Přejít na obsah

Bells

Doporučené příspěvky

Jako čerstvý majitel, si dovolím přihodit zástupce pilotek značky Alpina.

 

jen ve stručnosti, později se rád rozepíši:

 

Alpina Startimer Pilot Limited Edition, strojek AL-525 tj. modifkovaná Selita SW200, průměr pouzdra 40mm (nejmenší aktuálně používané pouzdro), WR100, šroubovací korunka, na černém řemenu s překlápěcí sponou

(na fotce s neoriginálním řemenem - provizorně Squale)

 

post-41472-0-65482200-1490198332_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 837
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak jsem měřil u Yachtů přesnost po generálce u p. Frýdla (tak schválně jestli umí):

 

1. den +11  - hmmm nic moc :-( jsem si říkal

2. den   +8  - hmmm no co nadělám, bude to dobrý  

3. den +-0  - ty vole dobrý!

4. den +-0 - ty vole dobrý!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

5. den   +1- áááááááááá to je paráda

6. den +-0 - já su tak šťastné!!!

7. den  +2 - no asi umí :-), mnohokrát díky 

 

 

post-1329-0-72075600-1490596828_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem měřil u Yachtů přesnost po generálce u p. Frýdla (tak schválně jestli umí):

 

1. den +11  - hmmm nic moc :-( jsem si říkal

2. den   +8  - hmmm no co nadělám, bude to dobrý  

3. den +-0  - ty vole dobrý!

4. den +-0 - ty vole dobrý!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

5. den   +1- áááááááááá to je paráda

6. den +-0 - já su tak šťastné!!!

7. den  +2 - no asi umí :-), mnohokrát díky 

Obávám se, že lépe to ani při nejlepší vůli a umu seřídit nejde... Paráda a užívej!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to viděl hlavně tak, že se odchylka bude měnit během nošení a při odložení, takže se neboj, podle mě co naberou přes den, tak v noci zase ztratí a budeš na pěkném výsledku. Já se třeba proto snažím vždy měřit v obdobnou dobu, aby bylo měření co nejpřesnější a vždy za stejných podmínek. Trošku mi to narušuje víkend, protože to je tolik na ruce nemám, ale +- mi to sedí i tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si takle jednou jdu na oběd s kamarádem Sphinxxem a on na mě vytasí svůj nový přírůstek v podobě krásných pandích Alpin. Inu nešlo odolat a musel jsem je pořádně prohlédnout, protože oči k nim ujížděli pořád a pořád :) Představení jako takové nechám na Sphinxxovi, jestli si najde čas a chuť, takže jen ve zkratce...Jedná se o model Startimer Pilot Chronograph Big date (REF. AL-372BS4S6) a hodinky jsou to opravdu krásné, díky pandě (pro hnidopichy invertovaná panda) jsou nepřehlédnutelné, hodně výrazné a vypadají strašně sexy, navíc další podívanou podpoří dvojitý antireflex, pěkné orámované indexy, které se krásně bliští a stejně tak i krásné pouzdro. Za mě prostě super a to jak na pohled, tak i na ruce. Dále již pár foto ze sešlosti....jo určitě by se mi hodili do komba :)

 

post-25778-0-47431800-1490798831_thumb.jpg

 

post-25778-0-66015000-1490798831_thumb.jpg

 

post-25778-0-86995400-1490798831_thumb.jpg

 

post-25778-0-11323000-1490798832_thumb.jpg

 

post-25778-0-34940700-1490798832_thumb.jpg

 

post-25778-0-58383400-1490798832_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vespolek,

 

                              rád bych vám představil svůj nový přírůstek v podobě Alpina Startimer Pilot Chrono Big-Date, které mám díky kamarádovi dnes na ruce.

 

Jedná se o notoricky známé Alpiny z řady Startimer Pilot, přičemž oproti klasickým pilotkám výše se liší v tom, že mají výrazné, bílé sčítače sub-ciferníků. Co se mě osobně líbí na těchto modelech je komplikace Big - Date, která je naprosto přehledná a celkově se mi na čísleníku líbí její uložení, takto to mají všechny modely z uvedené řady. Hodinky mají průměr 44mm, krásně sednou na ruce i když na mé ruce je to spíš minimum, co snesu. Mají šroubovací korunku a voděodolnost do 100M, což je pěkná hodnota. Celkový dojem umocňuje špičkový a výrazný, oboustranný anti-reflex, který spousta lidí nechce, protože je výrazně náchylnější, než klasický safír bez vnějšího AR, ale zde opravdu dokresluje elegantní stránku hodinek. V hodinkách "jede" quartzový strojek AL-372BS4S6, který má přesnost zhruba tři vteřiny za měsíc. Možná si řeknete, že je škoda, pokud tam není automat, ale hodinkám z této řady to velmi rád odpustím jelikož mají opravdu krásný a elegantní look, já navíc kvituji bezúdržbovost a přesnost, to mi začíná poslední dobou vyhovovat. Cena hodinek na českém trhu staruje na 26.990,-Kč za provedení na pěkném textilním strapu, respektive na 30.990,-Kč za verzi na ocelovém náramku. A jestli k nim mám nějakou výtku? Ano, mám a sice, velmi ostrou sponu, která ničí řemeny z vnitřní strany, jinak hodinkám nemám co vytknout. Pořídil jsem pár snímků pro uvedení zde do vlákna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Enrico: Děkuji, popravdě řečeno, dlouho jsem se rozhodoval. Za sebe považuji klasické pilotky, které jsem měl za hezčí, jsou to ty ocelové na předchozí stránce. Tohle je taky super, ale postavil bych je spíš na druhé místo, celočerné provedení až za ně. Zatím si je nechám, ale kdoví, jak dlouho se u mě ohřejí :D . Tvé Alpiny taky vypadají moc dobře. Ten antireflex je tam opravdu na pravém místě. Je to dilema, vybrat si, navíc spousta lidí preferuje spíš automat, tam si já osobně nemám z čeho vybrat, co by se mi líbilo.

 

Toom: Řemeny jsou otázka, ten žralok nevypadá věru zle, já budu řešit klasického pilota 22-20/22-18, přijde mi nejlepší. A jinak jim hodně sluší právě i různé textilní Cordury, viz. výše. Tady jsou dvě fotky se silným NATO strapem, který mám zapůjčený. Náramek se k řadě Startimer Pilot asi úplně nehodí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...