Přejít na obsah

Přesnost quartz


odjinud

Doporučené příspěvky

Co se týče profilu Casio, jsem plně pro. Jinak bych řekl, že kromě pár výjímek typu superquartz nebo precidrive japonský quartz celkově ten švýcarský docela převálcoval na plné čáře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 252
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kupodivu má, i když ne takový jako u mechaniky. Nějaké odkládání na 6, 9 12 nebo dýnko nehraje celkem roli, ale spíše má vliv nošení-nenošení.

 

Poloha na přesnost nemá vliv, pouze nošení na ruce vyvolá teplotní rozdíl a krystal, pokud nemá stabilizaci teplotní závislosti, tak změní frekvenci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poloha na přesnost nemá vliv, pouze nošení na ruce vyvolá teplotní rozdíl a krystal, pokud nemá stabilizaci teplotní závislosti, tak změní frekvenci.

Myslím, že je tam trochu i vliv pohybu ruky, i ldyž s tím krystalem a jeho teplotní nestálostí máš pravdu, samozřejmě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já se taky přikláním k vlivu teploty.  Jako na kole mi  taky budík nijak zvlášť nefixluje a rozhodně rukou tak nekvedlám.  To ti spíš vypadnou na  pavé  plomby.  A když mrzne až praští tak bude mít spíš problém baterka.  U el zařízení je nízká teplota spíš ku přesnosti.

Upraveno uživatelem Marhi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omega to kdysi vyřešila banánovým tvarem krystalu, který je nejvíce odolný proti změnám teploty. Já jsem to zkoušel v praxi, na hodinkách Omega Marine Chronometer byla časová odchylka dvojnásobná, když byly hodinky "na ruce" (mám namysli zahřáté hodinky rukou) nebo na stole. U jiných hodinek to může být (a bude) více a zrovna tak lze nastavit, že se na stole zpožďují a na ruce předcházejí a tím se částečně kompenzuje odchylka.

 

Dodám, že jsem i testoval nahřátí hodinek na vyšší teplotu a odchylka se dále zvyšovala v závislosti na teplotě.

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele kucí,  je to blbý a je to  off. t.  nebo jak se to říká.  Dalo mi dost práce najít jak se zakládá nové téma.  A kdo to znás v poslední době dělal::.

Tak tohle je docela těžký na webu najít.  Ale sem věčná lama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frostie

seš borec nakonec :notworthy:-  díky za námahu a komunikaci do vyšších sfér

***

díky za pochvalu, líná huba, holý neštěstí. Zkusil jsem to a vyšlo to. Modům jsem poděkoval, nevím komu konkrétně, ale vlákno by tu bylo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...