Přejít na obsah

SARB017 Alpinist


Brolo

Doporučené příspěvky

Jestli až po půl roce, jak zmiňovali někteří dříve, tak to budu někde na úrovni Primek :-).  

By člověk neřek, že sou tak náladový... divný, že v pár dnech se takhle razantně mění odchylka. Nosíš je standarně na ruce? Nědělals třeba nějakou specifickou činnnost? :-D

Mně to v Koskomu v září seřídili a dělaj od tý doby stabilně asi -2 vteřiny. Pohoda. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj spolualpinisté,

netušíte někdo, zda Seiko znovu nedávno začalo SARB017 vyrábět? Na jaře proběhla zpráva, že byla výroba ukončena, pak ceny vyletěly nesmyslně nahoru k cenám 15-20K, a teď jsou, zdá se, zase celkem běžně dostupné. Nemáte do toho vhled? Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedivil bych se, kdyby to tak bylo. Snažil jsem se dohledat oficiálně oznámení o ukončení výroby a všichni se jen odkazují na SeiyaJapan... Možná to bude podobné jako s SKX, taky se říkalo, že budou stopnuté na úkor Želv, cena šla nahoru a teď jsou jich všude zase mraky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, oficiální informace vlastně nejsou. Zprávu o konci výroby jsem taky četl na nějakém fóru, Watchuseek možná, tak třeba promyšlená PR akce někoho, kdo seděl na krabici Alpinistů :-)

 

Tajemnej byznys, to hodinářství!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je ale otázka, jestli to za ty drahý peníze někdo kupoval. Možná proto se to uklidnilo a vrací na těch 12-13, jak píše Waya03. Zrovna Alpinisty mi jako velkej hit pro překupníky nepřijdou, viz třeba SARB059, kde je výroba dávno ukončena, svého času stály kolem ?650 a na fórech chodí dneska do ?400? Takže kupovat v tomhle světle SARB017 za nějakých ?700-800, to by musela bejt fakt hodně velká láska :D Snad tohle kšeftaře potká u víc modelů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohladom presnosti mam par skusenosti, ktore mozu niekomu pomoct. Osobne je to taka moja uchylka sledovat presnost, tak ma nesudte :D Robim to asi s 10 hodinkami denne :D

 

Pouzivam na iphone program toolwatch a za rok a nieco som prisiel na par poznatkov.

 

Ak som nechal hodinky lezan na stole cez noc a cely den som ich nosil... cca od 7.00-20.00 tak robili bezne okolo +15s/den, z toho od 7.00-20.00 iba +4-5s/denne. Cize v noci na stole sa to zhorsovalo.

 

Ak som ich daval na noc na winder, tak som sa dostal na peknych priemernych 5s do plusu denne, co mi stacilo.

 

Ale pozor, ak som ich nechal vo vrtici tyzden v kuse pri cca 1800 otackach denne oboma smermi, tak robili luxusnych +2,6s denne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes nasazený Hirsch Paul Performance + překlápěcí spona Seiko.

Myslím, že to vypadá dobře. Datum nenastaven. :-)

Pěkná kombinace. Může se zeptat, kde sis tu sponu pořídil, dá se sehnat snadno?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte někdo, proč mají zelené Alpinisty dvojí označení na dýnku? 6R15-00E0 a 6R15-00E1. Je tam nějaká změna? Jiná továrna? Nebo je to pouze číslo, že se třeba vyrábí víc jak 10 let apod.?

chceš jako uplatnit záruční servis? já mám k tomu akorát japonskou kartu, měl jsem pocit, že alpinisty jako Japan only nelze servisovat na základě záruky

alespoň teda ne v Evropě

Upraveno uživatelem Dreak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já je mám 3 měsíce :-). Kupoval jsem v DE, kartičku mám vyplněnou, tak by to neměl být problém.

Promiň to jsem citoval špatný post, nejdřív jsem chtěl reagovat na ten, který cituju teď, ale pak jsem se začetl do toho tvého a bylo to. Na mých je každopádně 00E1, kupované přes ebay

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...