Přejít na obsah

Seiko Credor Phoenix GCBP997


Doporučené příspěvky

Odkazy na 3. luxusní značku Seika, Galante: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/3848-seiko-galante/

                                                             http://www.galante.jp/main.html

 

Ještě něco anglicky ke Kuredoru: http://watchopenia.blogspot.cz/2011/06/credor-pinnacle-of-japanese-watch.html

Upraveno uživatelem zbuddy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky!

 

GS vs Credor, toť dobrá otázka. :)

Já u Seika vnímám tři high-end řady - Grand Seiko, Credor a Galante. Jestli je mezi nimi nějaká "oficiální hierarchie", to nevím. Podle mě jsou prostě jiné a každá je zaměřená na trochu jiného zákazníka.

 

Dovolím si sem vylepit vyjádření povolanějších kolegů:

Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se člověk podívá na Galante, tak je jasné, že tohle je mimo všechny hierarchie :D

 

Momentálně je nejvýše Credor - je tam turbo, grand sonnerie nebo Eichi. To je jiná liga, taky se jich z hlediska kvantity vyrábí opravdu málo. Tyhle chronografy ale pocházejí z éry, kdy tomu tak ještě nebylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • Po roku...

Přemýšlel jsem, jestli jim udělám vlastní vlákno, ale nechám to tady. Jsou to sourozenci a srovnání se prostě nabízí samo.

 

Seiko Credor Pacifique GCBK997 Millennium Limited Edition

 

Tyhle nevšední chrona jsem před časem přidal do sbírky ze zcela sprostého důvodu - musel jsem vidět, jak naživo dohromady působí použitý tvar pouzdra a lunety.

Když jsem se na JP aukcích díval na různé starší Credor modely, které právě tuhle kombinaci pouzdra a lunety nabízí, tak jsem se prostě neuměl rozhodnout líbí/nelíbí. Koukatelných živých fotek na netu zas tak moc není...

 

Vybral jsem si model, který v Seiku vymysleli k oslavě příchodu nového tisíciletí. Jde o limitovanou edici v počtu (překvapivě) 2000 kusů.

 

Kusé informace a dojmy:

  • Kalibr 6S77 (tedy to stejné jako v Phoenixech, ale navíc rezerva nátahu)
  • Velikostně příjemných 40x13x46mm
  • Číselník je moc fajn, matná karbonová textura si umí dobře hrát se světlem a je to pěkně plastické.
  • Aplikované leštěné indexy s lumi.
  • Ručky jsou lakované (chrono oranžově, zbytek bíle). Hodinová a minutová má lumi výplň.
  • Sčítače chronografu, rezerva nátahu, malá vteřinovka a datumka jsou na číselníku podle mého dobře poskládané. Nikde se nic nepřekrývá, všechno má velmi solidní čitelnost.
  • Pouzdro i tah je ocel, tah je v podstatě integrovaný (sundat jde, nožky pouzdra jsou dokonce provrtané, ale standardní řemen tam nedáte).
  • Pouzdro je leštěné, luneta je broušená s "korálky" po obvodu. (BTW existuje pro tenhle typ lunety nějaký termín? Beaded bezel? Je to něco podobného jako u nějakých starších referencí Navitimerů).
  • Korunka signovaná Credor logem, šroubovací (WR100).
  • Dýnko s průhledem na nádhernou strojovnu.

Teď to podstatné - splnily hodinky moje očekávání a rozseknuly moje dilema líbí/nelíbí? :)

Odpoveď je ano, v plné míře. A výsledek? Líbí. Prostě to dohromady funguje. Na fotkách to vypadá všelijak, na ruce to ale vytvoří kompaktní celek, který je nevšední (a to není myšleno jako eufemismus), ale funkční a mě se líbí. Zároveň je mi jasné, že to nebude pro každého...

Jestli si tenhle konkrétní model nechám jako "navždy" fakt nevím. Spíš ne. Ale rozhodně se nebudu bát si potom případně koupit jiný s tímhle typem pouzdra.

 

Avizované srovnání Pacifique a Phoenix:

  • Jsou to jiný hodinky. Ne, fakt působí dost odlišně, byť DNA je z větší části společná. :)
  • Na ruce působí Pacifik menším dojmem, a to poměrně znatelně (i když papírově jsou skoro identické). Jsou tak nějak kompaktnější.
  • Kvalita zpracování u obou na vysoké úrovni, Pacifik má víc detailů (jsou víc do šperku).
  • AR má výrazně lepší Pacifik. Minimálně u mého konkrétního kusu Fénixe je totiž AR poměrně nepřesvědčivé (navíc v kombinaci s tím lesklým ciferníkem).
  • Fénix je asi obecně víc nositelný, působí víc sportovně-elegantně a víc hodinkově.
  • Kdybych si měl vybrat jen jedny, hodil bych si korunou.

Pár obrázků na závěr:

post-12673-0-87529400-1518783827_thumb.jpg
post-12673-0-67974100-1518441628_thumb.jpg
post-12673-0-69434500-1518045928_thumb.jpg
post-12673-0-96269600-1518045922_thumb.jpg
post-12673-0-99330500-1518045916_thumb.jpg
post-12673-0-33239200-1518045914_thumb.jpg
post-12673-0-39271900-1518045911_thumb.jpg
post-12673-0-15881600-1518045906_thumb.jpg
post-12673-0-04111400-1518727975_thumb.jpg
 
Aby jim to nebylo líto...
post-12673-0-33797700-1517070818_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...