Přejít na obsah

IWC Ingenieur 3228


Vit

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 280
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Asi je to I jako Ingenieur.

Trochu mi to připomíná píst.

O nějakém speciálním názvu toho vzoru nevím.

 

-----------------------------------------

 

Mělo to vypadat jako že si hrajeme, ale podle dětí spíš vypadám jako terorista:

post-1538-0-23776500-1526154734_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Víte, moc hezké řemeny!

 

PS Trochu závidím, mám taky Ingy (byť ty menší s etou) a rád bych k nim pořídil kožený řemen. Bohužel IWC k těmto menším dělá pouze gumový řemen a jiný jsem zatím nikde na webu nenašel. Kupoval jsi originál IWC anebo je to ručně dělané někým šikovným? Jak je řešené uchycení k pouzdru? Díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to originál IWC.

Zjišťoval jsem podrobnosti u výrobců řemenů, i v DE.

Nikdo z nich nevkládá do řemenu výtruže.

Vzhledem k tomu, jak málo je místa okolo pouzdra (aby se řemen nedřel o pouzdro) je to myslím riziko (mít jen takové malé uši z kůže bez vyztužení).

Navíc měli všichni výrobci zkušenosti jen s řemeny po velké Ingy.

 

Nakonec jsem tedy uvěřil Hanákům, dal jim referenční číslo hodinek a nechal objednat řemen i sponu.

Popravdě jsem trochu nevěřil, že to bude sedět, protože jsem vhodný řemen nikde na webu nenašel.

Nakonec to ale dobře dopadlo. Před zaplacením jdem si to nechal nasadit a vyzkoušel jsem si to.

 

Shora je takový jakoby gumotextil a zevnitř to vypadá jako podšité kůží (musím zjistit podle ref. čísla, z čeho to vlastně je).

Objednával jsem to komplet i se stěžejkami, protože by prý nemusely sedět (nemyslím si to, ale aspoň mám záložní).

V oblasti stěžejek je v řemenu implementovaná nějaká ocelová vložka, která se ze spoda opírá o pouzdro, takže řemen neustále přesně kopíruje tvar pouzdra a jeho napojení na pouzdro je pevně dané.

Řemen se díky tomu ohýbá až v místech, kde se zužuje.

 

Celé je to takový inženýrský výrobek, který sedí přesně na desetiny a popravdě si moc nedovedu představit, že by to někdo byl v této přesnosti udělat ručně z kůže.

Přidávám pár hnusných mobilovek s detaily.

 

 

 

post-1538-0-13244600-1533999477_thumb.jpg

post-1538-0-89935700-1533999481_thumb.jpg

post-1538-0-45143500-1533999486_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju za info, užívej si krásné nové řemeny, máš teď úplně univerzální hodinky :-)

 

Ještě pro doplnění přidávám fotku, jak je řešené napojení u malých Ingů - na konci gumy je asi taky vložena nějaká kovová výstuž, hodně podobná článkům v ocelovém tahu - zatlačením na ocelové kolečko se dá vysunout stěžejka. Bohužel IWC žádný kožený řemen pro tento model nedělá... Asi jediná cesta by byla "vykuchat" gumový řemen a nechat koncovku vložit do ručně vyrobeného koženého řemenu. Ale s ohledem na cenu originál IWC gumy to nedává smysl...

 

 

post-30661-0-40151500-1534019087_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik prosim te momentalne ten origo ?kevlar? strap od IWC vychazi?

 

Pokud bys chtel kuzi, tak to zas takovy problem neni. Dela ji Jacob, chlapik ze Spanelska. Dival jsem se, ze momentalne nabizi variantu z aligatora a nebo hoveziny. Kvalita toho remenu a napojeni na pouzdro je paradni. Na svych prvnich ingach jsem ho mel a jsstli se nepletu, tak puvodnim majitelem tvych hodinek byl Patrik a ten ho taky mel.

 

Tady mas pripadne odkaz:

https://jacobstraps.com/index.php?id_category=32&controller=category&id_lang=1'> https://jacobstraps.com/index.php?id_category=32&controller=category&id_lang=1

 

 

Pak jeste dalsi clen fora Levithan zkousel objednavat u Martu straps a taky byl spokojenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Sašo,

Jacobovi jsem psal, ale nereagoval.

Zkoušel jsem např.:

Dangerous9straps

IWC

(mrkněte, super kůže, ceny cca 260 - 360 Eur)

 

Nikdo z oslovených neměl se 40mm INGy zkušenosti.

 

Cena origo kevlaru IWC bez slevy je okolo 7 kKč.

post-1538-0-77577700-1534080737_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...