Přejít na obsah

Alpina AlpinerX


Ace84

Doporučené příspěvky

Takže spokojenost jo? :) Tah je v případě materiálu pouzdra asi i nereálný, nevím, každopádně já je třeba beru jako vysloveně sportovní hodinky a u těch bych tah ani nechtěl, nejlepší je guma, té nic nevadí, je lehká a pohodlná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 338
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Spokojenost? Ne, NADSENI, to je to spravne slovo. Uplne cumim, jak jsou paradni, co umej. Tohle jsem fakt dlouho nezazil.

Ta guma je paradni, ale ja jsem tahovej, takze trochu uvazuju o pvd meshi. Ale se svou predstavivosti to bude kup naslepo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, tak u mne je to bohužel naopak...

Prvotní nadšení už opadlo a po návratu těch mých od Bellse se dostaly na ruku jen jednou na cca půl dne, pak šly zase do krabice. A to proto, že neochvějně na ruce sedí superodolné Trasery.

A to ani nemluvím o těch druhých funglovkách, které leží ve skříni jako záloha. :wallbash:

Asi nejsem úplně typ hračičky na takové hodinky, stačí mi jen vědět, kolik je hodin a že hodinky na ruce přežijí nemožné.

Takže to vypadá, že asi oboje AlpinerX včetně dokoupené oranžové gumy a řemenu hodím o víkendu na ebay, ať si je užije někdo, kdo si bude chtít s nimi vyhrát... :rip:

Upraveno uživatelem speslmbcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kuncák7 - asi bych mesh a cokoliv kovového úplně neriskoval, docela bych se bál, že se tím odrbe ten materiál, ze kterého je pouzdro, přece jen je to nějaký kompozit a ten bude určitě měkčí, než ocel

 

@speslmbcz - tak to mě mrzí...pravdou je, že v konkurenci dalších hodinek to mají docela těžké, vlastně si asi nejlíp dokážu představit variantu mít jen ty a o ničem jiném raději ani nevědět a pak by byl člověk podle mě šťastný, v našem případě je to trošku složitější :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak slibovaná recenze, respektive srovnávačka je již na příslušném místě http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/122485-bl%C3%ADzk%C3%A9-setk%C3%A1n%C3%AD-dvou-druh%C5%AF/

 

Níže ještě pár foto samotných AlpinerX, které jsou i v recenzi, ale určitě se hodí i sem.

 

post-25778-0-50277800-1540906057_thumb.jpg
 
post-25778-0-48282500-1540910824_thumb.jpg
 
post-25778-0-22541800-1540906059_thumb.jpg
 
post-25778-0-44435200-1540906059_thumb.jpg
 
post-25778-0-35398600-1540906066_thumb.jpg
 
post-25778-0-06750500-1540906068_thumb.jpg
 
post-25778-0-29241600-1540906068_thumb.jpg

 

Upraveno uživatelem Bells
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 4 týdnech...

Zdravím zkušené kolegy. Mám tyto hodinky od jejich "nakopávacího" startu. Chtěl bych se zeptat, kde kupujete řemínky na tyto hodinky? Popřípadě máte typ na nějaký jiný řemínek?

A v případě výměny baterie...je v CZ nějaký autorizovaný Alpina servis? Děkuji předem za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno originály můžeš kopit buď přímo na webu Alpiny, nebo u některého z ČR prodejců, kteří i kdyby ho neměli zrovna přímo skladem, tak není problém objednat, čímž máš odpověď vlastně i na autorizovaný sevis...v Praze je to třeba Koscom, nebo dalším prodejcem je i Helveti.

 

Nějaké další řemínky seženeš kdekoliv, google ti vyhodí desítky shopů, kdybys chtěl něco od českého prodejce, tak tu máme strapshop.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno originály můžeš kopit buď přímo na webu Alpiny, nebo u některého z ČR prodejců, kteří i kdyby ho neměli zrovna přímo skladem, tak není problém objednat, čímž máš odpověď vlastně i na autorizovaný sevis...v Praze je to třeba Koscom, nebo dalším prodejcem je i Helveti.

 

Nějaké další řemínky seženeš kdekoliv, google ti vyhodí desítky shopů, kdybys chtěl něco od českého prodejce, tak tu máme strapshop.

Děkuji za odpověď
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravím zkušené kolegy. Mám tyto hodinky od jejich "nakopávacího" startu. Chtěl bych se zeptat, kde kupujete řemínky na tyto hodinky? Popřípadě máte typ na nějaký jiný řemínek?

A v případě výměny baterie...je v CZ nějaký autorizovaný Alpina servis? Děkuji předem za odpověď.

Ahoj, autorizovaný servis je v Pardubicích, firma Time Trade. Ta prodává i řemínky a vyměňuje baterie.

Cena černého kaučukového řemínku bez spony je 2800,- MOC, poslání přes PPL 150KČ.

Cena výměny baterie včetně tlakové zkoušky pouzdra je 950KČ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak mi to přijde, jako by jste všechny Alpin AlpinerX, už nikdo neměl. Já přemýšlím, že bych prodal své Garnim Chrono a zkusil tyto. Jen mi přijde, jako by nadšení co jste tu všichni měli upadlo a zklamalo Vás to. Je tu někdo, kdo je stále aktivně používá?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je otázkou, zda zklamalo, spíš jsme tu holt postižení tím, co tiká :) Já jim během zkoušky neměl co se týče funkcí co vytknout, vše dělají na jedničku a i Alpina jako taková se stará o pravidelné aktualizace apod. Nyní je dostupný např i hrudní pás, což někdo jistě ocení. Líbilo se mi i to, že jsou to pořád hodinky a ne smart náramek apod. Holt v mém případě pro takové hodinky není prostor, myslel jsem, že ano, ale ty funkce nevyužiju a na normální nošení mám zase jiné.

Každopádně jelikož ty bys je chtěl místo jiných podobných, tak by to fungovat mělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nostalgický návrat do 90. let ... Casio AMW320 znovu a mnohem lépe. Překvapilo mně, že Alpina jede na švýcarské strojky, když současná matka Alpiny - Citizen dělá zajímavé analogové hodinky s BT dlouhodobě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Nostalgický návrat do 90. let ... Casio AMW320 znovu a mnohem lépe. Překvapilo mně, že Alpina jede na švýcarské strojky, když současná matka Alpiny - Citizen dělá zajímavé analogové hodinky s BT dlouhodobě. 

 

to by pak nemohlo být označení Swiss Made, ale Alpina si na tomhle i zakládá, má i vlastní strojky mechanické (samozřejmě totéž platí o Frederique Constant - je to jedna fabrika;-) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...