Přejít na obsah

Trampoty starýho kozla


morbo

Doporučené příspěvky

No, nejsem sice žádnej velkej spisovatel, ale říkám si, že bych po sobě měl zanechat krátkej příběh pro svý děti, aby měly alespoň hrubou představu o tom, co do toho vetešnictví vlastně nesou. Protože hodinky, to je stavovský odznak, něco jako žlutý špendlík ve Stínadlech, železný kříž za obranu vlasti, nebo jako když potkáte staršího chlápka s koženým kufříkem a na rukojeti má namotanou takovou tu zelenou reflexní pásku.

 

Osobně mám rád jednoduchost, přehlednost a funkčnost. Rád vzpomínám na hodinky, které měly přes ciferník bronzové vyklápěcí víčko s vylisovanou lebkou a z druhé strany zrcátko. Bohužel nepřežily wrestlingový skok z žebřin na žíněnky o přestávce před tělocvikem. Následovalo dlouhé a klidné období, kdy jsem hodinky vůbec nenosil a nepotřeboval. No a pak jsem se zaregistroval tady.

 

Mám jednoduchý plán. Na sport mám digitálky s tepovkou kdesi v šuplíku, takže stačí pořešit už jenom nějaký univerzály na běžné nošení do putyky a je vystaráno. Víc hodinek točit nehodlám, nejsem padlej na hlavu, takže automat, jednoduchý a přehledný cifr, určitě datum, ať vím, kdy cinkne výplata a WR aspoň 200, ať to nemusím po každých pěti pivech odkládat na umyvadlo. Píše se květen 2014 a já po zralé úvaze objednávám Vostok Amphibian Classic 420634, hodinky konstruované pro sovětské válečné potápěče do chladných vod Severního ledového oceánu. Hodinky jako stvořené pro mě. A ke všemu za půl darma, takže aspoň nebudu muset spáchat seppuku, až s nima na retychu líznu dveře. Dokonce i návod je psaný latinkou, jsem spokojenej.

 

post-35198-0-56384100-1502785152_thumb.jpg

 

Zde měl původně příběh skončit, protože tyhle časy do nepogody jsou prostě supr a není toho moc, co bych jim mohl vytknout. Teda až na ten pásek, zkouším všecko možný, včetně military koženýho řemenu, ale 18 mm je pro mě prostě málo.

 

post-35198-0-12556000-1502785351_thumb.jpg

 

Nedá se nic dělat, v červnu 2015 píšu do Tatarstánu, ať mi pošlou Vostok Amphibian Classic 100315S. Následuje výměna cifru a lunety a přehození ocelového dýnka za průhled, kterej jsem vyhandloval s kolegou z práce za military kožený řemen, co mám navíc, a konečně jsem opět spokojen.

 

post-35198-0-48915900-1502785369_thumb.jpg

 

Jediná potíž je v tom, že strojek 2416B nemá datumový rychloštelung, takže než tam člověk nakroutí správný datum, tak už ani nemá cenu nikam chodit. A tak mám teď dvoje automaty s datumovkou, které ovšem z podstaty věci nejsem schopnej dohromady unosit.

 

post-35198-0-10818000-1502785375_thumb.jpg

 

Nedá se nic dělat, čeká mě těžké rozhodnutí. Tohle se nesmí uspěchat. Po pečlivé rozvaze nakonec objednávám Vostok Amphibian Classic 710059 a aplikuji modrý cifr bez datumu. Dokupuju ještě modrou gumu a svět se zase točí správným směrem.

 

post-35198-0-13125900-1502785399_thumb.jpg

 

Je říjen 2015, já mám troje amfibie s nadčasovým retro designem a jsem spokojenej. Jenom z budoucí paní morbové mám takový zvláštní pocit, že z práce ruských hodinářů ze sléváren šedé litiny není nadšená tak, jako já.

 

post-35198-0-10144600-1502785403_thumb.jpg

 

No a protože jsem vyloženě empatickej člověk, tak abych jí udělal radost, v březnu 2016 kupuju Orient Bambino 2nd generation.

 

post-35198-0-31223200-1502785428_thumb.jpg

 

Konečně mám hodinky s rychloposuvem data. Investice se vyplatila, rázem stoupám ve společenském žebříčku. V červnu se žením a začínám spořádaně tloustnout. Dokonce jsem se nechal ukecat na operu, nebo co to bylo, když jsem teď ten snob s hodinkama na koženým řemínku. A nosím košile, protože tyhle leštěnky patří vole pod manžetu kámo.

 

post-35198-0-54287200-1502785432_thumb.jpg

 

A hlavně, líbí se i paní morbové! Tohle beru jako hozenou rukavici a v červenci přikupuju do komba ještě Orient Ray II, což je zase ideálka k triku.

 

post-35198-0-33805700-1502785462_thumb.jpg

 

Původně jsem měl v plánu přehodit je na gumu nebo tak něco, ale než jsem stihl to něco vymyslet, tak jsem si tak oblíbil ten tah, že už na něm zůstaly. A taky jsem si velice rychle zvkám na day-date.

 

post-35198-0-08260800-1502785466_thumb.jpg

 

Nechce se tomu věřit, ale je to tady. Konečně nastává ten dlouho očekávaný okamžik, kdy jsem spokojen a mám hodinky pro každou příležitost. Tak přesně tohle jsem si říkal až do letošní dovolené, kde mi došlo, že potřebuju ještě nějaké pepsi s day-datem a modrým cifrem. Líbily se mi Citizeny NY2300-09L, jenže ty se blbě shání, takže při červenci beru klasiku, Seiko SKX009.

 

post-35198-0-32202800-1502785493_thumb.jpg

 

Původně jsem je chtěl nosit na originál jubilee tahu, ale na tuhle retropárty asi ještě nejsem vnitřně připravenej, tak jsou zatím na gumě. Oproti rejnokům jsou sice trošku masivnější, ale do toho v pohodě ztloustnu.

 

post-35198-0-43545100-1502785497_thumb.jpg

 

A tím končí tahle komédie. Sice je mi jasný, že s tímhle veletrhem rozbrečím zdejší osazenstvo tak maximálně smíchy, ale jsou to hodinky, se kterýma jsem prožil kus života a mám je rád. Takže dokud se neprodaj, zůstanou doma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 98
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Moc hezky napsaný, hezký fotky. Až se budeš nudit, zkus paní morbové nenápadně nadhodit další hodinky a máš to :-)). Já se ti rozhodně smát nebudu, kéž bych to takhle dokázal udržet na uzdě taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky chlapi. Sám jsem celkem zvědavej, kam mě to zas zavane. Btw manželka když viděla ty Seika, tak se nechala slyšet, že něco podobnýho v menším provedení by si na svý ruce dovedla taky představit, tak teď pořádně nevím, jestli je to dobrá zpráva, nebo špatná zpráva, nebo jaká je to pro mě vlastně zpráva ?

 

@ filo-boxer: morbata mám dvě, to poslední se narodilo cca 14 dní zpátky a to sem jakože zahojil těma Seikama, takže budu muset vymyslet něco jinýho :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky chlapi. Sám jsem celkem zvědavej, kam mě to zas zavane. Btw manželka když viděla ty Seika, tak se nechala slyšet, že něco podobnýho v menším provedení by si na svý ruce dovedla taky představit, tak teď pořádně nevím, jestli je to dobrá zpráva, nebo špatná zpráva, nebo jaká je to pro mě vlastně zpráva ?

 

@ filo-boxer: morbata mám dvě, to poslední se narodilo cca 14 dní zpátky a to sem jakože zahojil těma Seikama, takže budu muset vymyslet něco jinýho :)

 

to znamená, že máš hledat Seiko SKX015  ;)

 

ještě obrázek po boku s 009

 

5ac8b2b657a9df2c68ea9b41832a8406.jpg

Upraveno uživatelem pebe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 to poslední se narodilo cca 14 dní zpátky

 

Chladné podzimní ráno na Volze, hustou mlhu prorazí člun, na zádi sedí paní Morbová a vesluje proti proudu, až se jí potí copy. Na přídi leží Ivan Vasiljevič a spokojeně pokuřuje machorku. V tom je míjí v opačném směru jiný člun, na něm vesluje Kuzma Trofimyč a volá: 
"Kampak to jedeš, Ivane Vasiljeviči, takhle brzo po ránu?" 
Ivan Vasiljevič vyndá z úst dýmku, rozvážně vyfoukne kouř a prohodí: 
"Aaaale ... kampak bych jel, vezu manželku do porodnice." 
 
 
Noo, původně jsem chtěl svým 2000 příspěvkem napsat něco chytřejšího, ale každý den není posvícení.  B)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád jsem četl tvé vtipné příspěvky ve vlákně Amphibia. Za toto vlákno palec nahoru.

...

 

Díky, Sváťo. Já zas rád koukám na tvoje fotky, mají hrozně zajímavou, až skoro tajemnou atmosféru. V kombinaci s tím tvým avatarem se vždycky zbavit dojmu, žes byl na místech a viděl věci, o kterých se nesmí ani šeptat, takže budu rád, když mi zachováš přízeň i do budoucna.

 

...

Noo, původně jsem chtěl svým 2000 příspěvkem napsat něco chytřejšího, ale každý den není posvícení.  B)

 

Jsem poctěn. Jinak 2k to už je pěkný číslo, neměly by se ti za chvíli odemknout ty tajný vlákna s hodinkama a ženskejma a tak?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 žes byl na místech a viděl věci, o kterých se nesmí ani šeptat, takže budu rád, když mi zachováš přízeň i do budoucna.

:) místa jsou to úplně obyčejná a lidi, kteří kráčí kolem jen nahlíží co tam dělám s telefonem a hodinkami. Přízeň Ti určitě zachovám, mám rád vtipné poznámky, ač to možná podle mých fotek nevypadá. :)  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parádní čtení, sám jsem se dlouho pohyboval na podobné vlně, teda kromě ruských jsem měl v hledáčku primky a seikama jsem začínal...jen pak se to nějak zvrhlo :)

 

Pokud se paní morbová už vyjádřila, tak bych ji něco dopřál. Já ženě vzal taky seika - pětky a je snima spokojená už několik let...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, něco tej svojí princezně asi nakonec vyberu, si to zaslouží. Ovšem bude to automat, přes to nejede vlak, jak má člověk kvarcky, hned by kupoval další, však to známe. Jinak dneska odpo jsem měl chvílu čas, tak sem koupil 5 kg suchého ledu, to se vždycky hodí ...

post-35198-0-71034500-1503096477_thumb.jpg

post-35198-0-21632200-1503096483_thumb.jpg

post-35198-0-23344000-1503096488_thumb.jpg

Upraveno uživatelem morbo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty pětky jsou na to celkem vděčný. Dají se koupit za pár korun a mají velmi slušný základí parametry - to označení 5 je právě dle toho...

http://www.seikowatches.com/5sports/seiko5story/index.html

http://www.seikowatches.com/5sports/seiko5story/why5.html

 

Hrátky s ledem jsou sranda, hlavně bacha u těch flašek na bouchání :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...