Přejít na obsah

Nákup olejů, epilame


Doporučené příspěvky

Dobrý den, rozhoupal jsem se k dalšímu stádiu chronobundusu - opravě, resp čištění a složení hodinek.
To se však neobejde bez zásoby mazacích olejů a epilame/Fixodrop-u.
Kde a jaké kupujete? Nechce se mi dávat 3000 za Moebius, spokojím se s LRCB, Zenith-em, Seiko...

 

Děkuji za každý tip

Upraveno uživatelem L.Z.V
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mažu hodinky a kapsáče prakticky Moebiusem  3 druhy. ale za 3000,- jsou ty 3 druhy. Ne za jeden.

Pendlovky zatím olejem NDR č3 (4) (mosaz mosaz, ocel mosaz). až mi dojde, taky budu muset přejít na Moebius . mají ho zatím  v Parexu

 

Protože, když už si se  strojem, dám tu práci, že ho rozeberu , opravím , nebo vyrobím, případně, vyměním vadné díly, a chci za opravu ručit do budoucna, nebudu to mazat něčím podřadnějším.  Ať si o tom myslí kdo chce co chce.

Samozřejmě, když to chceš jenom rozebrat a namzat, bez toho, aby jsi někomu ručil za opravu, třeba Ti někdo doporučí něco levného. Jirka      

Upraveno uživatelem Jiří9
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mažu hodinky a kapsáče prakticky Moebiusem  3 druhy. ale za 3000,- jsou ty 3 druhy. Ne za jeden.

Pendlovky zatím olejem NDR č3 (4) (mosaz mosaz, ocel mosaz). až mi dojde, taky budu muset přejít na Moebius . mají ho zatím  v Parexu

 

Protože, když už si se  strojem, dám tu práci, že ho rozeberu , opravím , nebo vyrobím, případně, vyměním vadné díly, a chci za opravu ručit do budoucna, nebudu to mazat něčím podřadnějším.  Ať si o tom myslí kdo chce co chce.

Samozřejmě, když to chceš jenom rozebrat a namzat, bez toho, aby jsi někomu ručil za opravu, třeba Ti někdo doporučí něco levného. Jirka      

 

Když on Fixodrop od Moebiusu stojí 100 EUR za 100 ml, a menší balení jsem nenašel... našel jsem alternativu od LRCB (Bergeon, a to mi nepřipadne jako nějaká nekvalitní náhrada), dokonce podle testů má lepší vlastnosti než Fixodrop od Moebiusu, ale kde ho koupit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to máš na hodinky a kapesní , tak Ti stačí bohatě  2 ml  já používám sintetiku. 9010 , 9020  a 9104. koupíš to v Mavexu.   Ale je to na každém, čím si bude hodinové stroje mazat.  :hannibal:

A jestli je podle Tebe a testů,  lepší něco jiného, tak to maž  tím  :wine:  J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to máš na hodinky a kapesní , tak Ti stačí bohatě  2 ml  já používám sintetiku. 9010 , 9020  a 9104. koupíš to v Mavexu.   Ale je to na každém, čím si bude hodinové stroje mazat.  :hannibal:

A jestli je podle Tebe a testů,  lepší něco jiného, tak to maž  tím  :wine:  J.

:smile_anim: :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt, že fixodrop není olej, ale neutrální  fixátor oleje na místě.  Který se používá, převážně továrně, nebo v špičkových značkových servisech možná. :baby: 

  (Olejová ložiska se vyrábí tak, aby byl, i když se fixsátor nepoužjie, se svou viskozitou na místě i tak.)  

 

Možná u palet kotvy,  by byl trochu  na místě :crying_anim:, ale, když to nepřeženeš a namažeš nejdřív, zuby krokového kola, aby se olej neroztekl a zůstal jenom na  třecích plochách s kotvou není co řešit.

Jak píše Orol, na co můžeš potřebovat Fixodrop,  aniž sháníš olej,  Je  docela tajemství  :wine: 

Řekněme, že u chronografů, je potřeba mazat třecí plochy stopovacích a dalších  pák a tak.

 

Ale na to, se používá olej k tomu určený aby se neroztékal.

 

Ale nic proti,   :smile_anim:  Jirka .
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem expert, takže jedu podle manuálu - prakticky celý "keyless mechanism" se máčí v fixátoru, pak některé části samonátahu. Já prostě nemůžu začít něčím normálním, ale rovnou dámským automatem ETA 2671/Eterna 12671 o:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemusíš být právnická osoba  .  Napiš, že potřebuješ to a to, nic víc. Všichni jsme smrtelníci. Nebo ještě můžeš zkusit Parexo.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se můžu zeptat, proč nenapíšeš úplně normálně v Mavexu? Proč tam dáváš ten spojovník?

U slov cizího původu a u jmen firem, organizací, raději použiji spojovník, aby nedošlo k mýlce. Například jsem si nebyl jist zda je to Mavexo, nebo Mavex, obojí slovní základy mají stejný 6. pád v Mavexu. Zkrátka z důvodu jasné identifikace jména, která by mohla být skloňováním ztížena.

Upraveno uživatelem L.Z.V
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo chce, rozumí.

Kdo ne, tak hledá, nepodstatné věci, které nejsou k věci  :hannibal:.

Upraveno uživatelem Jiří9
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karlos  nic proti . Myslel jsem,  že to píše na mě. Přečetl jsem si to v chvatu a blbě.

  Ale, na druhou stranu, už k tomu není nic dalšího, co dodat . Řečeno bylo vše :wine: .  J.  

Upraveno uživatelem Jiří9
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...