Přejít na obsah

Prim Sport - Záhadné pouzdro


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 592
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To je pravda. Otázka je, jak číňan k nápadu vyrábět Igen pouzdro přišel. Z případné odpovědi je mi poněkud blivno, ale dobře že se to tu objevilo.

Číňan to jenom vykrouhal podle zadání někoho z český kotliny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Imho někdo ucítil příležitost s rostoucí poptávkou po primkách a speciálně sportech. Aftermarket vzniká na i relativně low end modely seiko, tak proč ne na primky. Můj dohad je, že někdo zadal v číně za pár kaček a dělá samo-domo renovace, pohádka o nákupu na trhu bude kec, aby neodradil případné chtivé kafky. Kvalita tomu odpovídá...

 

Na nošení pro hipstery imho toprý, voni to stejně neřešej, hlavně že to vypadá jak starý primky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V první řadě bych rád poděkoval Accutronovi za detailní zhodnocení a výborné fotografie. Z těch vypadá pouzdro víc "ocucaně" než na původních fotkách prodávajícího.

 

Ještě bych si dovolil ukázat trochu jiný pohled na věc, taková situace... Přijde člověk k hodináři, že má volezlé staré Prim Sport, ale je to "po dědovi" a chtěl by je dát do kupy, aby si je mohl občas ponosit. Takový hodinář mu sešteluje strojek, možná s trochou snahu udělá novou barvu do ruček a co zbytek? Pošle ho snášet renovační útrapy do Eltonu? Těžko. Ideálně objedná nové pouzdro, pokud se dá někde sehnat. A já pevně doufám, že se tyto "cucačky" dostanou jako náhradní díly do hodinářského provozu jako možnost rychlé renovace pro běžné lidi (opět, ne každý uživatel hodinek je zde na Chronomagu :) ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sami víte, že tady se na jednom podobně pofidérním řešení pracuje několik let za bouřlivých ovací zdejšího obecenstva. Jinak, když je v české kotlině pro firmy problém za rozumnou cenu cokoli vyrobit, tak se to zadalo jinde. Ale on ten někdo to asi nebude dávat hodinářům, protože dělat si sám třeba sto kousků renovací a prodávat je v aukcích je mnohem výnosnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom nechápu když zadám výrobu něčeho takového, proč jako vzor nepoužil renovační pouzdro elton které má ostré hrany. Výsledek by mohl být lepší. 

 

Ještě otázka na Accutrona , jaká je rozteč nožiček ? A ty dírky z venku nožiček pro vyndání stěžejek mi přijdou nějaké velké.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten dojem zaoblení vzniká až při finálním leštění. A v inzerci to opravdu vypadá líp.

 

Vyleštit kov a nezaoblit při tom malinké rovné plošky a zachovat ostré hrany je velmi těžké.

I Elton se leštění usilovně vyhýbá.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom nechápu když zadám výrobu něčeho takového, proč jako vzor nepoužil renovační pouzdro elton které má ostré hrany. Výsledek by mohl být lepší. 

 

Ještě otázka na Accutrona , jaká je rozteč nožiček ? A ty dírky z venku nožiček pro vyndání stěžejek mi přijdou nějaké velké.

No vzor mohl být jakýkoliv, ale pokud to má stát pár stovek, tak je to vyrobené jinou technologií, a proto nečekej, že to bude mít hrany jak Rolex.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to pravda, že zaoblení vzniká špatným leštěním(důsledek rychlé práce na mnoha dílech) Možná by to šlo opravit a hranu obnovit. Zaoblení obloučků lunety ovšem opravit nepůjde a nebo hodně těžko a komplikovaně. Už se těším na mutaci parexo, origo, somega :wacko:    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak bylo psáno,na běžné nošení bude ,, záhadné pouzdro ,, dobré. Určitě bude ještě rozhodovat cena samotného pouzdra. Zatím je pouzdro jen na fotkách,tak se jen jeho stav odhaduje. Výrobce může časem nedostatky vylepšit. Třeba začne dělat i ciferníky a ručky. Na výrobu v Číně nevěřím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sami víte, že tady se na jednom podobně pofidérním řešení pracuje několik let za bouřlivých ovací zdejšího obecenstva. Jinak, když je v české kotlině pro firmy problém za rozumnou cenu cokoli vyrobit, tak se to zadalo jinde. Ale on ten někdo to asi nebude dávat hodinářům, protože dělat si sám třeba sto kousků renovací a prodávat je v aukcích je mnohem výnosnější.

Nenazýval bych snahu místních členů o vytvoření pouzdra na Igen za pofidérní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenazýval bych snahu místních členů o vytvoření pouzdra na Igen za pofidérní.

Co jsem viděl, je to v podstatě jakési nasouvací něco, a ne plnohodnotné pouzdro, proto jsem napsal pofidérní řešení. Ale třeba jen zatím....  Jen mě zaráží, že pokud ta pouzdra budu bastlit v garáži, tak je to v pořádku, a když to někdo zadá firmě, která se zabývá výrobou pouzder, tak je všechno špatně. A pokud jde o neostré hrany, tak pokud by to nemělo být za litr, ale třeba za pět, tak i hrany budou vypadat jinak. Ale to zas asi bořík, co není sběratel, a bude chtít ponosit ruinu po dědovi, nebude chtít zaplatit.

Upraveno uživatelem ramon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, ramone, to chce klid. Pokud vím, nikdo tu ničí práci nehaní, jen ty se zbytečne navážíš do Valjouxe. Můžeš jeho práci ignorovat, já mám od něj nějaké věci a jsem spokojen, dokáže věci, na které si Elton netroufne.

 

Samozřejmě máš-li nějaké detaily k původu pouzdra či nějaké zkušenosti s ním, rádi si to poslechneme (přečteme) :)

Upraveno uživatelem Biges
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nechci nějak vynášet svojí práci do nebe, ale vlákno MOŽNOSTI IGENŮ vzniklo 24,4,2017 a 26,4,2017 už jsou zveřejněny první fotky pouzdra které mají ZÁVIT. To ale asi někdo nepostřehl. Takže od 26,4,2017 montuji plnohodnotná pouzdra viz hned první stránka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Valjoux:

Já se nechtěl do nikoho navážet, to ani přinejmenším. Sledoval jsem nějaké vlákno o tom pouzdře  docela dlouho, a byla to pořád ta násuvka, tak přiznávám, že jsem to pak  přestal sledovat. Určitě je to v lepší kvalitě, než ta Čína, kde to nejspíš bouchají lisem.

Biges:

Co říct k původu toho záhadného pouzdra? Kdo to objednal nevím, ale bude to ten samý příběh jako Hněvsovo PS2, v obdobné kvalitě  ceně a technolgii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Valjoux:

Já se nechtěl do nikoho navážet, to ani přinejmenším. Sledoval jsem nějaké vlákno o tom pouzdře  docela dlouho, a byla to pořád ta násuvka, tak přiznávám, že jsem to pak  přestal sledovat. Určitě je to v lepší kvalitě, než ta Čína, kde to nejspíš bouchají lisem.

Biges:

Co říct k původu toho záhadného pouzdra? Kdo to objednal nevím, ale bude to ten samý příběh jako Hněvsovo PS2, v obdobné kvalitě  ceně a technolgii.

Taky si to myslím, a zanedlouho budou na nejpanske...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...