Přejít na obsah

Hamilton Khaki Field King Quartz H644511


Rodrigez Sanchez

Doporučené příspěvky

Ahojte,

 

rozmýšľam nad kúpou Hamilton Khaki Field King QUARTZ H64451133 pretože:

1. Hamilton pretože som ich videl v najlepšom sci-fi všetkých čias Interstelar.

2. Presne na tie z filmu Interstelar nemám, takže preto som si vybral model ktorý som uviedol vyššie.

3. Kovový ťah lebo som naň zvyknutý.

4. Majú zafírové sklíčko - mám odskúšané že ho potrebujem.

5. Quartz som si vybral pretože mám Seiko Automaty SNZG13J1 a nenosím hodinky každý deň a nebaví ma ich stále naťahovať a voľačo asi mojím Seiko je pretože aj keď ich natiahnem tak sa mi zdá že časom (týždeň) začnú výrazne meškať (2-3 minúty) ale musím to odsledovať či náhodu nie je chyba vo mne. Jednoducho potrebuje si dať hodinky a ,,ísť - neriešiť,, a spoľahnúť sa. Preto Quartz.

 

Jediné čo sa mi na Quartze nepáči že sekundovka poskakuje - nejde jemne ako na automate.

 

Otázka:

1. Aký je Váš názor na mnou vybraný model Hamilton

2. Quartz vs. automat = som menejcenný keď nosím Quartz alebo sa mi to zdá že som toto niekde tak vyčítal medzi riadkami?

3. Kde je ich najlepšie objednať?

 

Ďakujem.

post-37487-0-98535100-1497736135_thumb.png

post-37487-0-01985600-1497736151_thumb.jpg

post-37487-0-72960900-1497736167_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.) Pokud se líbí Tobě, tak do nich jdi. Kupuješ si je pro sebe, tak hlavně aby dělaly radost Tobě :)

2.) I s quartzem můžeš být chlapem. Plynulý/ejší chod je i u Quartzů např. Bulova.

3.) Já bych šel k českému AD pro nové a nebo na chrono24 pro použité

 

Sám mám Hamiltonky a i s tím, co jsem vyčetl se shoduji: skvěle se nosí a chybu neuděláš.

Z pohledu likvidity u nových proděláš, ale to si v této cenové kategorii nevybereš.

Upraveno uživatelem Sicik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa páčia ale rád si vypočujem aj iný názor. A vždy je to len názor - nie niečo čím sa riadim.

Takže s tým quartzom je to tak :) nepriamo si to napísal - prečo to tak je? Príde mi to ako diesel vs benzín a je mi to smiešne.

 

Na to chrono24 sa chcem spýtať: ak to správne chápem to je nejaký celosvetový server/internetový obchod/ bazár s hodinkami? Môžem tam naraziť aj na fake alebo na nejakého nespoľahlivého predajcu? A čo znamená pri cene ,,základ pre vyjednávanie,,?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad quartz vs automat - jsme hodinářské fórum a když se podíváš na většinu quartz strojků, tak je to jen kousek plastu s baterka, není to žádná velká hodinařina. Navíc lidi tady baví si s hodinkama hrát - sledovat přesnost, polohovat, servisovat atd. Což u baterkáčů nejde. Obecně by se dalo řící, že automat je spíš pro fandy.

Nic racionálního v tom nehledej, automaty jsou obvykle méně přesné než o ranec levnější quartz, jsou náchylnější na všechny možný vlivy a ještě je musíš pravidelně (a obvykle draze) servisovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud quartz, tak s co největší přidanou hodnotou, takže solární napájení a ideálně řízení rádiem. Vyhodit za bateriový Hamilton (navíc s vodotěsností pouze 50m) skoro 10t.Kč je naprostá šílenost.

Přesně tak. Ještě se dá případně uvažovat o UHF kalibru od Bulovy, ale rozhodně ne o jednokamenové neopravitelné Rondě, a to i kdyby snad byla za třetinový než požadovaný rozpočet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud quartz, tak s co největší přidanou hodnotou, takže solární napájení a ideálně řízení rádiem. Vyhodit za bateriový Hamilton (navíc s vodotěsností pouze 50m) skoro 10t.Kč je naprostá šílenost.

 

Ale jdi ty brepto. Mám bateriový aquáče a za žádný supermegahitech citizen bych je nevyměnil. A 50 m stačí na koupání, tazatel asi nebude potápěč.

 

Přesně tak. Ještě se dá případně uvažovat o UHF kalibru od Bulovy, ale rozhodně ne o jednokamenové neopravitelné Rondě, a to i kdyby snad byla za třetinový než požadovaný rozpočet

 

Jaká Ronda? V těch H je ETA 955.132

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jdi ty brepto. Mám bateriový aquáče a za žádný supermegahitech citizen bych je nevyměnil. A 50 m stačí na koupání, tazatel asi nebude potápěč.

 

 

Jaká Ronda? V těch H je ETA 955.132

V pohodě, to byla taková obecná rada automat x quartz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si je za ty prachy užij, vyměňuj baterku a nastavuj přesný čas, masochismu se meze nekladou :D Já si ale radši koupím za 7300Kč solární Citizeny řízené rádiem, WR200 a safírem, záruka 5 let http://www.watchshop.com/mens-citizen-world-perpetual-a-t-radio-controlled-eco-drive-watch-cb0020-50e-p99934799.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...