Přejít na obsah

Khaki Field Mechanical Nodate


Ohm-Aztec

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 202
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja nastastie nemam chlpate ruky...no a NATO som skusal a zase ja nemam rad ked sa robia tie bubliny ponad staziky a je ten dizajn taky rozharany a preto radsej koza dvojdielna alebo handra.

No mas pravdu hodinky su na remienky typu NATO pekne usposobene prave tou zrazenou hranou na spodu puzdra a je to omnoho lepsie ako ked su hrany na puzdre ostre.....

 

Neviem ci v Hamiltone nieco vylepsili na strojkoch ale ten moj ETA 2801-2 dva s prehladom cca 46h a presnost nosenie/odlozenie naozaj do +2s ako si vravel.

Ten predosly model co som mal s datumom zdaleka nemal taku vydrz natahu....aj ked 41h bolo tiez fajn.

Vzhladom na to ze vyrobca udava 42h je to myle prekvapenie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak jsem si skoro přesně po 4 letech zase koupil Hami na ruční nátah, tentokrát v této 2018 no-date verzi.
post-32970-1546766919,67.jpg

Chtěl bych se zeptat majitelů těchto hodinek, jaký máte chod korunky? U těch starších s datem si pamatuju, že když byly zastavený a člověk začal točit korunkou, bylo to nejprve úplně bez odporu a postupně to tuhlo a tuhlo až už to víc nešlo a člověk věděl, že je natáhl. U těchto nových mi to točení přijde hned od začátku o dost tužší... hned od začátku je prostě docela značná rezistence, která se postupem natahováni moc nemění a pak hned konec a zarážka. Navíc mi přijde, že tyto nové jsou natažené téměř hned, u těch starších mi to trvalo vždycky znatelně déle. Jak to máte vy? Je to normální? Rezervu ani přesnost zatím nesleduju páč je mám od pátku

 

Edit:

Dále přemýším o nějakém šedém Nato strapu a při brouzdání internetem jsem na Uhrforu viděl v inzerátu toto nato s broušenýma "keeperama", který mají i takový zkosený hranky a docela dost se mi to líbí. Nevíte kde by šlo něco takového sehnat? 

post-32970-0-52528500-1546767469_thumb.jpg

post-32970-0-64504300-1546767786_thumb.jpg

 

Díky za případné podněty :)

 

Upraveno uživatelem Povidláček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem je jen chvilku, ale s korunkou to bylo stejný- mírný odpor od počátku, kterej se nemění až do úplnýho natažení...jinak ten naťák bude pravděpodobně od Eddieho z Timefactors. Jen se nelekej trochu zvláštního objednávání- objednávky jdou zadat prakticky jen v úterý. Navíc jsem koukal, že je teď do 15. ledna mimo. Ale každopádně jeho NATO strapy doporučuju, za ty prachy skvělá kvalita

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

H-50? Měla by tam být Eta 2801 což jak chápu je ta stejná Eta 2804 ze staršího modelu jen bez data nebo ne? jako není to nijak hrozný, ale proti těm starším je to rozhodně znát. Tamty šly jak po másle kdežto u těchto to chce docela sílu už od začátku.. navíc jsem si všiml, že u těchto taky když otočím korunkou při natahování, tak se trošku vždy sama setrvačností vrátí zpátky... ty starší mi to nedělaly. Viděl jsem to jednou na srazu u Igenů. Čím to je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už si nějakou dobu říkám, že bych se k hamiltonům vrátil a tyhle by to mohly rozseknout. A souhlas s pánem nade mnou, dojebat se s nima k důchodu. Jak jsou malé, tak se za těch 20 let na té mé stařecké ruce budou nosit fajně...

 

Tak jsem šel loni do verze s datumem a stále mi dělají společnost. Na pár měsíců jsem je půjčil otci, jehož Zeppeliny byly v servisu a loučil se pak s nima s těžkým srdcem. Rozměry a čitelnost na výbornou. K tomu skvělá přesnost - při pravidelném nošení zhruba sekunda za týden. Tak snad mě nepotká žádná tíseň v budoucnu, abych je musel pustit. Klidně bych s nima dal OWG mode, kdyby to bylo nutné...

post-20351-0-41181000-1546869633_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

No tak mám jedny doma. Prosím o pomoc. Při nátahu se mi před koncem vždy ozve jakésy klepnutí nebo cvaknutí. Pak po asi jednom otočení jsem na konci a normálně to dál nejde. Je to silné cvaknutí asi otočkunpřed koncem normální nebo to vaše neďelají? Je to něco jako indikace že jsem u konce?

 

Pomóc:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

Tak v tom zas lítám.

post-32970-1563990436,31.jpg

Jinak noudejty jsou už s novým kalibrem H50 s 80h rezervou nátahu. Mají o něco menší kmitočet než ty s datumovkou s Etou, ale popravdě jsem myslel, že to naživo bude na vteřinovce víc znát. Není to tak hrozný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...