Přejít na obsah

První mechanické okolo 25k


Jochne

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 57
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Oris Aquis - tam je malá sekundová ručička a ve verzi s normální sekundovkou je na ní "koule" to nee, jinak jsou moc pěkné, ale už nad rozpočet

 

Tag Heuer Formula 1 Caliber 5 - určitě stojí za zmínku a zařadím je do mého výběru

 

 

Jinak s tou velikostí - mám teď na ruce Festina F16488 03, které mají 45mm a jsou mi na pohled velké - vždy jsem chtěl co největší hodinky a tak se ubíral i můj výběr. Ponaučil jsem se :-) proto si myslím, že 41-43mm (v závyslosti na typu) bude ideálních.

https://www.hodinky-koscom.cz/cz/festina-16488-3

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že to tu říka každý, kdo začíná, ale rád bych vybral něco na "pořád" - jasně nic na pořád nejde vybrat, ale něco na delší dobu. Třeba jednou dospěju, změním postoj, názory a i vkus, pak je jasné, že budu zase pátrat po jiných :-)

 

Edit:

Je pravda, že zatím je to výběr o designu, který se mi líbí a nějacích požadavcíh, ale na rovinu netuším zda dokážu ocenit ten či onen kalibr. Zkusím něco mezitím nastudovat, ale obávám se, že v tomto výběru asi nebude markantní rozdíl. Tím, že budu mít jedny hodinky, nelpím ani na co nejdelší rezervě chodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Čechách je má ale už dost lidí. Určitě by nebyl problém po domluvě někde vyzkoušet.

 

Osobně bych se rozhodoval mezi LHC z druhý ruky (tady na fóru se točí docela často) nebo těma Tridentama. Zpracování bezchybný, strojek plus mínus stejnej jako u Longines, oproti nim mají navíc keramickou lunetu a výbornou sponu s mikroregulací. Pokud se líbí, tak směle do nich. Za tenhle model se můžu zaručit.

 

Ještě dodám info k nákupu u Christopher Ward: nejlepší je zaregistrovat se u nich, nechat si posílat newsletter do mailu a vyčkat na nějaký slevy. Kolem Vánoc určitě něco bude. Anebo využít nějakej platnej voucher kód, ?100 dolů taky není k zahození.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LHC je tutovka, moc dobrá volba. Mě vždycky nakonec odradila jen mírná nevyváženost ciferníku, resp. příliš geometrických tvarů pohromadě.

 

Tagy taky super, akorát bych šel rovnou do pětistovek, neskutečně univerzální hodinky. Když jó dobře, choděj tu občas lehce přes tři pětky, viz. např.:

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/106551-tag-heuer-aquaracer-500m-ceramic/?hl=aquaracer

 

Kdyby něco netradičního, taky asi lehce nad rozpočet (ale o moc ne), pak bych mrknul na Perrelet Seacraft 777. Mít na ně ruku, už by se válely v hodinkovnici.

post-37766-0-23565600-1510682648_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když zatím  tápeš, nebylo by lepší na začátek pořídit  nějaké "začátečnické levnější" automaty a  na nich zjistit, jestli ti život s automaty bude vyhovovat?

 

Nepřijde mi, že bych tápal, jen mám čas,než došetřím peníze a na koupi ani tak nespěchám. Mám docela dobrou představu co chci, ale v tak rozmanitém světe hodinek jsem požádal zkušenější, zda dají typy na něco co jsem neobjevil. A velice se místním daří nahazovat typy, které stojí za to.

 

Perrelet má na mě moc široké indexy a cenově je dost nad rozpočet, ráději bych pořídil nové hodinky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koukal jsem kde zakoupit nejspíš vybrané Longines Hydroconquest - Helveti, Koscom a Bechyně je mají za 31000,-, tak kdyby někdo věděl o lepší ceně. Vyplatí se kupovat hodinky z takzvaného šedého trhu ze zahraničí? Případně odkud? Něco málo jsem v tématu jak je to s clem četl, ale úplně se v tom nevyznám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...