Přejít na obsah

Alpina Seastrong Diver Heritage


nickolas

Doporučené příspěvky

Ten datum je v pohodě, koresponduje s osou korunky. V pohodě jsem si zvykl.

 

Tropik by byl asi dobrý, ale dělají je strašně krátké, mám ruku 21,5cm navíc já je chtěl udělat spíše moderně sportovní.

 

Mě ta guma asi vyhovuje, přijde mi, že to celkem ladí. Ono najít něco co k tomu sedí je celkem problém. K LLD jsem gumu nevybral.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím tropicem máš pravdu, tam asi žádný prodloužený neseženeš, však jsme se o tom vlastně i bavili, jen mi to došlo až teď :) S výběrem gumy ti naprosto rozumím, vybrat nějakou je občas celkem peklo, mám to podobně a to mohu vybírat mezi všemi, když nemám problém s délkou.

Ještě mě tak napadlo, přímo Alpina by mohla dělat i prodloužené verze řemínků, nevím jestli teda všech a jestli vůbec ještě dělá, ale pamatuju si, že když jsem měl Yachty, tak na ty byla guma 100% minimálně ve 2 délkách...Druhou věcí je, jestli by se ti chtělo platit za obrandovaný řemen, levné to určitě nebude. Moc dobře vím, kolik mě stál tah a kolik cordura, které jsem kupoval :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásný hodinky :)

 

Zajímalo by mne, jsou také ,,nárazuvzdorné,, tak jako Alpinery 4 nebo mají jen běžnou odolnost?

 

Případně kdyby někdo mohl rozvést v čem je ta větší odolnost u Alpineru.

 

Ten datum - mě se to líbí a předpokládám, že je to proto, že strojek je pootočen na korunku, která není na trojce.

 

Nakolik velký problém je nastavit přesně vnitřní lunetu na 12 a zašroubovat abych s tím nepohnul?

 

Ten strojek 525 to je Sellita 200 nebo 300?

S jakou přesností to chodí?

 

To výrazně vypouklé sklíčko - není to moc problém ve smyslu snadného robití? Nemá tendenci se poškrábat na hranách?

 

Dýnko je šrobovací předpokládám?

 

Je v balení nějaký další řemínek?

 

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímalo by mne, jsou také ,,nárazuvzdorné,, tak jako Alpinery 4 nebo mají jen běžnou odolnost?

Případně kdyby někdo mohl rozvést v čem je ta větší odolnost u Alpineru.

Ten datum - mě se to líbí a předpokládám, že je to proto, že strojek je pootočen na korunku, která není na trojce.

Nakolik velký problém je nastavit přesně vnitřní lunetu na 12 a zašroubovat abych s tím nepohnul?

 

Vůbec žádný problém to není, nepozoroval jsem jakýkoli problém nastavit lunetu na jakékoli místo jsem si usmyslel

Ten strojek 525 to je Sellita 200 nebo 300?
S jakou přesností to chodí?

 

Podle mého soudu je to Sellita 200, protože strojek má 26 kamenů. Přesnost je více než dobrá, ale nejsem honič sekund...

To výrazně vypouklé sklíčko - není to moc problém ve smyslu snadného robití? Nemá tendenci se poškrábat na hranách?

 

Jako u všech hodinek, záleží na uživateli, já s tím nemám problém a to s nima nezacházím zrovna v rukavičkách.

Dýnko je šrobovací předpokládám?

 

Samozřejmě, jsou tu fotky

Je v balení nějaký další řemínek?

 

Je tam jejich /požij google/,  ale mám velkou ruku, tak mám své

 

 

Bude tu časem porovnání/recenze s Longines LLD, tam toho bude více, ale zatím ještě sbírám postřehy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si dovolím odpovědět ještě na toto:

 

Zajímalo by mne, jsou také ,,nárazuvzdorné,, tak jako Alpinery 4 nebo mají jen běžnou odolnost?

Případně kdyby někdo mohl rozvést v čem je ta větší odolnost u Alpineru.

 

Co se týče odolnosti, tak bude klasická, ono i Alpinery nemají nějakou zvýšenou, vychází to z původní historické filozofie, kde je jeden z bodů právě odolnost, která je určitým způsobem daná ocelovým pouzdrem, které prostě něco vydrží, ale G-shock to samozřejmě není. Zvýšená odolnost u Alpinerů je daná hlavně antimagnetičností.

 

Jinak AL-525 = modifikovaná Sellita SW 200, případně ETA 2824, ale teď už využívají snad jen Sellitu a vlastně je to jedno, jestli Sellita, nebo ETA, ty strojky jsou totožné.

V Alpinerech je pak AL-550, což je opět Sellita SW200, akorát s inhouse nadstavbou true gmt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji oběma.

 

Ty řemínky - mě rozhodila fotka kde to vypadalo na bohaté příslušenství, ale asi jen někdo v e-shopu přidal fotku toho setu řemínků co se dá přikoupit.

 

Ta odolnost - to je skoda myslel jsem že to má nějak víc zesílené sklo a pouzdro než je dnes běžné.

 

Ale vypadají opravdu krásně, třeba časem.....

 

Budu se na ne muset podívat v reálu.

 

Že já sem tu na fóru vůbec zůstával :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak AL-525 = modifikovaná Sellita SW 200, případně ETA 2824, ale teď už využívají snad jen Sellitu a vlastně je to jedno, jestli Sellita, nebo ETA, ty strojky jsou totožné.

V Alpinerech je pak AL-550, což je opět Sellita SW200, akorát s inhouse nadstavbou true gmt.

 

Vycházel jsem z toho, že eta 2824 má 25 kamenů, ale Sellita 200 má 26 kamenů

 

 

M.Kus   ta odolnost je naprosto v pohodě, jako u většiny mechanických hodinek. Pokud máš obavy o sklo, tak musíš vybrat něco s lunetou z venkovní strany a plochým sklem, které bude "odolnější". Nicméně při běžném zacházení na limity nenarazíš. A jsou fakt kulervoucí, zejména v těch detailech. Za málo peněz hodně muziky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidíš, to mě nenapadlo, tak pak je naprosto jasné, co v nich je ;) Já to bral z minulosti, kde vím, že používali oboje a byla to taková loterie, co ve kterých bude, ale to už snad právě i přestalo, takže by všude měla být Sellita a ve vyšších inhouse.

 

Jinak ti musím dát za pravdu, že ten gumák jim jde, jak vidím foto už po několikáté, tak mi to k nim vlastně taky sedí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tam skutečně Sellita;-)

 

 

 

Vidíš, to mě nenapadlo, tak pak je naprosto jasné, co v nich je ;) Já to bral z minulosti, kde vím, že používali oboje a byla to taková loterie, co ve kterých bude, ale to už snad právě i přestalo, takže by všude měla být Sellita a ve vyšších inhouse.

 

Jinak ti musím dát za pravdu, že ten gumák jim jde, jak vidím foto už po několikáté, tak mi to k nim vlastně taky sedí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Longines Legend Diver vs. Alpina Seastrong Diver Heritage

 

Před nějakým časem jsem slíbil, že napíšu takovou malou recenzi, spíše bych řekl porovnání dvou retro modelů hodinek s Compressor pouzdrem, které vycházejí z historických modelů daných značek.

 

8497479291_662c3d8dbd_o.png LLD.jpg

 

Nebudu se zde rozepisovat o technických finesách pouzdra Compressor a nebudu se zabývat strojky (po technické stránce), které jsou v hodinkách osazeny, protože na to jsou tady větší odborníci. Berte to prosím jen jako moje osobní postřehy z pozice uživatele.

Začnu přesností hodinek. Tam není v obou případech co řešit.  Rozdíly Ety a Sellity jsou téměř nulové a rozdíl v jednom kameni je zřejmě bezpředmětný. Hodinky v obou případech šlapou jak mají a nepozoroval jsem žádné odchylky od daných standardů.  Rezerva chodu je stejná.  Vodotěsnost je více než dostatečná. Rychlopřeklápění datumu mají oboje. Korunky jsou šroubovací a fungují prakticky stejně a to i co se týče otáčení a fixace vnitřní lunety, která nedělá v obou případech naprosto žádné problémy.  Potud technické parametry a teď moje dojmy.

Velikostně jsou na tom hodinky velmi podobně 42mm, jen LLD mají o něco delší nožky, takže sednou lépe na větší ruku. Výškově jsou Alpiny o kousíček nižší a to jen díky plochému víčku. Při zpracování  Longines vsadil na celoleštěné pouzdro a Alpina na kombinaci broušených a leštěných ploch, což se mi líbí více a u ?300m potápek? dává větší smysl, protože lépe odolává drobným škrábancům o korálové útesy a písku z neoprenu :lol2: . Reálně na mě pouzdro od Alpiny působí propracovaněji a jaksi hodnotnějším dojmem. Co se týká dýnka, tak tam bych zase naopak vyzvedl Longines, který si s tím pohrál a dýnko je proti Alpině parádní a takové více retro, o což u tohoto typu hodinek jde až v první řadě.

 

20180621_213323.jpg

 

U ciferníku narážíme na naprosto rozdílné pojetí, které oboje hodinky značně odlišuje. Longines na mě působí vojensky stroze, na rozdíl od téměř společensky pojatého ciferníku Alpin, které bych klidně vzal i do divadla. Přehlednost obou cifrů je v pohodě, ale tam se to rozdílné pojetí projeví nejvíce. Lehce bombírovaný ciferník Alpin s plastickými indexy a okénkem okolo datumu vypadá proti plochému natištěnému ciferníku LLD, jako lázeňský švihák vedle chudého příbuzného.  O okénku datumu u Alpin se tu vedlo mnoho diskuzí, jeho umístění je opravdu nezvyklé a mnohé dráždí, já s tím nemám problém, je to jen otázka zvyku, navíc přesně ladí se spodní korunkou, takže pohnutky Alpiny jsou zřejmě odhaleny. Ručky také každý pojmul jinak LLD šipka na hodinovce Alpina na minutovce. Jinak jsou ručky zhruba stejně čitelné, možná na LLD lépe, protože lesk na černém pozadí je více kontrastní.

 

x1.jpg
 
Luminiscence je u obou hodinek spíše symbolickou záležitostí, protože se zřejmě nepředpokládá, že je budou používat skuteční potápěči. Délku a intenzitu svícení jsem blíže nestudoval, protože je to pro mne naprosto nezajímavý parametr.
 
20180621_213445.jpg

 

 

Když bych to měl shrnout, tak elegantnější barevné pojetí, které mi připomíná Seiko sportsmatic silver wave, vyznívá jednoznačně pro Alpiny, ale teď přijde to ALE.  Hergot jsou to hodinky pro drsné potápěče, nebo oblekovky ??

Myslím, že to je to, co bude lidi dělit na dva tábory. LLD jako potápky působí více věrohodněji a nějak se tváří více chlapácky. Alpiny působí na ruce koupajícího se člověka trochu jakoby nepatřičným dojmem, protože jim chybí ta drsnost a sportovnost LLD.

 

Jsem rád, že jsem si Alpiny k LLD pořídil, byl to sice impulzivní nákup, ale mám z něj dobrý pocit.

Cenový rozdíl při pořízení nových hodinek je cca 10t odpovídá jen jménu Longines, v mých očích na těchto retro modelech odvedla více práce Alpina.

 

Teď mi zbývá vylosovat, které si nechám a které půjdou o dům dál. Obávám se, že to padne na černého koně, což je v tomto případě Alpina. Důvod bude jediný LLD na mojí medvědí pazouře sedí lépe a dvoje typově podobné hodinky nevynosím i když červíček pořád hlodá?.

 

20180718_080529.jpg
20180519_191506.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za pěkné počtení, sepsané to máš parádně a i když jsem ani jedny z hodinek neměl, takže je znám akorát z fotek a maximálně vyzkoušení na ruce v obchodě, nebo u piva, tak na mě působí podobnými dojmy a napsal bych to snad úplně stejně :) Akorát s tím rozdílem, že já jsem tak trošku jako straka, takže by vyhrály ty líbivější, tedy Alpiny a to nepíšu kvůli tomu, že jsem Alpina pozitivní. Přesně tím, jak jsou takové přikrášlené, tak se mi celkově prostě líbí víc. I tak samozřejmě souhlasím i s tím, že víc potápkoidně působí LLD, o tom není pochyb, řekl bych ,že i odečítání času bude na LLD přesnější, jelikož mají pěkně protáhnuté minutové indexy a je tak přesně vidět, na jaké pozici je minutovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Longines Legend Diver vs. Alpina Seastrong Diver Heritage

 

Před nějakým časem jsem slíbil, že napíšu takovou malou recenzi, spíše bych řekl porovnání dvou retro modelů hodinek s Compressor pouzdrem, které vycházejí z historických modelů daných značek.

 

8497479291_662c3d8dbd_o.png LLD.jpg

 

Nebudu se zde rozepisovat o technických finesách pouzdra Compressor a nebudu se zabývat strojky (po technické stránce), které jsou v hodinkách osazeny, protože na to jsou tady větší odborníci. Berte to prosím jen jako moje osobní postřehy z pozice uživatele.

Začnu přesností hodinek. Tam není v obou případech co řešit. Rozdíly Ety a Sellity jsou téměř nulové a rozdíl v jednom kameni je zřejmě bezpředmětný. Hodinky v obou případech šlapou jak mají a nepozoroval jsem žádné odchylky od daných standardů. Rezerva chodu je stejná. Vodotěsnost je více než dostatečná. Rychlopřeklápění datumu mají oboje. Korunky jsou šroubovací a fungují prakticky stejně a to i co se týče otáčení a fixace vnitřní lunety, která nedělá v obou případech naprosto žádné problémy. Potud technické parametry a teď moje dojmy.

Velikostně jsou na tom hodinky velmi podobně 42mm, jen LLD mají o něco delší nožky, takže sednou lépe na větší ruku. Výškově jsou Alpiny o kousíček nižší a to jen díky plochému víčku. Při zpracování Longines vsadil na celoleštěné pouzdro a Alpina na kombinaci broušených a leštěných ploch, což se mi líbí více a u ?300m potápek? dává větší smysl, protože lépe odolává drobným škrábancům o korálové útesy a písku z neoprenu :lol2: . Reálně na mě pouzdro od Alpiny působí propracovaněji a jaksi hodnotnějším dojmem. Co se týká dýnka, tak tam bych zase naopak vyzvedl Longines, který si s tím pohrál a dýnko je proti Alpině parádní a takové více retro, o což u tohoto typu hodinek jde až v první řadě.

 

 

 

U ciferníku narážíme na naprosto rozdílné pojetí, které oboje hodinky značně odlišuje. Longines na mě působí vojensky stroze, na rozdíl od téměř společensky pojatého ciferníku Alpin, které bych klidně vzal i do divadla. Přehlednost obou cifrů je v pohodě, ale tam se to rozdílné pojetí projeví nejvíce. Lehce bombírovaný ciferník Alpin s plastickými indexy a okénkem okolo datumu vypadá proti plochému natištěnému ciferníku LLD, jako lázeňský švihák vedle chudého příbuzného. O okénku datumu u Alpin se tu vedlo mnoho diskuzí, jeho umístění je opravdu nezvyklé a mnohé dráždí, já s tím nemám problém, je to jen otázka zvyku, navíc přesně ladí se spodní korunkou, takže pohnutky Alpiny jsou zřejmě odhaleny. Ručky také každý pojmul jinak LLD šipka na hodinovce Alpina na minutovce. Jinak jsou ručky zhruba stejně čitelné, možná na LLD lépe, protože lesk na černém pozadí je více kontrastní.

 

 

 

Luminiscence je u obou hodinek spíše symbolickou záležitostí, protože se zřejmě nepředpokládá, že je budou používat skuteční potápěči. Délku a intenzitu svícení jsem blíže nestudoval, protože je to pro mne naprosto nezajímavý parametr.

 

 

 

 

Když bych to měl shrnout, tak elegantnější barevné pojetí, které mi připomíná Seiko sportsmatic silver wave, vyznívá jednoznačně pro Alpiny, ale teď přijde to ALE. Hergot jsou to hodinky pro drsné potápěče, nebo oblekovky ??

Myslím, že to je to, co bude lidi dělit na dva tábory. LLD jako potápky působí více věrohodněji a nějak se tváří více chlapácky. Alpiny působí na ruce koupajícího se člověka trochu jakoby nepatřičným dojmem, protože jim chybí ta drsnost a sportovnost LLD.

 

Jsem rád, že jsem si Alpiny k LLD pořídil, byl to sice impulzivní nákup, ale mám z něj dobrý pocit.

Cenový rozdíl při pořízení nových hodinek je cca 10t odpovídá jen jménu Longines, v mých očích na těchto retro modelech odvedla více práce Alpina.

 

Teď mi zbývá vylosovat, které si nechám a které půjdou o dům dál. Obávám se, že to padne na černého koně, což je v tomto případě Alpina. Důvod bude jediný LLD na mojí medvědí pazouře sedí lépe a dvoje typově podobné hodinky nevynosím i když červíček pořád hlodá?.

Myslím že Longines majú väčší šmrnc

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...