Přejít na obsah

Daňové přiznání za rok 2017


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

letos jsem si jako obvykle dělal daňové přiznání sám a nedošlo mi, že žena měla od zaměstnavatele příjmy menší jak 68tis bo mateřská+rodičovská.

 

Otázka do pléna zní, je možné ještě podat žádost o změnu, dodatek?

 

Případně jak na to a zda vůbec. Jde o 24tis zpět...

 

Díky H

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyplníš a podáš opravné daňové přiznání, nebo rovnou zajdeš na finančák a vyřídíš si to na vyměřovacím oddělení osobně - důležité je podat to nejpozději do konce měsíce následujícího potom cos uvedenou chybu zjistil. Mimochodem, spousta OSVČ má hrůzu z toho "aby na sebe nepřitáhli pozornost ouřadu" - ale i tam sedí jenom lidi a na rozdíl o "ranařů z kontrolního" se s babama na vyměřovacím dá mluvit a umějí poradit (teda aspoň u nás, nevím jak v Praze)  :cool02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravne danove priznani se podava v pripade opravy do terminu pro původní přiznání, nasledne se v pripade chyby podava dodatecne daňové priznani... a to navic az po uplynuti jednoho mesice po termínu pro podani původního bezneho priznani anzto po tuto dobu nebylo dosud vymereno (ani fikci).. a proti nevymerene daňové povinnosti nelze žádat o opravu skrze nové priznani, ale jen skrze odvolani proti podani vlastniho puvodniho priznani... Jo dane, to je slast.. :-)

 

trochu skrytě predpokladam, ze tvuj původní termin byl konec brezna (respektive zacatek dubna, protože konec brezna nebyl pracovní den)... To je proste ta horsi varianta...

 

stav se na financaku u svého místně prislusneho správce a domluv se.. :-)

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jaké dienstreglamá platí dnes, ale já něco podobného řešil před 5 lety: baba mi v půlce Dubna sama zavolala že bych měl mít spíš přeplatek a že neví co s ním. Obratem jsem došel, vyplnila to na prázdný formulář jako "opravné", stránky kde se nic neměnilo proškrtala, na konci + řádky se změnami si to nechala podškrábnout, přicvakla to k papírům z EPO, během 5 minut bylo i s poděkováním a přáním hezkého dne hotovo a peníze do týdne na účtě.

Byrokracie je holt o lidech: blb si tě vychutná, ale jinak i financové moc dobře vědí že osobní přístup pro ně bývá pohodlnější než opruz z formální korespondence kvůli vratce na pár kaček...  :cool02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...