Přejít na obsah

Orlík 95 a 105


Doporučené příspěvky

Hoj,

 

jak se dalo předpokládat, Elton dále těží staré designy, nově tu máme Orlík 95 a 105 (mi připomíná jistý ČSSR samohyb...).

 

Lunetka pěkná, možná se Elton nakonec přeci jen dopracuje k tomu, co dělal 50 let zpátky :-)

 

Ale ať nejsem zbytečně zlý, která firma to nedělá, žjo.

 

Dorazilo mi to e-mailem, v tuto chvíli to u nich na webu ještě nevidím.

post-6998-0-28998800-1522835156_thumb.gif

post-6998-0-21072400-1522835161_thumb.gif

Upraveno uživatelem Biges
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 86
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Koukám, že se obecně shodneme na tom, že chceme lunetu. Rád bych ji alespoň na jedněch svých Zekonovkách, ale nechci poslouchat, že to neumí, že nemají nějaký pididrátek a upižlat kleštěma by znamenalo novou fabriku... :-D Respektive já se ani nedozvím, proč to neumí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky jsou to pěkný. Drží se předlohy.

 

Všichni víme, že to byla obšlehlá Omega dokonce i včetně countdown lunety.

 

No a teď trochu úvaha...

Protože ani žádná firma z vyšší hodinařiny (kam se Elton sám imho situuje) si nepřipomíná éru, kdy vesele kopírovala, viz éra rlx sub like modelů, tak ani Elton by to nemusel dělat tak masivně všema těma verzema Orlíků.

Nějak se mi nechce věřit, že třeba Tag vytáhne nějaký pseudosuby s mercedesí ručkou jako retroedici...

 

No a tuhle retro "Omegu" už udělala sama Omega modelem Seamaster 300 coax 1957 ne?

 

No a nebo se smiřme s tim, že Elton neni úplně top firma a u ne-luxusníxch značek tohle nikdo neřeší.

 

Nemá to pointu, spíš ta úvaha jen končí otazníkem... Za mě, Orlík byl sice vydřenej v těch soc. podmínkách, unikátní v mnoha parametrech, ale byl prostě okopčenej. Byl supr, je legenda, ale do dnešní doby se nehodí ten design 1:1 dokola vytahovat. Možná jednou dvěma edicema... ale dost.

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

95 je inhouse automat
https://www.prim.cz/cz/prim-kalibr-95-88063/

 

105 dávají do souvislosti s Anthropoid limitkou, kde byla 103, manuál. 105 bude asi nějakej menší update bych tipl.

https://www.prim.cz/cz/prim-kalibr-103-94589/

 

Hezký to je, ale Orlíky teda Elton dojí solidně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vás nikoho nesere ten nízko položenej subdial? Mně to rve oči...

Mluvím o tom a píšu to všude, já už na tu nesouměrnost radši nekoukám, ještě bych chytil nějaký tik.

 

edit: ještě mně zaujala rozdílnost barvy kovu lunety a pouzdra, ale jedná se pouze o rendr, takže kus na prodejně bude ůplně něco jiné.

Upraveno uživatelem zekon7302
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...