Přejít na obsah

Ultimátní letní hodinky


Doporučené příspěvky

Ahojte,

 

po nějaké době akvizic jsem narazil a potřeboval bych kolektivní vědomí váženého členstva.  :helpsmilie:

 

Chci hezkou hodinku na léto s příběhem a tool funkčností. Tedy WR min 100m, "veselej" cifr, datumovka (jedno jestli v okýnku nebo ručičková) a buď chronograf, diver lunetu, GMT, nebo nějakou kombinaci.

 

Včera mě asi ve 4 ráno zaujaly Tudor Heritage Chrono Blue (2013):

(jasně jsou to racing watch, ale...)

 

post-63851-0-94781300-1522495860_thumb.jpg

 

post-63851-0-43717200-1522495865_thumb.jpg

 

Vizuálně velmi příjemný, celkem univerzální, barevná kombinace mi sedí, WR 150m, chrono, nicméně mám 2 velké ALE.

 

1) je tam ETA a to si myslím, že za tu cenu (nejlíp cca ?2.900,- v DE) (na chronu je toho víc, ale komunikoval jsem s dvěma a jsou to paka)

2) poměrně dost lidí někde psalo, že na obrázku to vypadá skvěle a osobně to zpracování pokulhává (v ruce jsem je ještě neměl)

 

Vím že snad 2 lidi tady z fóra je mají, ale ještě jsem neměl šanci je otravovat.

viz http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/61038-tudor-heritage-chrono-blue-basel-2013/?hl=%20chrono%20%20blue

 

 

Je několik alternativ, koukal jsem na:

 

Štainy, specificky Racetimer, ale tam je WR jen 50m (a jasně, ETA, ale za tu cenu bych to asi kousnul)

post-63851-0-21563100-1522496227_thumb.jpg

 

Victorinox I.N.O.X. Pro diver 241784 (baterka :furious: )

victorinox-inox-pro-diver-241735.jpg

 

Sinn 240 St Gz (tam je sice o něco malinko lepší Sellita, ale poměr cena/výkon už se mi tolik nelíbí)

post-63851-0-08137700-1522496536_thumb.jpg

 

Seika SSA289K1 (tam asi neni o čem diskutovat)

post-63851-0-75703800-1522496592_thumb.jpg

 

A z jinýho soudku Seiko SSF001J1 (limitka + GPS + solar + 200m WR, atd) - cenově ovšem nad Tudorem.

post-63851-0-08677900-1522496671_thumb.jpg

 

 

Tedy mám 2 otázky a ocením vaše zkušenosti, rady a návrhy případných alternativ. (nelpím na značce ani specifických komplikacích, jen bych se rád držel těch pár v úvodu)

 

1) Kupovat dražší hodinku na léto jako lehce univerzální věc, nebo koupit něco za pár korun jako otloukánky? (ty Tudory si dovedu představit i k ležérnímu outfitu typu bílej lněnej oblek atd)

2) Má smysl u takového stroje řešit kvalitu strojovny? Nebo se na to prostě vykašlat a jít po vzhledu, funkčnosti a odolnosti?

 

Děkuju všem za komentáře, připomínky, rady a šťouchnutí  :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 106
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nazdar,

 

ty Tudory jsou pecka,ale jako otloukánky bych je tedy nebral.Prostě je vidím jako luxusní hodinky a asi bych se o ně docela bál.

 

Z těch všech se mi na léto líbí nejvíce ty žluté Vikcorinox,proto jsem si koupil Breitling SO Yellow.Ale za tuto zn.,respektive za baterku bych tolik nedal.

 

Nejvíce mne oslovují ty Seika.Neuvažoval jsi o Seiko SKX 007,popř. 009.A samozřejmě mne předběhl sibiř,PADI vypadají taky o.k.Mimoto jsou to automaty s hackingem,slušnou vodotěsností a výtečnou cenou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já po různých experimentech došel k názoru, že skutečné tool hodinky by neměly stát víc než zlomek měsíčních příjmů, pétinu nebo třetinu nebo tak něco... jinak je člověk instinktivně šetří a žádné tooly to ve skutečnosti nejsou. Takže IWC, Tudory nebo Seika za "třicet plus" bych ignoroval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klucí díky, ještě jsem měl dodat, že divery mám doma dvoje - SKX009 a Štainy Ocean One Date.

 

U těch želv mi nesedí case. Měl jsem to na ruce a je to takový zvláštní  :tongue_ss: 

Ty IWC jsou hezký, ale za tu cenu bych si asi představoval něco víc.

A Citizenky za tu cenu super, nicméně jdu primárně po mechanice.

 

Na Vostoky jsem nekoukal, o těch vím úplný kulový :D

 

 

EDIT: Ještě k tomu toolu: Moje otázka byla jestli na léto spíš něco v tom "univerzálním" stylu - i.e. Tudor, nebo za pár švestek a langoš něco s čim můžu drbnout o útes. SKX mám, racing mám, pilotky mám, dresovky mám, tohle je takovej asi "rozmar", líbí se mi strašně vizuálně a vyloženě letní veselý hodinky ještě nevlastním. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čoveče koukal jsem na oboje. Jak na oranžový monstra, tak na ty vlnky. Bohužel je teď v CZ na prodej jen mid-size (to nechci) nebo quartz (to taky nechci).

 

Ale modrý omegy jsem teď pořídil, tak si říkám, že by to chtělo fakt naředit nějakou barvou. Ale zase chci aby to bylo aspoň trochu elegantní, což ty monstra nejsou.  :unsure: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Ondro ak tool watch moj nazor je ze zober Tudory Pelagos

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/115943-p-tudor-pelagos-blue/

...cena viac ako dobra...inhouse...farebne ako tie povodne Tudory avsak menej divoke to znamena ze sa ti to tak skoro neokuka...plus gumovy remen k tomu na leto ideal.

 

Alebo ak nestacia jedny Omegy zober klasicke Seamastery je ich tu v predaji niekolko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...