Přejít na obsah

Přesnost quartz


odjinud

Doporučené příspěvky

Co se týká přesnosti, tak moje Candino Sportive se strojkem ETA F03.111 dělají za půlrok (mezi změnami času) - 1 s.

 

Pěkný, je to jeden z nejlepší kalibrů v současnosti v této třídě a přitom za hubičku, 25 USD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 249
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

...děkuji všem za Casio vlákno. Jinak jste mne vyprovokovali k tomu, abych měřil odchylku u Seiko SQ 8223, tak z roku 1981...no a zatím jsou po 48h na nule.

u těchto čekám, že budou na nule i po měsíci, i přes jejich vintážnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný, je to jeden z nejlepší kalibrů v současnosti v této třídě a přitom za hubičku, 25 USD.

stojí sotva 20 USD, což je ještě lepší.

 

http://www.esslinger.com/eta-3-hand-quartz-watch-movement-f03-111-overall-height-4-0mm/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Mám už zde zmíněnou Etu F03.111 v Tissotech PR50, stáří cca 9 let. Za tu dobu je jednou vyměněná baterka a při přechodu času zimní - letní a naopak je odchylka tak cca - 5 až -8 s. Dá se říct, že přibližně dělají - 1 s za měsíc. Jsou to daleko nejpřesnější quartzky, jaké mám. Seiko 7N42 a 7N43, které taky vlastním, dělají tak + 10 až 13 s za měsíc a úplně nejhorší je miyota v Casio Oceanus 1. generace, tam jsem na + 15 až 18 s za měsíc. Stejnou odchylku vykazovaly digitálky Casio, které jsem měl a neměly RC. Samozřejmě že se dá s takovými odchylkami v pohodě žít, ale trochu mi z toho vyplývá, že "spotřební" japonci moc švýcarsko neválcujou, pokud jde o přesnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám už zde zmíněnou Etu F03.111 v Tissotech PR50, stáří cca 9 let. Za tu dobu je jednou vyměněná baterka a při přechodu času zimní - letní a naopak je odchylka tak cca - 5 až -8 s. Dá se říct, že přibližně dělají - 1 s za měsíc. Jsou to daleko nejpřesnější quartzky, jaké mám. Seiko 7N42 a 7N43, které taky vlastním, dělají tak + 10 až 13 s za měsíc a úplně nejhorší je miyota v Casio Oceanus 1. generace, tam jsem na + 15 až 18 s za měsíc. Stejnou odchylku vykazovaly digitálky Casio, které jsem měl a neměly RC. Samozřejmě že se dá s takovými odchylkami v pohodě žít, ale trochu mi z toho vyplývá, že "spotřební" japonci moc švýcarsko neválcujou, pokud jde o přesnost.

Jaký model a modul jsou ty Casio Oceanus? 18 sec/měsíc je na tuto řadu příšerných...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Frostie: Je to model OC-103 s modulem 2716. Hodinky mají kromě klasického času ještě datum a budík. Zpracování je pěkný, ve své době nebyly ani úplně levné, v krámu cca 3 300 Kč, já jsem dal přes internet asi 2 700 Kč, to bylo v roce 2003. Až vyhrabu fotku, tak ji pošlu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, přesně tyhle  :) . Jdou takhle od samého začátku, baterka je vyměněna už několikrát, žádná změna nenastala. Jinak jsou fakt dobrý. Holt jsem měl smůlu na nepřesný kus. Ale jak už jsem říkal, digitálky různých druhů od Casia mi šly taky dost do plusu, určitě tak 15 s za měsíc.

post-40489-0-49224800-1480627931_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...