Přejít na obsah

Tissot PRS 516 vs PRC 200 Powermatic 80


fotopraktica

Doporučené příspěvky

Jak říkám, nejsem si tím materiálem lunety jistý, trochu mne zmátlo to, že je na hodinkách použitá keramika, tak mne nenapadá, na co jiného by mohla být použitá. Ale tak jako tak je to jedno, hlavně že to skvěle vypadá :-) . A díky za pochvalu tr0t3l...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 115
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak ony mne ty Tissotky zatím stále s něčím mile překvapují. Když jsem je vybíral, tak jsem netušil ani o tom antireflexu, nikde se o tom totiž moc nepíše. No a pak když jsem je měl na ruce, tak jsem si začal všímat fialových odlesků sklíčka a následně až na švýcarských stránkách je uvedeno, že mají oboustranný antireflex. No a přesnost zatím taky v pohodě. Nosím je samozřejmě pouze zhruba 2 týdny, takže se to asi bude ještě nějak vyvíjet, ale zatím se v průměru za celou dobu pohybuji na -3s/24hod. A to mě dělá taky velkou radost, trochu jsem se při vybírání hodinek bál aby to nebylo třeba půl minuty denně :-) Takže Powermatic 80 zatím šlape perfektně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a z té tří sekundové ztráty je to vždy tak, že se vytvoří přes den od rána do večera co je mám na ruce. Večer před spaním je sundám, napíšu stav a ráno jsou na tom defakto úplně stejně, takže nevytvoří ani ztrátu ani předstih. Pokládám je pořád stejně a to na dýnko na záda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to na noc právě taky pokládám klasicky na záda, přijde mi to tak nějak nejpřirozenější. A přesně jak říkáš tak a tebou souhlasím, že ty odchylky jsou nejvíce ovlivněny celkovou aktivitou při tom denním nošení. Některý den jsem měl třeba jen -2s za den, jiný den to bylo -4s, holt jak se zrovna mrská s rukou :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 4 týdnech...

Hezký den všem. Na tohle fórum jsem narazil asi před půl rokem a za tu dobu jsem díky vám načerpal spoustu cenných informací. Jelikož mě za měsíc čekají kulatiny, tak jsem se rozhodl, že si udělám radost a pořídím si moje první automaty. Prošel jsem toho spoustu a i vzhledem k mému skromnému finančnímu limitu cca 15 tisíc Kč, max 20000,-Kč, jsem zakotvil u značky Tissot a modelu PRS 516. Líbí se mi její jednoduchý design a ciferník s modrým efektem. Sice už se dá obtížněji sehnat, ale ještě bych ho sehnal. Jenže poslední dobou mi do oka padl model PRC 200 Powermatic 80. Když pominu trochu jiný vzhled a styl hodinek, tak řeším hlavně ten strojek samotný. V PRS 516 by měla být ETA 2836-2 a v PRC 200 je novější ETA C07.111. Když vezmu klady Powermaticu, tak určitě natáh na 80h a tvrdí se o tomto strojku, že je seřízený poměrně dost přesně z výroby a defakto není vyloučeno aby plnil SOCS již v továrním nastavení. Na druhou stranu mi trochu mrzí nižší frekvence 21600 ( daň za větší výdrž a snad i životnost) a hlavně jsou některé díly původně z kovu nahrazeny nějakou plastovou kompozicí a to mně trochu odrazuje. A dále mechanismus seřízení, klasika u ETA 2836-2 a nebo pomocí dvou šroubků u C07.111. Nevím co je jednodušší na pozdější doseřízení. Ta Eta 2836-2 dle info co jsem nasbíral běhá většinou cca 10-15 vteřin do plusu za den a powermatic 80 se pohybuje do 5 sekund, takže je zbytečné uvažovat o seřízení po zakoupení. Takže teď stále přemýšlím, do čeho je lepší jít. Neberu v potaz design, cenu, není pro mne tak důležitá i výdrž chodu, protože hodinky nosím denně, spíš bych chtěl vědět který strojek z vašeho pohledu stojí více za pořízení z hlediska spolehlivosti a životnosti. Budu vám moc vděčný za jakoukoliv cennou radu. Děkuji, Míra.

Ty 516ky vypadají skvěle.

 

Odesláno z mého A1-840FHD pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj všem. Vzhledem k tomu, že mi moje Tissoty PRS 516 začali dělat zhruba minutu do plusu za den, tak řeším seřízení chodu. Tady na Plzeňsku o žádném autorizovaném servisu nevím, takže zvažuji odeslání. Buďto něco v Praze, tam bych byl rád, kdyby jste mi poradili, na koho se můžu bez obav obrátit a druhá možnost je DEAL v Ostravě, kde mi potěšili příjemným jednáním a servisují prý přímo u nich, nikam to dále neposílají. Beru v potaz pouze autorizované servisy Tissot. Díky všem předem za případná doporučení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Mám dotaz, věděl by pls někdo, jestli existují PRS-516 v téhle verzi s "čistým" cifrem a jednoduchou vteřinovkou, jak se mi na vyhledavači objevují v reklamě na Chronomag :photo: ? Nebo je to photoshop úprava? Do téhle puristické verze bych se asi zamiloval a nutně bych je potřeboval. (Naštěstí se zatím jedná jen o obrázek.)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Já jsem si kupoval své první automaty v obchodě u Dušáka a byl to velký zážitek. Samozřejmostí byla úprava a přesné seřízení hodinek na místě. Ano možná byla cena jiná než na netu, ale nákup hodinek je emocionální záležitost, kterou si chce člověk užít, protože stejně nedává málo peněz, ale vždy minimálně okolo 10 000CZK. Naprosto chápu pisatele, protože jsem objednával Quartzky z netu a přišli, ale neubránil jsem se pocitu, že je něco z obalem. Na druhou stranu mají prostě E-shopy 14 dní povinnost na vrácení peněz za zboží a tak asi dělají to, že již vrácené znovu prodávají jako nové....:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...