Přejít na obsah

Khaki Field Mechanical Nodate


Ohm-Aztec

Doporučené příspěvky

Tak v tom zas lítám.

attachicon.gif75687367-2517-497D-819E-B857A73DBD0B.jpg

Jinak noudejty jsou už s novým kalibrem H50 s 80h rezervou nátahu. Mají o něco menší kmitočet než ty s datumovkou s Etou, ale popravdě jsem myslel, že to naživo bude na vteřinovce víc znát. Není to tak hrozný.

 

Mně ty hamiltony nedají spát. letos už jsem jedny pořídil, ale zakoukal jsem se do manuálů.. Nějak u sebe pozoruju odklon od potápek k normálním střízlivým hodinkám a těch 38mm beru jako ideální rozměr.

Mám vyhlídnutý model s datumovkou s H-50 = jsou to ty na fotce a zároveň ty co má Ondoni?

Jak je to prosím s těmi kalibry? H-50 je s datumovkou i bez? oba rezervu 80h, ale jiný kmitočet? Trochu v tom tápu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 202
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Aha, z odkazu koukám že oni teda začli ten nový kalibr H-50 prát i do těch původních Khaki Mechanical s datem... já (a podle mě i Ondoni, páč píše "že do nich šel loni" a to je 2018, kdy je ještě dělaly s Etou) máme tu původní verzi. Já mám s tím novým kalibrem jen ty ND.

Takže věc se má tak, že oni do všeho na ruční nátah teď prostě nacpali nový H-50. Ty ND, které představily loni, tudíž dělaly s Etou jen rok...

Rozdíl v kmitočtu je mezi Etou a H-50, kdy vteřinovka u H-50 jde trošku víc "trhaně" ale popravdě naživo to člověk vůbec nevnímá (alespoň já ne)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, kluci... předpokládám, že oba strojky mají mít hacking, že jo? Já si je pořídil asi měsíc zpátky, ale pořád ještě tu verzi s Etou a asi před týdnem jsem si všimnul, že se při nastavování času vteřinovka nezastaví. Ale za boha se nevybavím, jestli se ze začátku zastavovala. Jinak jdou hodinky v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hacking mají date i nodate, starší i novější verze. Faktem ale je, že u loňské ND verze s Etou, kterou jsem měl asi měsíc, se mi občas stávalo, že při vytažení korunky jsem se dostal na jakousi "mezipolohu" kde se občas vteřinovka nezastavila a musel to člověk ještě o kousek povytáhnout. Udělalo to ale jen někdy, zřejmě podle intenzity, jakou za to člověk zatáhl... vím, že jsem o tom na fórech četl i u jiných členů a vím o jednom členovi od nás, kterému se to dělo taky...  trošku mě to na nich popravdě vytáčelo. U těhle nových to vůbec nemám - korunka jde vytáhnout do zřetelné jedné polohy na první dobrou. Další věc je, že tyhle novější se mi mnohem lépe natahují. Korunka jde hladce jako po másle, skoro bez odporu a víceméně pořád stejně až do konce. U těch Eta ND co jsem měl chvíli byl ten nátah sakra tuhý (byl jsem s nima kvůli tomu radši i v servisu aby to zhodnotili a prý cajk)...tak nevím, jestli je to kus od kusu, ale vím, že mě to natahování dycky vyčerpalo (ještě v kombu s Moonama) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak reklamace vyřešená, hodinky zase hackujou. Vyřešeno přes prodejce (Koscom) za jeden týden.
Podle protokolu koukám, že šly do lázní do Carollina. Jako popis opravy je uvedeno  "Vsazení stopové páčky". Tomu sice nerozumím, ale hodinky jsou v pořádku.

Jinak k tomu natahování. Podle mě se teda Hamiltony s Etou natahují mnohem líp než Moony. Rozhodně bych neřekl, že to jde ztuha. Hodně to asi dělá velká a dobře dostupná korunka. Speedy jsem měl už dvoje a natahování nikdy nebylo extra zážitkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám zase trochu puzení zda ty noudejty nepustit dál. Je to fakt zvláštní. Ty ND mi přijdou hezčí, čistější, věrnější předloze... mají super strojek s dlouhou rezervou, jdou super přesně... a stejně mám tak nějak prostě ty moje původní radši a nosím je víc. Myslím si, že to je čistě nostalgická záležitost, že k nim mám vztah, protože byly moje první vysněný... tak to maj ND u mě trochu nahnutý teď.

Upraveno uživatelem Povidláček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...