Přejít na obsah

3D tisk


mireg_san

Doporučené příspěvky

Postup je snadný:

Zkušenější uživatelé PC si namodelují vlastní objekt v nějakém programu pro 3D kreslení (Fusion 360, SketchUp, spousta jich je i on-line) a pošlou mi soubor s příponou *.obj

Méně zkušení načrtnou "po staru" tužkou na papír a já se to pokusím namodelovat...

Teoreticky to můžeme pojmout formou opensource a zapojit co nejvíce lidí až ve výsledku vznikne něco užitečného, krásného a hlavně jedinečného...

Mám dvouletého syna a své civilní zaměstnání čili toho času není příliš ale to jistě mnozí znáte... :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parádní projekt.

Už se těším, co tady z toho vymáčknem. Možností je nepřeberný množství.

Už teď mě napadá pár věcí, co by se mi hodilo.

A mám hned jeden dotaz.

Dala by se vytisknout i vložka lunety s číslicemi jiným odstínem barvy a nebo i třeba něco s fosforeskujícího ? :D

To už bych chtěl asi moc, co ?

Každopádně super, že tu jsi !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fluorescenční plast se sehnat dá. Bohužel s malinkými věcmi si moc neporadím. Mám trysku s otvorem 0.4mm a ještě se ten plast trochu rozmáčkne čili půl milimetru. Když to takhle řeknu nezní to moc ale ve výsledném tisku pak budou hodně vidět čáry atd. Samozřejmě můžu něco zkusit, ale velmi detailní věci bývají problém. Teda problém pokud nejsou součástí něčeho většího.

Příklad: tiskl jsem takovou krabičku jako od zápalek a na ní byl text velikosti 8 jako bys psal ve Wordu. A bylo to celkem zdařilé. Pokud bych to ale tiskl na kroužek který má v obvodu 3cm asi by to tak pěkné nebylo.

A s těmi barvami. Mám jen jeden exteuder čili v jeden moment můžu tisknout jen jeden plast. Takže všechny moje tisky mají jen jednu barvu. Leda by byly složené z více částí každá z jiné barvy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Postup je snadný:

Zkušenější uživatelé PC si namodelují vlastní objekt v nějakém programu pro 3D kreslení (Fusion 360, SketchUp, spousta jich je i on-line) a pošlou mi soubor s příponou *.obj

Méně zkušení načrtnou "po staru" tužkou na papír a já se to pokusím namodelovat...

Teoreticky to můžeme pojmout formou opensource a zapojit co nejvíce lidí až ve výsledku vznikne něco užitečného, krásného a hlavně jedinečného...

Mám dvouletého syna a své civilní zaměstnání čili toho času není příliš ale to jistě mnozí znáte... :-D

 

Do grafiky částečně i fušuju, ale ne 3D modelování, to už bude těžší, ovšem něco bych možná i zkusil. Otázkou je, zda by se udělala nějaké hromadnější serie tady pro chronomag, nebo mám jít sólo cestou. Na hromadnější by to chtělo asi spíš něco jednoduššího a méně nákladného, aby se shodlo více lidí. Sólo bych pak mě větší vize, respektive i víc personalizované :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych pravu řekl, tak teď na tom s časem také nejsem nejlépe a jak se blíží konec roku, tak to bude jen a jen horší :( Každopádně myšlenka něco vytvořit mě vážně hodně láká, uvidíme jak hodně se to chytne, zda má smysl vymýšlet něco hromadnějšího, nebo si vymyslím čistě svůj motiv, u kterého předem vím, že by do toho nikdo nešel :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stojának s logem Chronomágu by byl naprosto boží! 

 

Jestli to tu vznikne ve velkém, tak se určitě přidám. Pokud ne, tak budu kontaktovat sám a možná bych i něco navrhl, ale jen po staru, s grafickými programy moc velký kamarád nejsem. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych pravu řekl, tak teď na tom s časem také nejsem nejlépe a jak se blíží konec roku, tak to bude jen a jen horší :( Každopádně myšlenka něco vytvořit mě vážně hodně láká, uvidíme jak hodně se to chytne, zda má smysl vymýšlet něco hromadnějšího, nebo si vymyslím čistě svůj motiv, u kterého předem vím, že by do toho nikdo nešel :)

No právě, ten čas. V práci sedím x hodin u pc, pak doma něco kreslím a když už všichni spí, zapínám tiskárnu (jinak to šíleně přitahuje mého synka)... Ale jak jsem už napsal, je to můj koníček a zřídil jsem si i živnost......ale to už bych si tady mohl dělat reklamu a to se nesmí...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je zcela fascinující technologie.

A počátek další techologiké revoluce.

Tipuji, že do deseti let bude na každém větším rohu větší tiskárna, kde si každý nechá vytisknout co bude potřebovat (tisknou se i kovy, z práškového "do pevna", jsem slyšel alepoň), a v domácnostech menší tiskárny, kde se budou "tisknout" potraviny, resp. hotová jídla, a taky předmty, oblečení apod.

"Poletovat" po světě už nebudou výrobky, ale "návody k tisku".

A jednoho dne, kéž se ho nedožiju, se budou tisknout i hodinky. Koupíme si "průmyslový vzor", či jak se tomu bude říkat, a pak si u Dušáka necháme vytisknout obzvláště povedený nový model Rolex, Omega a tak (:-))

 

No zase tak horký to s tím podle mě nebude. Náhodou znám Pepu Průšu už z dob před více než 10 lety a tenkrát si od něj vzpomínám taky podobný vize, ale uplynulo už přes 10 let a stále 3D tiskárnu nemá doma zdaleka každej, málokdo vůbec ví, jak funguje a pro věšáčky na ručníky si každej stejně zajde do IKEA, než aby tiskl vlastní ;) Každopádně určitej posun v tom je a v průmyslu se určitě využívají profi stroje pro různý fáze výroby prototypů atd. Ale to domácí využití asi ještě chvilku potrvá (doufejme :) ).

 

Jinak k tématu - pěknej stojánek na hodinky by byl fajn. Jen těm mejm dělá nejlíp, když přes noc leží "na devítce", takže bych potřeboval nějakej takhle "ležící", nebo mě teď při psaní napadlo - stojánek s variabilní možností natočení hodinek, aby si každej mohl pověsit svoje hodinky do tý ideální polohy. 

 

Takže návrh za mě na chronomagorskou vychytávku - variabilní stojánek pro různý polohy odkládání hodinek ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do grafiky částečně i fušuju, ale ne 3D modelování, to už bude těžší, ovšem něco bych možná i zkusil. Otázkou je, zda by se udělala nějaké hromadnější serie tady pro chronomag, nebo mám jít sólo cestou. Na hromadnější by to chtělo asi spíš něco jednoduššího a méně nákladného, aby se shodlo více lidí. Sólo bych pak mě větší vize, respektive i víc personalizované :)

 

Jestli děláš třeba v nějakém vektorovém editoru, tak doporučuju právě ten Fusion 360. 3D modely začneš dělat za jedno odpoledne. Je zadarmo a je neuvěřitelně intuitivní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělám v Photoshopu, ten i nějaké 3D rozhraní má, ale nikdy jsem to nepoužil, jelikož na weby a vše kolem nich to nepotřebuju :)

Ten Fusion 360 je i na MAC? Když už, tak potřebuju cokoliv, co poběží na MACu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělám v Photoshopu, ten i nějaké 3D rozhraní má, ale nikdy jsem to nepoužil, jelikož na weby a vše kolem nich to nepotřebuju :)

Ten Fusion 360 je i na MAC? Když už, tak potřebuju cokoliv, co poběží na MACu.

Fusion360 běží i na MACu. Musíš se podívat na stránky výrobce -autodesk a tam se zaregistrovat jako třeba hobby návrhář pro neziskové účely a dostaneš licenci na rok zdarma.

 

Nebo zkus nějaký on-line, jsou taky dost dobré. Třeba tinkercad je fajn...

https://www.tinkercad.com

Upraveno uživatelem mireg_san
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On ten 3D tisk zaostává akorát na východ od nás. Směrem na západ už je to dost rozšířená záležitost i v domácnostech. Ale zatím jen jako hobby věcička. Kdo má taky dneska 12-20 tisíc na nějakou neznámou srandu...

 

Masovému rozšíření v domácnostech bude ještě dlouho bránit:

1) snížení mechanických vlastností (tištěný plast x vstřikovaný plast).

2) cena

3) časová náročnost (chleba si také může doma upéct kde kdo, ale dělá to jen málokdo)

 

Pokud někdo namaluje a zakótuje něco hezkého, jsem schopen to převést do 3D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fusion360 běží i na MACu. Musíš se podívat na stránky výrobce -autodesk a tam se zaregistrovat jako třeba hobby návrhář pro neziskové účely a dostaneš licenci na rok zdarma.

 

Nebo zkus nějaký on-line, jsou taky dost dobré. Třeba tinkercad je fajn...

https://www.tinkercad.com

 

Díky, vyzkouším, tak a teď ještě prodloužit dny, abych na to měl i čas :) Ještě si pohrávám i s myšlenkou zkusit to přes ten PS, ten je mi přece jen nejbližší. 3D jsem v něm nikdy nepoužil, ale co jsem tak v rychlosti koukal, tak by nějakým způsobem měl umět vytáhnout 2D do 3D, to pak upravit a měl bych docílit výsledku...snad :) Vyzkouším všechno možné, uvidím co bude nejvíc přívětivé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...