate !!!! " nalijete si anglický čaj, k tomu masové pyré s hráškem a večer se půjdete porvat do pubu.

Prostě - Swiss movement - English heart !

 

 

 

 

post-35497-0-01478000-1476985824_thumb.jpg

post-35497-0-42094600-1476985824_thumb.jpg

post-35497-0-80277400-1476985824_thumb.jpg

post-35497-0-13853900-1476985825_thumb.jpg

post-35497-0-48985900-1476985825_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No panečku, Wardy za pade,to je už obstojnej ulet. Ale,vypadají fakt vyváženě, jak se mi vůbec nelibi trojdatum tak tady to posunuli zase o kousek dál. To se jako motají jenom čísla dnu nebo jak? Strojek je nadhernej a rezerva s ukazatelem je super. Pěkný to mas wizi

Upraveno uživatelem cosmos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super hodinky a pěkná recenze.

Nejlepší je ta strojovna.

Gratuluju.

 

Nejsem si uplne jistej, ale možna jsem to videl u wolframoveho Lum - Tecu, který jsem kdysi mel, Tungsten se to myslim jmenovalo.

 

Tak, tak, mám to na skoro 7 let starých Lum-tec M8.

Myslím, že je to ale ještě daleko starší věc.

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...