Přejít na obsah

Seiko věčný kalendář


Honza Č.

Doporučené příspěvky

Zdravím vážení členové fóra,

Můj tata dostal tyhle Orienty k Vánocům a moc je nechce nosit, jsou na ne dost složité, nemá je někdo z Vás?

1c2e2a55a5ad3050aa78d7e6187f6d80.png

Hodil by se mi nějaký příběh, jaký za tim je, popřípadě Vaše zkušenosti jak tu funkci věcného kalendáře používáte.

Popřípadě budu rad když posdilite Vaše kousky.

Hezky večer

Honza

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem se před 6 lety po dekádě s holým zápěstím nechal uvrtat do hodinek, měl jsem za to že právě tenhle mechanický stoletý kalendářík (doplněný o logáro) je funkce, která by mě mohla odnaučit tahat na vše související s datem/časem z kapsy mobil (např. chci zběžně kouknout na hodinky, kolikátého bude Středa za 3 týdny) - a koupil jsem za pár kaček tohoto líbivého orientálce

post-18308-008324400 1313512264.jpg
 
První zjištění bylo, že "stoletý kalendář" není až tak úplně "věčný" a dokonce ani ne stoletý. Přímo ukazuje jen v rozsahu roků na vnitřním prstenci - a mimo tento rozsah se na horním segmentu musí nastavit "vhodný rok", ve kterém (s ohledem na přestupnost) měsíce a dny sedí k příslušnému roku. 

 

Bohužel, hodinky se (i přes místní legendy o nezničitelnosti, ale klidně to na plnou hubu zopakuju) po pouhých 2 měsících nošení ukázaly být mechanicky naprostý drek.

První závada spočívala právě v cyklování toho plastového kotoučku pro výběr roku tlačítkem. Což mimochodem není vůbec praktické, protože po nakouknutí do dalšího měsíce (a nebo po stisknutí toho tlačítka manžetou bundy/kabátu) se musí jak u blbých cyklovat tím pojebaným čudlíkem celý okruh dokola - a to "v případě používání" neodvratně vede k rychlému omačkání lagricového plastu a zakousnutí v poloze odkud není návratu. Kdyby tam idioti dali obyčejnou (třetí) korunku s ozubeným kolem a řehtačkou pro chod vpřed/vzad (u jiných verzí kalendáře toto dělal i samotný Orient a hnusné licenční modely s touto fíčurou se dokonce kdysi dělaly i v Rusku), vydrželo by to věčnost, listování příslušného měsíce by bylo rozumně použitelné, Orienty bych možná nosil dodnes a ušetřil statisíce za švýcary.

Ale abych pochopil že tudy cesta nevede, závada číslo 2 byl po pouhých 2 týdnech zadřený automatický nátah (použitý primitivní strojek bohužel neměl ukazatel rezervy chodu, ruční nátah a dokonce ani hacking) a neschopnost autorizovaného servisu s tím 2 měsíce cokoliv udělat ? odstoupení od kupní smlouvy a zanevření na veškerý orientální low-end.

 

A poučení? V té samé době kdy jsem čekal vrácení peněz se kupodivu s přesně takovými "autobusáckými orienty" jaké vyfotils vytasil kolega elektroprojektant: za 2 týdny mu taky odešel nátah, po dvou marných měsíčních "servisech" to vzdal, koupil solární rádiem řízené Citizeny - no a ty mu radost dělají dodnes...   :cool02:

 

PS: Spousta nacackaných "HH" srágor se chlubí nápisy "Calendar Perpetuelle" - ale ve skutečnosti jde jen o postupně přeskakující ukazatele dne, data, měsíce a registru přestupného roku. Žádný "kalendář" (ve smyslu nakouknu kolikátého je příští středu, ala tenhle Orient za pár kaček) se u nich nekoná  <_<

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...