Přejít na obsah

Marathon Watch


Mike.

Doporučené příspěvky

BTW: Netusi nekdo, jaky to je luminofor?

Luminofor je látka, schopná uchovat dodávanou energii a následně ji vyzařovat ve formě světla (tzv. luminiscence).

 

Luminoforem je pokrytý vnitřní povrch všech zářivek a většiny výbojek. Tato vrstva mění energii elektrického výboje na viditelné světlo. Právě složení luminoforu určuje barvu světla u zářivek. V průmyslu se využíval k vytváření obrazu v CRT monitorech počítačů, nebo v různých starších zařízeních vybavených složitější zobrazovací jednotkou (např. osciloskop). Může existovat v různých barvách, největší využití našel žlutozelený luminofor pro svou vysokou svítivost.

Zdroj: wiki

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čekám na zbývající data.... :sleeping_03anim:

 

Jakmile budou (zítra ?), udělám syntézu dat a odpovím na na Vaše i moje vlastní dotazy ohledně tritiových osvitů :nuke: i jejich luminforů na bázi fosforu.

Zbývající "data"? :D Jestli to jako bylo na mě, tak ti prodejci značky Marathon jsou tady na fóru už několikrát zmínění, stačí mrknout o pár stránek zpět. ;)

Ale já budu tak hodný a napíšu to znovu. :)

 

Např.:

 

http://myworld.ebay.com/maloja - Eric

http://www.chronometer.net/ - Chris Hooper

http://countycomm.com/index1.htm - Nick

http://www.broadarrow.net/ - Bob

http://www.westcoastime.com/ Howard M. Marx

 

Ale není to žádná nová informace a když to někdo bude chtít zjistit, tak si to najde a nemyslím si, že vystavením prodejců na blogu někomu pomůže. Stejně ty blogy podle mě "nikdo" nečte (neber si to osobně, jak jsem psal dříve, pěkné počtení na tvém blogu, ale myslím to spíše všeobecně). ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zbývající "data"? :D Jestli to jako bylo na mě, tak ti prodejci značky Marathon jsou tady na fóru už několikrát zmínění, stačí mrknout o pár stránek zpět. ;)

Ale já budu tak hodný a napíšu to znovu. :)

 

Např.:

 

http://myworld.ebay.com/maloja - Eric

http://www.chronometer.net/ - Chris Hooper

http://countycomm.com/index1.htm - Nick

http://www.broadarrow.net/ - Bob

http://www.westcoastime.com/ Howard M. Marx

 

Ale není to žádná nová informace a když to někdo bude chtít zjistit, tak si to najde a nemyslím si, že vystavením prodejců na blogu někomu pomůže. Stejně ty blogy podle mě "nikdo" nečte (neber si to osobně, jak jsem psal dříve, pěkné počtení na tvém blogu, ale myslím to spíše všeobecně). ;)

MIKU, omlouvám se :suicide_anim:

 

Měl jsem lépe formulovat větu. Čekáním na data jsem nemyslel Tebe, ale můj slibný zdroj velmi technických detialů o tom, co se sype do vojákům do trituových trubiček a jaké přesné fyzikální parametry má to světlo. Stejně se mi dnes neozvali...

 

Diskuzní fórum je v tomhle zrádné, dal jsem reply na podvlákno o tritiu. Jako že pro všechny čtenáře a ejhle.... :chair:

 

Příště budu přesnější a radši budu manuálně v záhlaví uvádět předmět zprávy a adresáta nebo adresáty zprávy. Bez ohledu na to, na koho je reply navázaná.

 

Jinak co se týč blogu a mé lenosti znovu prohledávat starší příspěvky, máš absolutně pravdu. :notworthy:

 

Ale stejně hned pět odkazů, to je příjemné překvapení. :eek:

 

Petr P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MIKU, omlouvám se :suicide_anim:

 

Měl jsem lépe formulovat větu. Čekáním na data jsem nemyslel Tebe, ale můj slibný zdroj velmi technických detialů o tom, co se sype do vojákům do trituových trubiček a jaké přesné fyzikální parametry má to světlo. Stejně se mi dnes neozvali...

 

Petr P

 

V pohodě ... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Předmět: Marathon Navigator s datumovkou

 

Komu: Mike

 

Kopie: všichni

 

Miku,

 

mám nejasno ohledně modelu Marathon Navigator s datumovkou (WW 194013). Docela doufám, že mně s tím pomůžeš. :helpsmilie:

 

post-9612-1258764718.jpg

 

Máš nějaké upřesňující informace, respektive jaký je tvůj názor na následující dva body?

 

  1. :helpsmilie: Proč se vyskytuje tento model pod dvěma různými NSN (NATO Stock Number) čísly? Nebo se jednotlivá provedení od sebe liší liší? Jedno NSN je odvozené od standardního modelu bez datumovky, jen se přidalo /D (respektive D nebo DATE) za poslední číslo a vznikl NSN 6645-01-364-4042/D (respektive -4042D nebo -4042DATE). Druhé NSN pro Marathon Navigator s datumovkou je zcela nové NSN 6645-01-544-9475. To dnes uvádí výrobce. Je možné, že /D bylo dočasné opatření, před zavedením nového NSN?
  2. :helpsmilie: Je tento model nebo není ?US government issue"? Podle mého pátrání je (viz. zdroj B a C). A protože není certifikován dle vojenské specifikace MIL-PRF-46374G (viz. zdroj A), vláda USA ho kupuje jako komerční produkt.

Následující dvě nedatovaná fotografie jednoznačně dokumentuje existenci poněkud atypického NSN s /D, D a DATE alespoň vyznačené přímo na hodinkách a krabičce. Bohužel hodinky s datumovkou nemají na rozdíl od standardního modelu bez datumovky vygravírované datum montáže. Vzhledem k tomu, že je ale uvedena poslední platná specifikace MIL-PRF-46374G a ještě není uvedeno nové NSN 6645-01-544-9475, tak spekulativně tipuji, že hodinky mohly být smontovány někdy v letech 2003-2006. Protože ale kontrakt GSA Advantage s Marathon Watch Company (GS-14F-0027K) platí až do června 2010, je také možné, že jsou i novějšího data.

 

post-9612-1258764725.jpgpost-9612-1258764778.jpg

 

Bohužel fotografii zadní strany s novým NSN se mi nepodařilo nikde objevit.

 

Moje zdroje informací jsem pro přehlednost označil A,B a C:

 

A - US Defence Logistic Agency:

Podle vojenské specifikace MIL-PRF-46374G je mezi leteckými Navigatory (Type III) kvalifikován pouze základní model WW 194001 (NSN 6645-01-364-4042) bez datumovky.

 

Viz. následující obrázek seznamu oficiálně kvalifikovaných modelů hodinek, jejich kanadského výrobce a jeho švýcarského výrobního závodu. Dokument je už dva roky starý, tak jsem to radši ještě zkontroloval on-line. A je to stále stejné.

 

post-9612-1258764794.jpg

B - NATO Logistic Database:

Tato databáze umožňuje zakládat a spravovat pouze 13 místné číslo (pomlčky se nezadávají), takže NSN s více čísly nebo písmeny (D, /D nebo /DATE) tam nejde vytvořit. Tedy nemohou existovat.

 

Databáze také říká následující:

  1. NSN 6645-01-364-4042 byl založen US vládou v roce 1992. Uživatelé jsou USA, Kanada a Španělsko. Pod tímto NSN se skrývají všechny typy splňující MIL-W-46374G Type 6 nebo MIL-PRF-46374, Type III. NSN tedy nerozlišuje, jestli se jedná o produkt Marathon Watch Company dle MIL-W-46374F Type 6 nebo MIL-PRF-46374G Type III nebo jestli je to Stocker & Yale Sandy P650 Type 6. Mám potvrzeno, že dokud se vyráběly oba modely současně (před rokem 2000), nikdo si u jednotek nebyl jistý, které hodinky ze skladů dodají. Dnes, kdy jsou pro US vládu nakupovány pouze Marathony, je to jasné.
  2. NSN 6645-01-544-9475 byl založen US vládou v roce 2006. Uživatelem je US.

Pozn: Nevím, jak moc je známo, co je to NSN (National Stock Number nebo NATO Stock Number). Tak to radši trochu upřesním. NSN je identifikační číslo produktu v NATO zásobovací/logistické databázi, na které jsou napojeny další katalogizační údaje (jako jsou základních technické parametry, uživatelé, výrobci a dodavatelé), které usnadňují život armádním zásobovačům. Přidělení čísla se řídí poměrně složitými pravidly. Je to poměrně zdlouhavý a nákladný administrativní proces, nazývaný NATO katalogizace (v angličtině kodifikace). Tento proces může iniciovat pouze vláda státu NATO na základě kontraktu souvisejícího se zavedení tohoto produktu do vládní služby. Výrobce tedy nemůže NSN sám vytvořit, například v rámci ?zlepšení" image svého produktu. Proces katalogizace se zpravidla iniciuje v případech, kdy se předpokládá, že produkt bude opakovaně nakupován. Přiděluje se jak produktům navržených dle čistě vojenských specifikací, tak i produktům zcela komerčním/civilním. NSN se ale zpravidla nezavádí u čistě komerčních výrobků, kde velmi často dochází ke změně technických parametrů, technických označení nebo distributorů. Také položky, které jsou nakupovány jednorázově nebo ?nahodile", nejsou zpravidla katalogizovány. To je v kostce vysvětlení proč v NSN databázi nemusí být zaneseny čistě civilní/komerční typy náramkových hodinek nebo hodinky pořízené v rámci ?malých jednorázových" akcí.

C ? Global Supply Agency (GSA):

Projel jsem také e-shop (tzv. GSA Advantage) amerických ozbrojených sil a federálních agentur. :newyear: Zbraňové systémy a munice tam pochopitelně koupit nejdou , ale náramkové hodinky ano.

 

Hodinky WATCH NAVIGATOR WRIST WATCH WITH DATE, WW 194013 , NSN 6645-01-544-9475 tam jsou uvedeny (maximální cena necelých 78 USD).

 

Podle mě by to mohl být nejlepší možný důkaz toho, že tyto hodinky jsou ?US goverment issue".

 

post-9612-1258764785.jpg

 

O tom co v této databázi je, se lze přesvědčit na vlastní oči. Stačí kliknout na následující odkaz https://www.gsaadvantage.gov a do vyhledávacího pole vlevo nahoře zadat heslo: Watch, wrist ?.

 

?. a objeví se přehled všech hodinek, které US vláda nakupuje ve velkém, včetně vládních cen a dodacích termínů.

 

Pozn.: Podle mých informací (z druhé a třetí ruky) není fasování erárních hodinek v amerických ozbrojených silách automatickou samozřejmostí. Zodpovědnost se nechává ve velké míře na velitelích jednotlivých jednotek a útvarů. Je na jejich rozhodnutí, zda utratí část svého rozpočtu na spotřební materiál a nakoupí svými podřízeným náramkové hodinky. Pokud ano, kupuje se právě přes GSA Advantage. Podle kusých informací se samozřejmě liší hodinkové priority pro létající personál a jiné speciální odbornosti od priorit u ?nespeciálních" (pozemních) jednotek. U letectva a námořního letectva pak také existují interní předpisy, které předepisují, jaké erární hodinky jsou schváleny pro činnost na palubě letounu a jak erár přidělovat v době míru nebo v době ostrého operačního (válečného) nasazení.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tenhle příspěvek se Ti (Petr P) povedl.Ješte by bylo fajn mít možnost udělat u GSA hromadnou objednávku,to by byla paráda.Ale obávám se,že přesto že jsme v NATO,tak by se s námi nikdo nebavil.Zjistil jsi nějaké info o kompatibilitě tritiových hodinek s NVG a osvětlením kokpitů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tenhle příspěvek se Ti (Petr P) povedl.Ješte by bylo fajn mít možnost udělat u GSA hromadnou objednávku,to by byla paráda.Ale obávám se,že přesto že jsme v NATO,tak by se s námi nikdo nebavil.Zjistil jsi nějaké info o kompatibilitě tritiových hodinek s NVG a osvětlením kokpitů?

 

Předmět: GSA Advantage a kompatibilita osvitů hodinek s NVG

 

Komu: vendy

 

Kopie: všichni

Co se týče vládního e-shopu GSA Advantage, je tvůj postřech velmi přesný. :thumbsup_anim: Pochopitelně je to celé vyhrazeno. :crying_anim: A to pouze pro držitele US vládních kreditních karet či po příslušném ověření identifikace všem zaměstancům federální vlády USA a jejich podřízených agentur.

 

 

Ohledně nočního osvitu hodinek a jejich interakce s prostředky nočního vidění. Moje odpověď je ano. Docela se zadařilo a z mnoha zdrojů se mi podařilo shromáždit "prakticky" vše nejen o tritiových osvitech, ale i o dalších v současnosti používaných technologiích osvitů hodinek. O NVG jsem nic shrmoždovat nemusel, to můj job. Kamenem úrazu, že je to několik set (!) stran textů, grafů, obrázků, záznamú z optických měření, částicová a kvantová mechanika a jiné šílenosti.. :eek:

 

Aby to bylo zajímavé i pro ostatní Chronomágy, zpracovávám to do stravitelné a snad i zajímavé formy. I tak to bude dost dlouhé, takže z toho udělám asi seriál na mém blogu. Doufám, že čekání bude stát za to. :devil:

Radši žádný termín neslibuji, takže počátkem prosince (možná).

 

-------------------

 

Můj blog o Marathon Navigator a MIL-PRF-MIL-PRF-46374G

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Miku,

 

mám nejasno ohledně modelu Marathon Navigator s datumovkou (WW 194013). Docela doufám, že mně s tím pomůžeš. :helpsmilie:

Ahoj Petře,

 

nemám teď moc času, proto píšu až teď ...

 

Líbí se mi, že se docela hodně zajímáš o tyto hodinky. :) Moc lidí se tady tak do hloubky o hodinky nezajímá ... ;)

A teď k dotazu - podívej se na obrázek - krabičku od hodinek [NSN 6645-01-544-9475 (equivalent 6645-01-364-4042 DATE)]:

 

mar_nav_date.jpg

 

Zdroj fotky:

 

Jim C., http://www.mwrforum.net/forums/

 

A k druhému dotazu - co jsem se dříve dočetl, tak tzv. "government issue" je jen model bez data.

 

Snad jsem alespoň trochu pomohl.

 

Mike.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petr P: k tomu GSA, myslis, ze clen US Air Force by tam tu objednavku dat mohl? jakesi specialni karty, ktere je opravnuji ke vstupu napr. na letecke zakladny (platne po celem svete) maji, tak kdyby to stacilo, jedny bych si opatrit mohl. jestli mas nejake podrobnejsi info k omezenim, ktera se toho tykaji, dej sem prosim jeste nejakou zpravicku. diky!

 

EDIT: jak presne vis, ktery typ je ktery? promin, v marathonech zrovna zbehly nejsem. z tech malych fotek typ nepoznam a nejake seriove znaceni tam taky nevidim. ja jen jak mam poznat treba velikost ci kalibr daneho kusu... nabidky jsou to totiz fakt zajimave. proc ja nejsem zamestnanec cia nebo jag?! :sad01_anim:

Upraveno uživatelem little_w
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petr P: k tomu GSA, myslis, ze clen US Air Force by tam tu objednavku dat mohl? jakesi specialni karty, ktere je opravnuji ke vstupu napr. na letecke zakladny (platne po celem svete) maji, tak kdyby to stacilo, jedny bych si opatrit mohl. jestli mas nejake podrobnejsi info k omezenim, ktera se toho tykaji, dej sem prosim jeste nejakou zpravicku. diky!

 

Předmět: GSA Advantage

 

Komu: little_w

 

Kopie: všichni

 

Pro začátek radši píšu toto velmi důležité upozornění:

Nejsem a dosud jsem nebyl zaměstnancem žádné vládní složky USA. :tank: Nikdy jsem tedy službu GSA Advantage prakticky nepoužil k nákupu, pouze k hledání INFORMACÍ, které není nijak omezeno. Všechny moje informace o této službě pocházejí pouze z toho, co je věřejně uvedeno v návodech a tutorialech na jejím webu. Pochopitelně trocha představivosti, či vlastní praxe, o fungováním jakékoliv vládní byrokrakracie, zejména když jde o peníze, poměrně snadno pomůže pochopit, kde bude asi zakopaný pes.

 

Konkrétně ale na tvůj dotaz:

Můj soukromý názor názor je, že nikoliv. :sad01_anim:

Jednotlivý příslušník si nemůže sám něco koupit sám od sebe. Může si patrně vznést požadavek v rámci byrokratického systému své jednotky. Ale to bude asi vše, co se s tím dá nadělat.

 

GSA adnatage vyžaduje registraci včetně detailních osobních informací. To pochopitelně nepředstavuje problém. Co bude ale nepřekonatelné, je, že k realizaci objednávky je potřeba mít tu správnou vládní PLATEBNÍ kartu (respektive její čísla). Detaily jsou poměrně přehledně popsány na https://www.gsaadvantage.gov/advgsa/advanta...NEW_FAQ#paybill. O použití soukromých karet či peněz tam není ani slovo.

 

Nepochybuji o zcela jiné etické mentalitě v USA a zejména profesionálních příslušníků ozbrojených sil. Ale přesto si myslím, že je nepředstavitelné, aby vládní systém s vládními výhodnými cenami nebyl ošetřen proti využití k čistě soukromým účelům. V kontextu ozbrojených sil si myslím, že něco objednat v systému budou moci pouze vyvolení. U každé jednotky je vždy někdo, komu se v Česku říká Výkonný praporčík, zkráceně "Výkoňák", který za velitele řeší administrativu spojenou s chodem jednotky. Podobná funkce je pochopitelně i v ozbrojených silách USA, jen se tam místo slovo praporčík používá slovo seargant.

 

Trocha optimismu na konec:

Vše co jsem výše napsal, je pouze můj nejlepší možný odhad na základě teroretických poznatků. Doufám, že třeba časem nějaký příslušník Vzdušných sil Spojených států amerických vyvrátí nebo potvrdí moje teorie skutečnou praxí. A pochopitelně s něčí pomocí se o to podělí i na stránkách tohoto diskuzního fóra.

 

Pro příznivce konspiračních teorií doufejme, že systém E.c.h.e.l.o.n od chlapců z N"S"A není naladěn na klíčová slova jako Chronomag, Marathon, Watch, :lamo:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EDIT: jak presne vis, ktery typ je ktery? promin, v marathonech zrovna zbehly nejsem. z tech malych fotek typ nepoznam a nejake seriove znaceni tam taky nevidim. ja jen jak mam poznat treba velikost ci kalibr daneho kusu... nabidky jsou to totiz fakt zajimave. proc ja nejsem zamestnanec cia nebo jag?! :sad01_anim:

 

Předmět: Marathon Watch

 

Komu: little_w

 

Kopie: všichni

 

To je velmi těžký obecný dotaz, který je spíše hodný některého ze zkušených Chronomágů. :notworthy:

Já se rozhodně nepovažuji za znalce Marathonů, natožpak jiných hodinek. Já si jen tak dávám kousíček po kousičku informace k sobě a pak my buď svitne nebo jsem úplně mimo.

 

Nicméně na tvůj dotaz se Ti pokusím odpovědět co nejjednodušeji. :headset:

  1. Za prvé. Vyznat se i jen v sortimentu jednoho hodinářského výrobce, není záležitost na pár minut, Vše chce svůj čas (možná spíše moře času). ;)
  2. Za druhé dobrým základem je sehnat co nejvíce informací o konkrétních hodinkách nebo sortimnetu výrobce, zkusit najít i jiné informace, porovnat je, a zas znovu..... ono se to pak nějak vypálí do palice. Ale tak je to se vším.

 

Pro tebe bude ale praktičtější toto:

Pokud máš zájem o hodinky Marathon (je jedno jaký model) jako základ stačí pouze dvě stránky: :eek:

  1. Stránky vlastního výrobce http://www.marathonwatch.com/site/catalog.php?cid=167. Kupodivu zas tak moc modelů nevyrábí, a navíc část modelů má společný základ a liší se jen nějakou drobností. Nicméně nejsou tu ceny. Tyto stránky poskytují všechny standartní inforamce o hodinkách, zhruba ve stejné míře detailu jako to dělají ostatní výrobci.
  2. Stránky GSA Advantage https://www.gsaadvantage.gov (viz. můj straší příspěvek jak se dostat k hodnikám). Zde jsou uvedeny ceny. Ty jsou pro nás sice nedosažitelné, ale dává to dobré srovnání o tom zda je model v třídě do 100 USD, do 500 USD nebo nad 1000 USD. V tomto webu stačí pak jen kliknout na daný model a objeví se více informací (a ty jsou převzaté ze stránek výrobce). Objeví se také možnost kliknout na odkaz na již zmíně stránky výrobce. Takže všechny cesty vedou do Marathonu (a nikoliv v Řecku).

 

Pak jsou tu pochopitelně čistě subjektivní zdroje informací, kterým lze věřit nebo ne. Je to přeci jen Internet a ten snese všechno. :alien1: Záleží na úsudku každého, zda na ně dá nebo ne.

  1. Pokud máš zájem o Marathon bez rozdílu modelu, věřím, že toto téma http://forum.chronomag.cz/index.php?showtopic=11091 o Marathon Watch založené Mikem v rámci fóra o vojenských hodinkách je hodně dobré (nejlepší nepíšu jenom proto, že jsem taky přispěl). Jen se musí přečíst příspěvěk po příspěvku a nevyhýbat se odkazům. Zde najdeš vše, co se na oficiální stránky výrobců "nevešlo" a pochopitelně, kde to taky koupit.
  2. Než bylo toto vojenské fórum založeno, tak diskuze na téma Militray Watch probíhala pod všeobecným diskuzním fórem na http://forum.chronomag.cz/index.php?showtopic=7452&mode=linear. Naštěstí tam je také náhraná fotografie s rozměry, která na následujícímo odkazu už není momentálně dostupná.
  3. Pokud máš zájem o podmnožinu hodinek navržených specificky dle US specifikace MIL-PRF-46374 a MIL-PRG-46374 a více se zajímáš proč, nač a kdy, je nejlepším světovým odkazem toto: http://home.earthlink.net/~brendo81/46374.html. Bohužel, začaly se tam sypat odkazy na obrázky, takže to začíná degradovat.
  4. Pokud máš zájem o ještě užší podmnožinu leteckých Navigatorů musím se přiznat, že mi nezbyde nic jiného než si udělat reklamu na vlastní blog. V jeho druhé části je tebou sháněný rozměrový výkres (je v palcích)
  5. Nerad bych ale také opomenul další blogy nebo fotogalerie starších členů jako jsou Mike, kibi, afrikab - kde se to Marathony nebo jejich "konkurenty" Stocker & Yale Sandy (dnes Traser) jen hemží.
Pokud ani toto nepostačuje věřím, že v rámci tohoto diskuzního fóra se vždy najde někdo, kdo se pokusí detailnější dotazy zodpovědět. Samozřejmě čím méně obecně tím asi lépe. :helpsmilie:

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledně GSA je diskuze např. ZDE.

 

Předmět: GSA Advantage

 

Komu: Mike a little_w

 

Kopie: všichni

 

 

Miku,

 

diky!! Opět super trefa do černého!!! :speak_cool:

 

Myslím, že je na 99% procent jasno. GSA (General Services Administration) Advantage nejde použít individuálně nebo privátně, ani pokud jste zaměstancem vlády USA. :crybaby:

 

Odkaz na mezinárodní fórum Watchuseek Watch Forum jsem projel a vybral dva stěžejní příspěvky, které to jednozančně potvzují. Není to sice moc praktické či etické, kopírovat příspěvky někoho jiného, ale v tomto případě to stojí za malou výjimku. Ať je to pěkně po kupě v tomto tématu. Doufám, že angličtina v diskuzi o specifické službě vlády USA týkající se US vládních hodinek nikoho neurazí:

 

1. Re: Does GSA Advantage sell to the public?

 

......GSA (General Services Administration) Advantage is a Federal Agency that manages real estate and sells supplies for all U.S. Federal agencies and other countries government agencies. You cannot register or order from them unless you work for a government agency as you need a purchase order and/or Federal credentials. As a retired Federal Agent I do not advise trying to falsify any documents or application to order a watch. You'll be using your watch to watch the time in Lompoc. LOL .........

 

Pozn:

Lompoc je federální vězení v Kalifornii. :crying_anim02:

LOL = laughing out loud = :lol2:

 

2. Re: Does GSA Advantage sell to the public?

 

.......They don't.

 

The items you see on the GSA site are for issue to Government personnel as required to carry out their job. These are not for personal use. To purchase these items, you must first be identified as a government activity, have your own budget, with the correct class of funding, and have the approval of the person ultimately in charge of the activity. For the military, that person would be the Commanding Officer, or his/her appointed representative, usually the S4. The holder of a Government Purchase Card is, de facto, such a representative, as stated in the paperwork to get the card.

 

Even after purchase from the GSA, the item remains the property of the Government activity that bought it, not the CO, the S4 or the holder of the GPC. Issued items are to returned to the government after use, or prior to separation from government service.

 

If you want to get stuff at really cheap prices, go to a Defense Reutilization and Marketing Office (DRMO) sale. There is where you can get a box of watches sold by the pound........

 

Pozn:

 

GPC = Government Purchase Card

CO = Commanding Officer

S4 = označení štání funkce, zodpovědné za logistiku (zásobování), rozpočet, GSA,...

DRMO = v Česku je ekvivalentem Odbor nakládání s nepotřebným majetkem Ministerstva Obrany ČR

 

Alibisticky jsem si ponechal možnost 1% nejistoty. Příspěvky sice vypadají maximálně věrohodně, ale zdrojem je přeci jenom "velmi anonymní" internetové fórum. :alien1:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak....po dlouhém vybírání, zvažovaní různých alternativ, pátrání na síti, stahování informací a obrázků, dlouhých bezesných nocí plných hlubokých úvah a pochybností ..... jsem díky TOMUTO vláknu a příspěvkům v něm, konečně spatřil světlo na konci tunelu......GSAR objenány ..... :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak na ty GSARy jsem zvědav,doufám že až příjdou budou fotky,já se rozhoduji které Marathony začít shánět,zatím nejsem jistý který model vybrat,asi to zatím nechám ,,uležet".Jsem už starší generace a s objednáváním v zahraničí nemám vůbec žádnou zkušenost,tak se stejně budu muset s někým z chronomagu zkusit domluvit.Nejhorší je ovšem rozhoupat se který model by byl ten pravý.Jediné co je mi jasné už teď, je použití tritiových trubic pro osvětlení na základě výborných zkušeností z hodinek Traser.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak na ty GSARy jsem zvědav,doufám že až příjdou budou fotky,já se rozhoduji které Marathony začít shánět,zatím nejsem jistý který model vybrat,asi to zatím nechám ,,uležet".Jsem už starší generace a s objednáváním v zahraničí nemám vůbec žádnou zkušenost,tak se stejně budu muset s někým z chronomagu zkusit domluvit.Nejhorší je ovšem rozhoupat se který model by byl ten pravý.Jediné co je mi jasné už teď, je použití tritiových trubic pro osvětlení na základě výborných zkušeností z hodinek Traser.

 

Když tritiové trubice (velké plus :thumbsup_anim: ), tak na výběr toho moc není. :)

 

Buď GSAR nebo TSAR (stejné hodinky, akorát quartz a bez nápisu "automatic" na ciferníku).

 

ww194006l.jpg

 

Případně velké chronografy CSAR.

ww194014l.jpg

 

A potom plastové "pilotní" hodinky Marathon Navigator (také quartz).

 

ww194013l.jpg ww194001l.jpg

 

Nepočítám tzv. Marathon "field", které jsou hodně malé ...

 

ww194003l.jpg

 

Pokud můžu poradit, tak nejlepší volba je GSAR nebo chronograf CSAR, pokud máš rád větší hodinky, ale jsou samozřejmě dražší.

 

A pokud bys chtěl "pilotní" hodinky, tak bych doporučil Marathon "Steel" Navigator (viz avatar), které se už nedají koupit nové a docela těžko se shání v super stavu, ale dá se ... :angel:

 

 

Zdroj fotografií:

 

http://www.marathonwatch.com/

Upraveno uživatelem Mike.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po drobných peripetiich s platbou přes PP jsou už na cestě. Nemáte někdo zkušenost s rychlostí dopravy z GB? Mám jen obavu z jejich veikosti a to jsem nad nima seděl fakt dlouho. Jsem zvyklý na C Skyhawk tak doufám, že nebudu za chvíli shánět JSAR nebo CSAR.

Mínus je, že JSAR nemají tritium a CSAR maj moc ručiček :sad01_anim: ...... Snad budou ty G...čka OK. Už se na ně těším jako malý kluk. :thumbsup_anim:

Upraveno uživatelem Skyhawk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po drobných peripetiich s platbou přes PP jsou už na cestě. Nemáte někdo zkušenost s rychlostí dopravy z GB? Mám jen obavu z jejich veikosti a to jsem nad nima seděl fakt dlouho. Jsem zvyklý na C Skyhawk tak doufám, že nebudu za chvíli shánět JSAR nebo CSAR.

Mínus je, že JSAR nemají tritium a CSAR maj moc ručiček :sad01_anim: ...... Snad budou ty G...čka OK. Už se na ně těším jako malý kluk. :thumbsup_anim:

Jak jsou velké Skyhawk?

 

Jinak rychlost dopravy např. z Nizozemska byla taková, že v pátek večer to prodejce poslal a v úterý ráno jsem je měl doma, ale určitě záleží "jak" to prodejce pošle ...

 

ehm....eště vám tu chybí.....

 

Marathon Adanac Navigator II

Nemají tritium, poslal jsem jen hodinky s tritiem. ;)

 

vendy napsal: "Jediné co je mi jasné už teď, je použití tritiových trubic pro osvětlení na základě výborných zkušeností z hodinek Traser."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...