Přejít na obsah

SEIKO x CITIZEN


lub

Doporučené příspěvky

Myslím, že safír s titanem možná tak rychle neodkouříš...

Myslíš jako baterii? Koukal jsem na ty solární pohony, oni se liší názvem, ale princip je stejný, malý solární článek a baterie. U jedněch uváděli nějakou baterii s titanem. Obyčejné NiCd při malém užívání vydrží přes 15 let, takže baterie v hodinkách by mohla vydržet 15-20 let, reálnou hodnotu z praxe asi nikdo nezná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel solární napájení, safírové sklo a materiál pouzdra + tahu titan.

Ano, přesně. Cokoliv z titanu, s tvrzeným sklem a systémy napájení Tough Solar / Eco Drive / Solar...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš jako baterii? Koukal jsem na ty solární pohony, oni se liší názvem, ale princip je stejný, malý solární článek a baterie. U jedněch uváděli nějakou baterii s titanem. Obyčejné NiCd při malém užívání vydrží přes 15 let, takže baterie v hodinkách by mohla vydržet 15-20 let, reálnou hodnotu z praxe asi nikdo nezná.

Zná. V roce 1990 jsem koupil v Mnichově Citizeny Solar (ještě to neměli pojmenované Eco Drive). Přestaly jít po 18 letech a to jen díky mechanickému nárazu. Nevím, zda by šly dodnes. Akumulátor neměněn, původní. Sklo tvrzený krystal, ne safír.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zná. V roce 1990 jsem koupil v Mnichově Citizeny Solar (ještě to neměli pojmenované Eco Drive). Přestaly jít po 18 letech a to jen díky mechanickému nárazu. Nevím, zda by šly dodnes. Akumulátor neměněn, původní. Sklo tvrzený krystal, ne safír.

Tady by bylo zajímavý přeměřit tu baterii, zkusit jestli funguje nabíjení. Případně se kouknout i na rozměr, možná by hodinky dál fungovaly s nenabíjecí baterií, jestli je vadné jen to dobíjení. I když u takovýchto hodinek tato životnost v zásadě stačí, jen u mechanických by člověk chtěl, aby vydržely daleko déle. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
  • po 2 týdnech...

V158 vypadá takhle. Taky mě to trochu překvapilo, ale naštěstí neodradilo od koupě.

SNE107 jsou fantastický hodinky, který nosím často a rád. Modul/kalibr je přesný, do +5vt/měsíc. Oproti těm eco-drive navíc vteřinovka skáče naprosto precizně po indexech.

Zajímalo by mě, jak asi vypadá V146/V147, který se dává do momentálně prodávaných solárů . Řekl bych, že to bude to samé. Bohužel, a pro mě nepochopitelně, nemají day/date, stejně jako (až na výjimky) eco drive. Osobně beru day/date jako nutnost a proto mě obecně mrzí minimální nabídka, u lepších modelů v podstatě nulová (i rámci mechanik).

Eco drive má ještě všemu tu datumovku nesmyslně miniaturní a utopenou.

Třeba titanový SBDJ011 jsou nádherný hodinky a kdyby měly day/date, tak už je myslím mám doma.

Musím říct, že s těmito SNE107 jsem pořád neskutečně spokojenej a co se týče celkového zpracování, tak je řadím asi výš než např. SKX nebo želvy. Propracovaný náramek má navíc příjemnějších 20mm.

 

jedna dnešní

post-5667-0-25908700-1547313775_thumb.jpg

Upraveno uživatelem lub
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...