Přejít na obsah

Měnit nebo ne?


Doporučené příspěvky

1) Levná varianta: nech si Alpiny a zapomeň heslo na chronomag

2) Dražší varianta: mrkni na AT GMT :) nemaj lunetu, ale je to tvůj styl. Krásný jsou i světlý s modřenejma ručkama...

 

post-30813-0-08296900-1522022880_thumb.jpg

 

A osobně si myslím, že by k tobě a tvýmu životnímu stylu šly i starý keramický pětistovky Aquaracery, ale nemaj holt GMT... 41mm tříručky, 43mm (myslím) chrona

post-30813-0-65325000-1522022967.jpg

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 71
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Martine ano, třeba AT jsou opravdu super i dle mého gusta. Vlastně jsem je i zkoušel a ty hodinky jsou super, ale absenci lunety stejně asi nedokážu překousnout. Možná moje velká chyba, protože zrovna AT jinak splňují nejspíš úplně vše a jsou to podlě mě jedny z nejuniverzálnějších hodinek. Nevím proč mi absence lunety tak vadí, nemám pro to žádné rozumné vysvětlení, ale to já vlastně nemám pro více věcí, vím že je to se mnou težké :) Přijde mi, že čím víc se snažím do toho výběru vložit nějaký "rozum", tím je to horší...

 

Nechal jsem to tady trošku i usnout a mezitím se snažil trošku přemýšlet, co s tím nynějším stavem a i nadále nejsem moc moudrý. Čekal jsem, jaké se vynoří i novinky na Baselu, ale je to celkem bída. Trošku jsem doufal třeba v nové SMP, ale ty jsou hrozné, takže opět nic.

Momentální rozpoložení je následují...

Jakékoliv staré hodinky (myšleno hodinky, které nemůžu koupit úplně nové) jsou pohřbené. Byť si snažím nalhat, že bych měl z jetých stejnou radost, jako z nových, tak to není pravda. Jelikož vždy hledám ty snad konečné, tak je zároveň chci od samého počátku a všechny šrámy musí být mé. Tímto tedy vypadávají třeba i mnou hodně favorizované swordy. Mohl jsem je mít už několikrát a vždy jsem to přávě kvůli tomu, že nejsou nové pohřbil a i teď se to opakuje, takže na tom opravdu v mé hlavě něco bude a lámat to už přes koleno nebudu. Vlastně tímto vyřazuju i spoustu dalších kousků, jako klasické PO 2500, nebo i starší Tagy...

Rozum mi říká, že jelikož adekvátní a 100% náhradu momentálně nemohu najít, tak prostě Alpiny nejspíš zatím zůstanou. Jako 100% náhradu, o které bych byl i 100% přesvědčený vidím pouze PO 215.30.44.22.01.001. To je kousek, který mi sedí naprosto vším, strašně se mi líbí, vše je přesně takové, jak chci - bohužel kromě výšky, což je důvod, proč to s nima nedopadne, protože jsou pro mě nenositelné. Není to vážně k nas..ní? Vědět o hodinkách, které jsou naprosto dokonalé, ale nosit je nedokážu :(

 

No a pak je tu druhá verze, kdybych to zkusil bez rozumu, tak u mě momentálně vedou Seika Transocean s GMT a Spring drive. Hodinky, které se moc lidem líbit nebudou, ale mě přijdou strašně zajímavé, právě i tím, že jsou takové jiné mě lákají. Vlastně kolem klasické verze kroužím už od chvíle, co vyšla a verze s GMT a SD je samozřejmě ještě dál. Nebýt velikosti, které se vážně bojím, tak už bych minimálně klasickou verzi dávno zkusil. Zkusil je u mě ovšem slovo, které už taky moc nechci, hledám hodinky na dlouho, ne na zkoušku a v případě TO by se jednalo s velkou pravděpodobností právě o zkoušku, protože si ty hodinky jako jedině a daily moc představit neumím. Třeba mi nakonec rupne v bedně, objednám je a děj se vůle boží, když nic jiného, tak to bude alespoň na chvíli změna, protože já už jinak vážně nevím co bych :)

 

Vlastně mám teď v hlavě takové protiklady, myslet racionálně, což mi říká nic neřešit, adekvátní náhradu nemáš, kašli na to X myslet iracionálně, nemáš 100% náhradu, tak běž do něčeho úplně jiného, třeba do té rebelie s TO a uvidíš co z toho bude. Akorát to iracionální myšlění už mi nějak moc nejde, protože se mi stejně vrací ten pocit, že co když třeba ty TO budou stát za prd? Bude mě pak štvát, že jsem se kvůli nim zbavil Alpin? Jo bude mě to štvát a proto jsem chtl náhradu, která bude opravdu 100% a bývalé hodinky mi budou ukradené. Přesně tak jsem to právě s Alpinama měl a chtěl bych to tak znovu, když už bych se jich měl zbavit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a varianta, ze bys poridil nove hodinky, zkusil, jak ti sedi a pak se rozhodl, jestli nechat je nebo Alpiny neni? Ja byt tebou, tak rozhodne Alpiny jen tak pryc nedavam, dokud si nebudes absolutne jisty nastupcem a tim si nebudes jisty, dokud ho nebudes nosit par dni na ruce...

A pokud poridis ty TO GMT, tak bych rekl, ze nebude tady problem se jich zbavit, kdyz ti uplne nesednou ;) A minimalne ja bych je rad videl nazivo a vyzkousel, takze te v nich budu nepokryte podporovat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono to tak možná dopadne, protože přesně jak píšeš, vysloveně zbavit Alpin se asi nechci, potažmo nejspíš ani nedokážu :) Nabízí se tedy možnost vzít klasické TO bez GMT prostě na tu zkoušku a podle těch bych viděl, zda má smysl jít do GMT verze, která je dokonce ještě o něco málo větší. Jestli by byl problém se jich zbavit nevím, přece jen jsou ty hodinky dost odlišné od klasické produkce a ne každému to sedne, takže likvidita je podle mě dosti nejistá.

Samozřejmě se poté nabízí možnost si je nechat, jako další hodinky, protože hodinky s GMT by stále zastávaly Alpiny, ale víme jak to se mnou je, neunosím je, jsem fakt prostě OWG.

 

PS: Zvažuju, že na to mé OWG a Alpiny napíšu i nějakou recenzi, když už to v té palici mám :) Alespoň k něčemu by to bylo užitečné..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nové pepsiny od Tudoru nic? Jsou na ně super ohlasy a přesně sedí tvému popisu, od Alpin by to byl technologicky slušný posun. A nová image Tudoru mi k tvém rebelství taky sedí, prostě

 

born-to-dare.jpg

 

black-bay-gmt-video-poster.jpg

Upraveno uživatelem Liqid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proti Tudoru, stejně jako Rolexu a dalším podobným hodinkám vlastně nic moc nemám, ale není to úplně pro mě. V mých očích jsou strašně obyčejné, doufám, že nebudu na pranýři za to, co teď řeknu, protože to vážně nemyslím nijak zle, ale když s tím porovnám třeba Omegy, tak ty jsou pro mě úplně jinde. Designově neskutečně povedené se spoustou různých detailů, přechody, tvary apod. Vezmu do ruky třeba PO a z každého pohledu jsou jiné, pokaždé zajímavé, prostě se na ně hrozně dobře kouká, když to a samé udělám třeba s BLNR, nebo dalšími podobnými, tak na mě nefungují. Ne, že by byly hnusné, nebo špatné, to rozhodně ne, jsou čisté, jednoduché, není tam co vymýšlet, vlastně ani co vytknout, přece jen ten design funguje už řádku let a funguje dobře, to moc dobře vím, ale nefunguje na mě, nic to se mnou nedělá. Dokázal bych se rozepsat víc, ale ani to není potřeba a hlavně bych pak dostal i hroznou čočku :) Nejsem prostě cílovka na takové hodinky, bez ohledu na značku, potřebuju více eye-catcher, nebo jak to říct.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevím. Esi betelný potápky, tak Alpiny Exdivery v mých očích stylem s přehledem pobily mnohem dražší Póčka i Marinmástry, tak i Suby, co jich je.

Až na tu lumi teda. Ta je ostudná, ale já pod 50m tak často nešnorchluju :)

https://www.uhren-miquel.de/alpina-extreme-diver_ref_al525lbo4v26b_art_fm11071.html

 

Měl jsem 2x Saily a 1x Yachty, které vlastně vycházejí ze stejného pouzdra, jako Divery a znovu už ne, jsou super, ale celkem po čtvrté toto už ne, to je točení se v kruhu. Když bude něco nového, tak úplně jiného.

 

Moc nerozumim tomu rozhodnuti jit nejdriv do non GMT verze TO a pak az GMT. Vem rovnou GMT a nazdar. Jakypakcopak?

 

To je jednoduchý, pokud se rozhodnu koupit TO, tak to bude skutečně zkouška, když nevím, jak to s nimi bude a vypláznout 60+ za hodinky na zkoušku se mi fakt nechce a klasická verze stojí půlku a zkusit jsem jí chtěl taky, když už jsem u toho zkoušení :) Druhá věc je, že jestli i klasické budou velké, tak si s GMT ani nemusím lámat hlavu, protože ty jsou ještě o něco větší. Šlápnutí vedle za 30 a nebo za víc jak dvojnásobek je sakra rozdíl a myslím, že ty klasické se budou prodávat snáž, takže snad i s menším propalem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...