Přejít na obsah

Ocean 2 Premium Black


DanielPernik

Doporučené příspěvky

Ahoj přátelé. Už několik dní rozmýšlím ty správne hodinky, které bych si nadělil od své rozrostlé rodiny za promoce (s vlastním doplatkem). Mám rád eleganci, kvalitu, sport a přírodu.

 

Po vyčerpávajícím průzkumu jsem se zakoukal do brandu Steinhart a konkrétně pak do jejich potapěček. Dlouho jsem se motal okolo Ocean one 500, až jsem nakonec usoudil, že mi jsou černé prémiové dvojky sympatičtější.

 

Moc by mě zajímal váš objektivní názor. Asi úplně nechci slyšet něco jako "Kup si úplně něco jiného." Spíš bych byl rád za konstruktivní kritiku a připomínky, na co si dát pozor a co mi případně uniká. Moc vám za to děkuji.

 

Pokud máte někdo zkušenost / fotky, budu moc rád.

 

PS: Když by člověk o takové hodinky dobře pečoval, mohou je jednou třeba podědit děcka? :) Vidím tam hodnotu především v tom, že v nich budou peníze prarodičů atd.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj přátelé. Už několik dní rozmýšlím ty správne hodinky, které bych si nadělil od své rozrostlé rodiny za promoce (s vlastním doplatkem). Mám rád eleganci, kvalitu, sport a přírodu.

 

Po vyčerpávajícím průzkumu jsem se zakoukal do brandu Steinhart a konkrétně pak do jejich potapěček. Dlouho jsem se motal okolo Ocean one 500, až jsem nakonec usoudil, že mi jsou černé prémiové dvojky sympatičtější.

 

Moc by mě zajímal váš objektivní názor. Asi úplně nechci slyšet něco jako "Kup si úplně něco jiného." Spíš bych byl rád za konstruktivní kritiku a připomínky, na co si dát pozor a co mi případně uniká. Moc vám za to děkuji.

 

Pokud máte někdo zkušenost / fotky, budu moc rád.

 

PS: Když by člověk o takové hodinky dobře pečoval, mohou je jednou třeba podědit děcka? :) Vidím tam hodnotu především v tom, že v nich budou peníze prarodičů atd.

Rozhodně to není špatná volba, rozhodni se podle toho co se líbí TOBĚ! A to, že se mechanické hodinky dědí z jedné generace na druhou je celkem běžné, (koneckonců i já jsem toho konkrétním případem).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký máš obvod zápěstí? Přeci jen 43 mm není zcela univerzální velikost.

Jinak to není špatný výběr. Ale nepočítej s tím, že je po x letech nějak zhodnotíš.

 

Mam k 19 cm. To by mohl byt problem?

V jakem smyslu je "nezhodnotim"? Jako ze jsou hodinky, ktere zraji jako vino a pak tyhle, ktere ztraceji cenu? :)

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těm hodinkám se nedá nic vytknout. S Elaboré dobrej kauf. Při slušném zacházení a s pravidelným servisem můžou vydržet věky. Ale pokud tě začnou hodinky bavit, tak zjistiíš sám, že je to jenom Steinhart. To znamená dost muziky za málo peněz, nic víc, nic míň. Zkus se ještě mrknout na značku Squale. Jsou sice o pár tisícovek dražší, ale je to slušná diver klasika. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

19 cm je na 43 celkem ok, vyska by ti tez problem delat nemela.

Zhodnotis ( cenove ) pouze urcite znacky, steinhart a tato rada to s velkou pravdepodobnosti urcite nebude ( takze jako dar dalsi generaci proc ne, ale urco to nebude mit nedozirnou financni hodnotu, spis pocitovou ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těm hodinkám se nedá nic vytknout. S Elaboré dobrej kauf. Při slušném zacházení a s pravidelným servisem můžou vydržet věky. Ale pokud tě začnou hodinky bavit, tak zjistiíš sám, že je to jenom Steinhart. To znamená dost muziky za málo peněz, nic víc, nic míň. Zkus se ještě mrknout na značku Squale. Jsou sice o pár tisícovek dražší, ale je to slušná diver klasika. 

 

Diky za nazor. Je to muj vstup do sveta hodinek, takze bych to nerad posouval cenove az do nekonecna.

 

19 cm je na 43 celkem ok, vyska by ti tez problem delat nemela.

Zhodnotis ( cenove ) pouze urcite znacky, steinhart a tato rada to s velkou pravdepodobnosti urcite nebude ( takze jako dar dalsi generaci proc ne, ale urco to nebude mit nedozirnou financni hodnotu, spis pocitovou ).

 

Taky dekuju. Me vlastne ani nepadlo, ze by se to melo s postupujicim casem nejak hodnotit. :) Spis mi slo o to, aby to vydrzelo a odrazelo cenu koupe. Hodnota je, presne jak rikas, pocitova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze ani toto tato znacka nebude splnovat. Kdyz je koupis uplne nove a casem se je rozhodnes poslat dal, tak proste v drtive vetsine prodelas ( totez, kdybys eventualne zjistoval, za kolik bys je prodal ). Navic budou casem pozadovat servis, mozna budes chtit jinej remen, gumu atd. Je toho hodne ( a vetsina lidi tady by mohla vypravet :-)).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím s kuncákem naprosto souhlasit :) Jinak Štajny jako vstup do chronosvěta vůbec není špatný. Sám jsem se Štajnama začínal.

 

 

Myslim, ze ani toto tato znacka nebude splnovat. Kdyz je koupis uplne nove a casem se je rozhodnes poslat dal, tak proste v drtive vetsine prodelas ( totez, kdybys eventualne zjistoval, za kolik bys je prodal ). Navic budou casem pozadovat servis, mozna budes chtit jinej remen, gumu atd. Je toho hodne ( a vetsina lidi tady by mohla vypravet :-)).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze ani toto tato znacka nebude splnovat. Kdyz je koupis uplne nove a casem se je rozhodnes poslat dal, tak proste v drtive vetsine prodelas ( totez, kdybys eventualne zjistoval, za kolik bys je prodal ). Navic budou casem pozadovat servis, mozna budes chtit jinej remen, gumu atd. Je toho hodne ( a vetsina lidi tady by mohla vypravet :-)).

 

Mozna doslo k nepochopeni a proto to upresnim. Odrazelo cenu koupe. Tim myslim, ze za tu cenu dostanu prima hodinky. Ne ze si cenu budou drzet. :)

 

Btw. vy by jste doporucili od stainu jiny, podobny model radeji? Napr. ty O1 500 premium, nebo? Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OC2 Premium mě na fotce neoslnily, naživo jsou to krásně zpracované hodinky, kdyby na nich nebyl nápis Steinhart, hádal bych jinou cenovou kategorii. Na rozdíl od OC1 už to není čistý homage Rolex, líbí se mi, že díky prodejnosti OC1 a pilotek základní řady Steinhart vydělal a posunul se dál. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna doslo k nepochopeni a proto to upresnim. Odrazelo cenu koupe. Tim myslim, ze za tu cenu dostanu prima hodinky. Ne ze si cenu budou drzet. :)

 

Btw. vy by jste doporucili od stainu jiny, podobny model radeji? Napr. ty O1 500 premium, nebo? Diky.

Musis je videt nazivo, podle fotek jsem nakupoval parkrat a ne vzdy to vyslo. Treba te oslovi neco jineho, co na fotce vypadalo, ze to neni ono ( treba u oceanu jsem tihnul vzdy k rozmeru 42, ale 39 jsou dle meho hezci ).

A ano, pokud myslis pomer cena/ vykon, tak steiny jsou dobra volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OC2 Premium mě na fotce neoslnily, naživo jsou to krásně zpracované hodinky, kdyby na nich nebyl nápis Steinhart, hádal bych jinou cenovou kategorii. Na rozdíl od OC1 už to není čistý homage Rolex, líbí se mi, že díky prodejnosti OC1 a pilotek základní řady Steinhart vydělal a posunul se dál. 

 

Rolex homage to nie je, pokiaľ sa nemýlim inšpirovali sa u inej stajnej (pozri Stowa Diver)  :rolleyes:

 

Za cenu okolo 650? by som skôr volil Glycine Combat Sub alebo Christopher Ward Trident 600 Pro. Ale je to len osobná preferencia.

Upraveno uživatelem Diablo1st
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rolex homage to nie je, pokiaľ sa nemýlim inšpirovali sa u inej stajnej (pozri Stowa Diver)  :rolleyes:

 

Za cenu okolo 650? by som skôr volil Glycine Combat Sub alebo Christopher Ward Trident 600 Pro. Ale je to len osobná preferencia.

 

Diky za tip. Jeste nejsem uplne rozhodnuty a rad si necham poradit od zkusenejsich! Ty wardy vypadaji taky peckove.

 

Takze pokud mate nekdo chut prispet vlastnim nazorem k podobnemu, dle vaseho nazoru lepsimu stroji, budu moc rad za reakce!!! Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nechceš kupovat použité, pohoršit si v paramatrech, kupovat v zahraničí nebo pokud nechceš baterky, zůstal bych u tohoto modelu.

 

No popravde jsem se opravdu snazil, ale nenasel jsem zatim nic, co by me oslovovalo vice. Akorat jsem trochu mrzutej, ze na ne neni moc recenzi (jako treba na titan oceany 500), abych je prohledl na ruce, nebo na jinych remenech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strojek u verze Premium nijak lepší není kromě nepodstatných detailů. Stále je to jen Elaboré.

Verze Premium má ale parádní modrou lumi a safírovou vložku lunety.

Řekl bych, že recenze netřeba.

 

 

Diky za info! Tak asi nezbyva, nez je objednat na chronoshop a vyzkouset na ruce. Verim, ze se mi budou libit a nebudou je muset posilat zpet. Trochu me mrzi, ze tu nekapl nikdo s osobni recenzi no... Ocean one premia ale vsude recenzuji hrozne hezky a ja nevidim duvod, proc by to u dvojek melo byt jinak. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...