Přejít na obsah

Jak "ztišit" accutrony?


Mareken

Doporučené příspěvky

Dobrý den, 

 

mám nepatrný problém se starším původním ladičkovým accutronem 218. Dokud jsem hodinky nosil nebo je dával na stůl/podložku, bylo vše ok.

Jenže sbírka se rozrostla a pořídil jsem si větší box na hodinky - problém je v tom, že kvůli Accutronům ta krabička velmi hlasitě rezonuje, tak moc, že se nedá spát. Funguje jako ozvučný prostor u kytary, takže to lehce rozladěné F# rozeznívá celý pokoj.

Utěsnit krabičku jsem zkoušel, nepomáhá, dotáhnout dýnko jsem zkoušel, nepomáhá.



Nevíte někdo co s tím? Nechávát Accutrony venku/pořád na ruce nebo je dávát do dalšího obalu? Doufám, že nejsem jediný kdo tohle řeší.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z principu fungování je nejspíš neztišíš. Takže buď nosit, nebo dávat do krabičky s vytaženou korunkou. Budou se muset při každém použití znovu nastavit, ale už nebudou rušit.

 

Já mám ladičkový UG potápky, tam je variace strojku 218 a když je dám do šuplíku nočního stolku, tak bzučení slyším dost. Stačí je položit vedle na stůl (ideálně na něco měkkého - kapesník, ručník) a je hned klid (hnidopich by je slyšel i tak, ale neruší.)

Upraveno uživatelem Dzos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z principu fungování je nejspíš neztišíš. Takže buď nosit, nebo dávat do krabičky s vytaženou korunkou. Budou se muset při každém použití znovu nastavit, ale už nebudou rušit.

 

Já mám ladičkový UG potápky, tam je variace strojku 218 a když je dám do šuplíku nočního stolku, tak bzučení slyším dost. Stačí je položit vedle na stůl (ideálně na něco měkkého - kapesník, ručník) a je hned klid (hnidopich by je slyšel i tak, ale neruší.)

 

 

Vytáhnout korunku nepomůže, ba naopak - skrz díru u korunky bzučí ještě více. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dzos tím myslel to, že pokud korunku vytáhneš do poslední polohy, strojek se automaticky zastaví. A jen mimochodem, když korunku vytáhneš, tak žádná "díra" nevznikne. Je tam totiž těsnění. Takže větší intenzita bzučení při vytáhnuté korunce fakt nehrozí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...