Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Ahoj kolegové a kolegyně.

 

Po pár letech na fóru a shlédnutí a přečtení různých koutků a galerií místních borců jsem si začal pohrávat s myšlenkou založení vlastního vlákna. Především proto, abych i sám pro sebe zaznamenal vývoj chronobundusu, paměť mám totiž fakt mizernou (nebo milosrdnou?). Jako takový threshold jsem si dal 500 příspěvků, ale jak už to tak bývá, dostal jsem se k tomu až teď a toto je můj post č. 575.

 

V hodinkách jedu tvrdě teprv chvíli, ale zápěstní svrbění jsem cítil odjakživa, už jako prcek. Moje představa je tedy dávat sem své aktuální akvizice a občas to proložit vtipnou historkou nebo výletem do minulosti.

Předem se omlouvám za přemíru textového obsahu, budu se to snažit vyvážit co nejvíc fotkama... Rozsahová stránka mého chronobundusu má tu "výhodu", že strašně nerad něco prodávám, takže se mi to jenom tak hromadí :).

 

A pro představu, čím bych se rád postupně probral, tady fotka mého regálku:

 

 

post-27322-0-58592100-1489504842_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky Martine. Swiss legend si pamatujes dobre a odtusil si skoro spravne. Nebudes tomu ale verit, ale v ty hromade neni ani jedna krabicka od Tebe :). To uz jsou proste kusy co se do regalu nevesly.

Ty male cervene jsou plne Legend deep blue dajvru a v tom velkem cervenem je vrtic. Zbytek Tvych pokladu mam v prave dolni krabici oznacene "HORO - KRABICKY" :D

Mimochodem, mam zato, ze ta firma SWI nebo jak se jmenovali, kdo vyrabel tyhle "zajimavy" Swiss Legend (pozdeji Legend) veci, skoncila. Mimochodem provozovali i server Watchery a dalsi asi tri eshopy s hodinkama v USA...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Lenost je strašná vlastnost :)

Poslední příspěvek před rokem a dvěma měsícema! Mezitím se událo mraky věcí jak hodinkově, tak nehodinkově.

V chorobopisu přibyly nějaký ty můnvoče, rolády, hamíky, ziny, žánrišárdy, símástry, dynamiky, bzučivky, bulovy, ívécéčka, primky... Taky mi ukradli foťák (proto sem taky nic nefotil), ale na Vánoce jsem si pořídil Mk II, takže mám o výmluvu míň.

 

Asi největším pokrokem ve vývoji mýho chronobundusu je to, že jsem se naučil s hodinkama rozloučit. A to jak na kratší/delší dobu na cestu - beru si jen jedny, maximálně dvoje hodinky - tak také jsem pár lepších kusů půjčil svým blízkým. Jinak by stejně hnily doma. Navíc sem poprvé i něco prodal! Jelikož jsem zjistil, že jsem imunní na Seiko horečku, tak jsem začal se sejkama no a už to pak šlo lehčejc...

 

Proberu se fotkama v mobilu a nahážu sem nějaký starší snímky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A přestože mám spoustu nových, zajímavějších, dražších, lepších hodinek, myslím že prémiové místo si v tomhle vlákně zaslouží asi moje nejoblíbenější hodinky:

 

Sinn 104 St Sa

 

Úžasná kombinace designu, techniky, ceny, univerzálnosti...

 

Švýcar (ok teda Němec, ale stroj je Sellita-220), 40mm, krásné pouzdro, klenutej safír, šroubovací korunka a WR 200m, display back, reverse oboustranná luneta s krásným přesným klikem, oslepující lumi, neooukaná značka a přijatelná cena.

 

Maj jednu mouchu co mne dřív hodně štvala, ale asi už sem se přes to přenes ;) pozná někdo jakou?

 

 

320a564efa7cd54b5e4321465e6c7568.jpg

 

52698a47c30708601342755f864f9278.jpg

 

01199a7f6ab5f61020cd6494652539ca.jpg

 

17f459bbf6a13b8bf37cc2064094abdf.jpg

 

f17347f29536d2201e5d482cafe599c0.jpg

 

66183a2ee015bb98aa1e3ae52b96aa77.jpg

 

20d27837ef8b6490c1fcf33efe12a294.jpg

 

e58e183dc12004f99659908db4bcf868.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsi blizko, ale neni tomu tak. Ten denni venec je dvoujazycnej - takze po nastaveni dne bud v anglictine nebo v nemcine se pak pretaci pouze na nastaveny jazyk. :)

 

Na mouchu bych si tipl, že má natištěné zkratky názvů dnů pouze v němčině.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Divná je, ale to mne na ní právě baví... countdown (reverzní) :) navíc je obousměrná, podobně jako u orlíků a potažmo semasterů :)

Co je na ní dalšího divnýho je vroubkování "uchycení" vložky pomocí tří šroubků ze strany lunety :) Taky dobrý.

Ty hodinky jsou takovej kočkopes, polopilotky, polopotápky... asi dobrý když tě v ajroplánu sestřelej do moře. Někdo tomu nemůže přijít na jméno, ale za mně super. Jsou to jedny z mála hodinek se kterejma sem se nebál na dovče do hloubky (jako že jsem je opravdu bral na koupačku).

 

Luneta je nějaká divná! :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozbitá citace: VojtaB:

Jo ty mám taky :D Ok další na řadě teda budou muset bejt orlíky, semastery 1957 a dynamiky...

akorát ty dynamiky jsou prostě menší, ale díky obr tlačítkům a celkem velkýmu cifru se tvářej celkem veliký. Ale jsou prudce nositelný. Nutně sháním nechronoverzi :D a taky verzi 5290.50 s jinejma subdialama nez 5240.50 a tagy targa florio limitku... achjo

Úplný Omega Dynamic 3. generace :D

Upraveno uživatelem feltharg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo, vyhráls zlatýho bludišťáka... Maj to malilinko nakřivo což v kombinaci s výrazným bílým rámečkem prostě jde poznat. Chrona tenhle problém nemaj a posílal jsem to do Sinnu na výměnu. Údajně mi dali novej věnec, ale podle mne na stejné matrici, takže to samý :-/

 

A neni tam ten den a datum lehce nakrivo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...