Přejít na obsah

Rolex vs Grand Seiko


mAra_

Doporučené příspěvky

Velké díky autorovi za porovnání detailů, o to víc mě těší že vysněné Snowflake u mě přistály ve stejném dni - a štve mě že kvůli zátahu v práci jsem se s nima dodnes neměl čas poňuchňat podobným způsobem na slušném světle  -_-

Že mezi designem a úrovní zpracování Rolex vs GS budou významné rozdíly jsem tušil už dřív, technologický rozdíl cca 50 let (ve prospěch GS) jde naštěstí poznat i v běžném měřítku - byť v cenotvorbě (a odpovídajícím machrindexu) to díky tradiční švýcarské marketingové odvaze dodnes vyznívá spíš obráceně.  :whistling:

Držím palce ať nadšení dlouho vydrží - sám jsem se tuhle předevčírem přistihl, jak se při prezentaci místo poslouchání moudrých připomínek pánů kontrolorů z MPO kochám dokonalým tvarem špičatých, zrcadlově vyleštěných ruček a nezastavitelně se odvalující modřenou vteřinovkou, která jakoby milosrdně urychlovala ten náš marně plynoucí čas...  ^_^

post-18308-0-39837000-1522442733_thumb.jpg

A přestože titan sbírá drobné ťafky od okamžiku vysvlečení z fólií, tak nějak mě to ani neštve, protože u tohoto konkrétního kousku mi spekulace o "resale value" prozatím připadají naprosto nemístné  B)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MAro super, luxusní práce :notworthy:. I když prosté konstatování, že GS jsou prostě nejlepší, by vlastně stačilo :lol2: :lol2:

Hele a ja si to prave nemyslim.... Co se tyka detailu z vrchu, tam to bylo "giri giri" (???) = japonsky to umim rict, ale ne napsat, tak snad je to dobre...

 

Ale jak jsem napsal hned na zacatku... Nemuzu rict co je lepsi a co je horsi.... Kazde ma neco :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele a ja si to prave nemyslim.... Co se tyka detailu z vrchu, tam to bylo "giri giri" (???) = japonsky to umim rict, ale ne napsat, tak snad je to dobre...

 

Ale jak jsem napsal hned na zacatku... Nemuzu rict co je lepsi a co je horsi.... Kazde ma neco :)

Jasný, já to bral spíš s humorem, pro mne je srdcovka Seiko. Nic proti RLX. :cheers: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skvělá práce a úžasný makro. Ta vteřinovka Rolexu mě tedy překvapila. Co se zpracování ciferníku a ruček týče, tak tady vede GS vs RX 3:0.

Naštěstí jsme neviděli megamakro detaily strojku, možná by ten rozdíl byl ještě větší. Díky za čas a energii, kterou jsi tomu věnoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera to bolo doslova sviatocne.

Najprv perfektna recenzia a fotky Ananta od Pebeho.

A vecer divoke mikroskopovanie s mAra_om (dobre som sklonoval nick?).

Velmi prijemne straveny cas na fore.

Urcite si to vyzadovalo kopu prace a pokial by sa taketo porovnanie dalo pripravit aj u inych hodiniek, bolo by to myslim si  extremne zaujimave.

Vdaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...