Přejít na obsah

Citizen rada s výběrem


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny nadšence, chtěl bych tu požádat o radu s výběrem mezi několika typy Citizenů ( moje první kvalitní hodinky, po čtení tohoto forum asi né poslední ). Prodírám se forum už nějakou chvilku, snažil jsem se načíst maximum ve volném čase, projíždím internet, fotky videa atd. Došel jsem po návštěvě pár obchodů s hodinkama, že se nejspíš už zaměřím jen na tyto modeli od Citizenu, jelikož mě baví výhody Eco-Drive a Safir s 10AT až 20AT a věčným kalendářem. Výběr se soustředí na 43mm až 45mm šířku a výškou 11mm-13mm. Hodinky chci nosit na běžný čas a výhradně na kůži či gumě, ocel tah mám již na Casio hodinkách co mám 9let do práce, takže změna, proto již druhé hodinky nechci Casia i přes naprostý bezproblémový chod. Výběr se upřel nejdříve na umístěné číslice na ciferníku, ale varianta z důvodu lepší luminiscence se rozšířila i na indexy. Komplikace jsou pro mě důležité, z důvodu estetiky i funkcí, stopky, dny v týdnu. PVD technologie na lunetě se trochu bojím i přes to, že někdy vypadá moc dobře, takže preferuji lunetu čistou a v barvě oceli. Další otázka je Titan, neuvěřitelně lehké až nepřirozené na ruce, takže i z důvodu vyšší ceny jsem přestal hledat. Určitě jsem z  důvodu sundavání hodinek v práci zavrhl automaty.

 

První místo jsou tyto     http://www.hodinky-365.cz/citizen-at8011-04e-x164871

Citizen AT8011-04E

Druhé místo   https://www.helveti.cz/citizen-at8110-61e

 

Citizen AT8110-61E   (údajně nahrazující model AT8011 )

 

 

Třetí místo    https://www.ihodinarstvi.cz/hodinky/citizen/panske/17102-hodinky-citizen-at9070-51l-radiocontrolled.htm

 

Citizen AT9070-51L

 

 

Čtvrté místo    https://cz.shadestation.com/znackove-hodinky/citizen/AT4000-02E?novat=false&aff=aff10&currency=CZK&gclid=EAIaIQobChMIo4Coq7_L2AIVDRHTCh2YvwWXEAYYASABEgLPtvD_BwE

 

Citizen AT4000-02E

 

 

Páté  místo     https://www.helveti.cz/citizen-radio-controlled-at9030-55e

Citizen Radio Controlled AT9030-55E

 

Zatím jsem v krámu viděl pouze první a to v jiné barevné variantě, pouze s indexy. Ale jejich velikost mi na mé zápěstí vyhovovala.

 

Dále se mi líbí z fotek tento model Swiss Military Hanowa 4187.04.007 , je to ale varianta pouze baterky a těžko říct co je na strojku Swiss a zda to není mineral s potahem safiru.

 

http://www.hodinky-365.cz/swiss-military-hanowa-418704007-x1113427

 

Chtěl bych se tu zeptat na rozdíly například použitých strojků, hodinky si chci nechat dlouhou dobu, H800, H804, H840

 

Koukal jsem i na jiné značky, ale jelikož jsem se upřel na výše zmíněné parametry nebylo to již tak jednoduché když nechci kupovat za cca 15 tisíc.

 

Samozřejmě jsem nakloněn nějaké té uspoře financí, takže varianta nákupu v zahraničí tu je, jen chci mít nějakou možnost využít 5 letou záruku.

 

Díky za vaše cenné názory.

 

Fotka z jiného forum. post-62034-0-25323500-1515525911_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 43
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ještě zda nevíte, jestli u tohoto modelu Citizen  AT8124  jsou číslice také s luminiscenční vrstvou ? Případně jak moc se obávat v rozmezí 5-10 let odření PVD černé, samozřejmě bez drsného pracovního zacházení.

 

http://www.dutyfreeislandshop.com/citizen-at8124-83e-eco-drive-global-radio-controlled-at-chronograph-perpetual-sapphire-gents-watch

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem velký znalec, napíšu své drobné osobní postřehy.

 

U škrábanců na černé myslím že záleží, jestli tam je nějaká světlejší podkladní vrstva. Pokud vyleze, pak to může být viditelnější, než na oceli/titanu. Ale pokud chceš černou z estetického hlediska, tak ti nezbyde nic jiného, než ji koupit a doufat, že zůstane co nejdéle nedotčená:)

 

Ocel vs titan si každý musí zvážit sám. Určitě je jedním z hledisek otázka ceny. Někdo tvrdí, že titan je náchylnější na poškození. Já jsem chtěl titan vyzkoušet, Citizen ho myslím má slušný a nějak to běžné opotřebení neřeším, zkrátka hodinky nosím a užívám.

 

Pokud nejsi chronomagor a chceš hodinky skutečně na delší dobu, tak Eco-Drive je dobrá volba.

 

Co se týká otázky tah/kůže/guma. Pokud si nejseš jistý, tak u Citizenu se vyplatí koupit s tahem, ponosit a teprve když chceš vyzkoušet kůži/gumu tak něco dokoupit. Cesta opačným směrem může být dražší, zpětné dokoupení originálního tahu, pokud ho vůbec seženeš, je finančně náročnější. Jinými slovy když víš že tah skutečně nechceš, tak se dá koupit hodinky ihned na kůži/gumě a něco málo na tom třeba ušetříš. Jaká průměrná trvanlivost kůže/gumy a jak často dochází k výměně nedokážu posoudit.

 

Pokud bych volil něco z tvého výběru, tak 2 a 4. Hanowy by ti práci taky odvedly, jen v nich necháš vyměnit baterku.

 

Kvalitu jednotlivých strojků nedokážu nějak věrohodně posoudit.

 

edit: vypadla mi část o řízení. Moje Citizeny bez řízení radiem/GPS/BT mi udělaly od posledního seřízení (cca 73 dnů) 23 vteřin do plusu. Wengery nemám teď zrovna u sebe ale řekl bych, že jsou v podobné toleranci. Takže nakolik potřebuješ být denně přesný a jak jsou metody řízení bezproblematické musíš někde pohledat. Je to zkátka jedna z možností ale asi to není úplně samospasitelné. Určitě svoje hodinky seřizuji daleko méně častěji, než někteří seřizují svoje automaty.

Upraveno uživatelem sodekcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za názor, jinak k černému PVD na lunete, neni to pro me osklive, ale nektery model jeb jen s cernou lunetou, takze resim zda to nekomu vydrzelo od Citizenu 5let bez problemu. Za to u mista 4. Jsou jen číslice černé na lunete, takze to by mohlo byt cajk. U tahu jsem rozhodnuty, budu střídat kuzi vs. gumu, ale chapu dedukci s vyberem tahu jako základ.

U rádia rizenem casu neni priorita, ze si nebudu muset nastavovat cas, ale spíš ten věčný kalendář, uz bych nemusel zjišťovat zda jsem si přehodil 31 za 1 a tak stale dokola ;)

 

Jeste otazka, kdyz nemaji zezadu hodinky vryp na nějaký klic k otevření víka, a jsou jen hladke, znamena to, ze je víko naklapavaci tzn. horší konstrukce?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudu hodnotit jednotlivé kusy ale rozptýlím případné pochybnosti o Eco-Drivu protože si myslím že Citizen tento systém zvládnul perfektně. Mám společenské http://www.citizenky.cz/AP1010-51A.htm už od roku cca 2003 nebo 2004 a nabíjení přes solar jede naprosto bezchybně.

Zatím jěště nebyly ani na žádné údržbě nebo servisu ale při výměně (možná tento rok) udělám i komplet servis.

Takže pokud ti něco vydrží 15 let aniž by jsi do toho vrazil jedinou korunu tak myslím že to mluví za vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dodatek. Ten safír je po těch cca 14 letech bez jediné vady či problému. Právě kupuji další Citizeny http://www.citizenky.cz/AS2031-57E.htm a po minulé zkušenosti už nechci nic jiného. Eco-Drive, safír a titan. Hodinky zásadně neschovávám a nejsem ani moc obezřetný, prostě normální používání a buď ocel nebo titan. Do černé PVD bych osobně nešel. Na hranách se to dříve nebo později ošoupe (můj názor) a budeš měnit díl nebo ti to začne vadit. Neznám materiál na takovém výrobku a za takovou cenu který by vydržel extrém třeba 15 let aniž by to na tom šlo poznat (zkušenosti z jiného odvětví strojírenství).

Mé doporučení, ecodrive, safír a titan nebo ocel bez zbytečných kudrlinek jako PVD nebo klasické baterie.

Šťastnou ruku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobre reference na CITIZEN, opravdu se musim přiznat, ze se na tu spolehlivost a bezudrzbovej rezim těším. To PVD proste jednoduse vyradim, sice se tim ochudim o nekolil krasnych ciferniku, ale i tak se najde nekolik pěkných. Pry je u Citizenu nadprumerna luminiscence, coz me taky těší.

 

Ted jsem, ale trosku vic nepochopil korekci Nuloveho pásma, zda tedy následně budu mit prerizene automaticky hodinky kdyz pojedu do irska a nasledne zpet do ČR, například ;) ?? Na subciferniku je videt polozka "DEN" tak snad to bude ok. Pravda ale je, ze je problém ten konkretni model 4000, sehnat...

Upraveno uživatelem Cancl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoodinky se ti zmenou pasma samy nepreridi, ty hodinky to nevi ze si se presunul. Chytaji signal a cas UTC z nemecka, nebo anglie. U GPS je to jine. U radiem rizenych si musis rucne zvolit pasmo. Radsi si k nim nejdrive sezen navod, kolik pasem si muzes vybrat. Treba na svych casio si muzu vybrat z 30 pasem.

Upraveno uživatelem bicista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Hoodinky se ti zmenou pasma samy nepreridi, ty hodinky to nevi ze si se presunul. Chytaji signal a cas UTC z nemecka, nebo anglie pokud to umi. U GPS je to jine. U radiem rizenych si musis rucne zvolit pasmo. Radsi si k nim nejdrive sezen navod, kolik pasem si muzes vybrat. Treba na svych casio si muzu vybrat z 30 pasem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle navodu co jsem ted cetl jsem, ze muzu u tech AT4000, pouze vybrat z 5 pasem a vse jine, takze i ČR se musi nastavit na manual a tim padem se prijde o radiem rozeny cas. Zda jsem to spravne přeložil, nebo dokonce pochopil, tezko rict ;)

post-62034-0-15624300-1515854011_thumb.png

post-62034-0-22004000-1515854103_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud tam neni CR (coz obvykle zadne nemaji) je treba alespon aby to melo zemi ktera ma stejny cas jako u nas. (ja mam treba moznost volby PAR jako Paris) Ty pasma jen urcuji o kolik ma byt cas jinak nez je vysilany UTC cas vysilany radiem. Radiem jsou rizeny stale, pokud dokazi prijmout signal u nas nejlepe z nemecka.

 

Koukam ale ze tam nemas zadne pasmo +1, takze ty opravdu by jsi byl v pi..., ty by si tedy musel rizeni radiem vypnout a nastavit cas rucne a presnost by si mel obyc jako klasicke quartzky. Takze o nicem.

Upraveno uživatelem bicista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pak by tu jeste byla moznost, pokud to ty hodinky umi, nechat tam London a zmemit zakladni pozici rucicek o hodinu dopredu. Ale pak nevim jak to bude s datumem, zda se ti presune presne v pul noci nebo o hodinu blbe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sodekcz : Kdyby jsi cetl poradne :), tak ten kdo sem dal navod viz vyse, je v nem ze Londyn je prijmany z nemecka !

 

Ale i tak bych se primlouval prozhlednout se po hodinkachn ktere jsou blize nasemu trhu a obsahuji pasmo +1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...