Přejít na obsah

#MakeSwissMadeGreatAgain


Chumpus

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 68
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Při zmínce o Ressence jsem fakt netušil, že plánují až takovou ciferníkovou opičárnu... zlaté "digitální" ruhly  :wacko:

Koukal ses na to pořádně? Tohle je koncept "wandering hours". Ressence je úplně něco jiného. A když už jsme u Ressence, tak to s využíváním disků rozhodně nebylo první.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Chumpus: Jasně že je to něco jiného - jen mě zarazila ta podobnost, že ukazatel hodiny budeš muset v obou případech hledat  :speak_cool:

Předpokládám že u těchto "Flying Hour" půjde o kombinaci bílého podkladu na 12-4-8 se skokovým přetáčením těch tří "hodinových" disků, mezi kterými je 30° fázový posun. Plynule "putující hodinovka" na satelitu planetovky s odemčeným unašečem á la Resence mi v porovnání s tím přijde jako o dost povedenější koncept, ať už z hlediska trvalé čitelnosti, funkční luminiscence a nebo plynulosti jednotlivých pohybů (díky čemuž se na té nadstavbě 2824 nemá moc co podělat - a je celkem jedno kdo s tím přišel první)  :cool02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Novinka z roku 1683 :-). Campaniho papežské noční hodiny. V kapesních hodinkách provedeno opakovaně v 19. století (Vacheron Constantin), v moderní době a v náramkových prvně Audemars Piquet 1991, později Uhrwerk, Arnold a syn a asi další. Ale jeden novej fór tam přeci jen je. Ta "podsvícená" hodina (která odkazuje i k původním nočním hodinám).  Zatímco u jiných výrobců se číslička otáčejí vždy po 90 stupních, tak zde se jsou hodiny posunuty při výběhu o 135 a při náběhu o 45 stupňů, tj až když je ta hodina aktivmí, přejde na bílé pozadí, tj. se "rozsvítí". To je fakt dobrej nápad.  Navíc tedy jde ta vandrující hodina proti směru hodinových ruček, což nevím zda je úplně šťastné.

Upraveno uživatelem dknespl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jasně, názory fanoušků rezonovaly i tady, proč je neotočit do článku ;) Pro laiky je to hezky a srozumitelně napsaný.

 

Nicméně by mě zajímalo, do čeho se ty firmy opřely. Jestli do zneužití "patentovaných" (nechytejte mě za slovo) designů na těch hodinkách nebo naopak do reklamy, která u některých firem zcela jednoznačně odkazuje na jejich marketingový praktiky (furt se culím nad IWC - Hollywood stars a klon Grainger-Herra).

Spíš bych čekal že firmy, který na hodinkách měli svoje prvky přítomný, by měly bejt nad věcí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...