Přejít na obsah

Původ kůže


fOE

Doporučené příspěvky

Nepodarilo se mi zde dohledat podobne tema, tak mozna budu prvni co to sem vnese, ale jeste predtim nez zacnu maly prolog: nemam za cil tu kohokoli o cemkoli presvedcovat, jde o muj pohled na vec, + me zajima vas pohled na vec a treba tu ziskam nejake informace, ktere nebudu muset pracne dolovat (a treba neuspesne) jinde.

 

Takze k tematu:

Resite nekdo, at uz jako pouhy kupujici / uzivatel, nebo i mistni vyrobci kozenych doplnku, puvod dane kuze (boty, pasek, remen na hodinky...)? Narazim tim na to jak se kuze casto ziskavaji, z jakych zemi pochazi atd. a ze to ma hodne daleko od nejakeho etickeho pocinani.

https://investigations.peta.org/crocodile-alligator-slaughter-hermes/

 

Nejsem vegetarian, zadny prehnany ekolog nebo tak neco. Nemam nejmensi problem s tim kdyz se zvirata chovaji a zabijeji pro maso a kuze, ale taky jsem si vedom, ze to jde delat jako sadistickej magor (vyrezavat zviratum srdce za ziva, nechavat je treba tydny trpet atd.) anebo aspon trochu rozumne. Pro tuto rozumnost jsem ochoten si priplatit, proto beru vejce a nektere druhy masa od lokalnich sedlaku, ktere znam a kde vim jak ta produkce vypada. A rad bych se stejne choval i ve vztahu ke kuzim. Uprednostnit farmu, ktera krom masa z kravy zpracuje i kuzi. Uprednostnit farmu, ktera krom kuze z aligatora, zpracuje i maso atd. a obe se k tomu "zpracovani" postavi aspon trochu rozumne. Clovek se pak podiva co o sobe pisou znacky jako rios1931, hirsch atd. ale o podobnych vecech taktne mlci, pritom verim, ze patrit mezi ty na toto myslici, pravdepodobne by to marketingove / v PR zuzitkovali. Takze trosku tapu...

 

Dotaz c.1 spis ze zvedavosti: resite / myslite na to taky? Zajima vas vubec to odkud dana kuze pochazi nebo vam to je jedno (znovu, neptam se abych tu nekoho presvedcoval, jen me to zajima jak malo / moc nas je)?

Dotaz c.2:  Pokud to resit, jak to resite? Jsou nejake znacky doplnku a remenu na hodinky (treba zdejsi malo-producenti?) ktere dodrzuji nejaky eticky kodex (overuji odkud jejich kuze pochazi a jak se k nim producent "dopracoval")?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 57
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Prokukce živočišných "materiálů" není v podstatě nikdy "trochu rozumná". Stačí se jít podívat na nakládku jatečných zvířat (třeba i k těm tvým lokálním sedlákům) a tyto úvahy tě zaručeně přejdou.

 

Těžko hledat něco rozumného tam, kde jde o něčí smrt.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prokukce živočišných "materiálů" není v podstatě nikdy "trochu rozumná". Stačí se jít podívat na nakládku jatečných zvířat (třeba i k těm tvým lokálním sedlákům) a tyto úvahy tě zaručeně přejdou.

 

Těžko hledat něco rozumného tam, kde jde o něčí smrt.

 

Pristupujes k tomu stylem vsechno nebo nic. Ja se na to divam stylem ze chovne zvire muze A) prijit na svet v hruznych podminkach,  zaB) byt na svete v hruznych podminkach, za C) odchazet ze sveta v hruznych podminkach a za D) jeste se z toho zvirete nemusi zuzitkovat vse => to vse co zazilo prijde z velke casti vnivec. Ja nejsem vegan co beha oveseny listim po lese, sbira boruvky a kdyz pritom omylem slapne na brouka tak spacha ritualni sebevrazdu. Ale jsem nekdo kdo uvazuje stylem, ze producent kuze, ktery splnuje vsechny 4 nahore vypsane body je proste ten nehorsi mozny. No a pak tu mame nekolik urovni, kde to muze byt lepsi. Producent, u ktereho budou zvirata trpet pri porazce, ale aspon zivot predtim vypadal rozumne (napr. ne broiler zavreny cely zivot v kleci) je u me ten lepsi, vedle producenta, kde to z pohledu zvirete stalo za nic od zacatku az do konce. Ten kdo ma jen 3 ze 4 > nez ten co ma 4 ze 4. Ten co ma jen 2 ze 4 > ten co ma 3 ze 4 atd.

Na jednu stranu mas pravdu, smrt je utlimatni konec a tezko ji podat jako neco dobreho. A ja jsem vsezravec, nebudu to na sobe menit takze muj prospech vzdy bude spojen se smrti jinych zvirat. Tohle akceptuji. Jen hledam cesticky jak tu svou stopu tam kde to rozumne jde zmensovat a zmensovat. A nejvic me to napadlo se nad timto zamyslet prave u remenu na hodinky, coz je ciste modni doplnek (tedy narozdil od stravy neco absolutne postradatelne), kde kousek kuze se prodava za pomerne hodne penez a kde tedy je nebo by mel byt i prostor na to produkovat kuzi v etictejsich podminkach.

 

Kazdopadne diky vsem zatim za odpovedi.

Upraveno uživatelem fOE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před lety se tu řešily řemeny ze slona. Myslím ,že z Thajska. Samo s certifikátem.......

Ano ,zamýšlím se nad původem. Pravdy se nedoberu. A o průmyslovém zabíjení  si nedělám iluze. Je to mnohem horší než si většina myslí. Dlouhodobá osobní zkušenost před lety. Zároveň připouštím,že se možná mnohé změnilo. Ale setkání s některými jedinci co se pohybují v tomhle oboru mě šokovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Připadá mi to, jako bys chtěl řešit, že kvůli topení a svícení, např., vymírají brazilské pralesy- Není nic špatného o tom trochu přemýšlet, ale ne se v tom takto vrtat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fOE: tvoje úvaha se mi líbí. Myslím si, že ve spojení s řemínky na hodinky je to asi úplně nový pohled. Zatím jsem o tom nikde neslyšel. Co jen vím, tak třeba v obuvnictví jsem někde četl, že některé z firem, co dělají pohorky, šijí nejlepší modely z hovězích kusů, které se pasou navolno na loukách v Alpách, prý mají ty kůže výrazně lepší kvalitu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec si na rozdíl od našeho Frostieho nemyslím, že by ses v tom nějak nepatřičně vrtal. Tenhle způsob uvažování by měl patřit do mentální výbavy každýho slušnýho člověka. Otázka je, jestli zrovna v tomhle oboru se dá spolehlivě dobrat nějaký pravdy. Každopádně jsem už dávno přestal kupovat řemeny z píčovin, jako jsou ještěrky, ropuchy, sloni, aligátoři atd., protože je to pro mě samý, jako nosit kožich. Což v našich končinách považuju za jednu z největších prasáren.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavý téma. Ad 1: I kdybych to ve většině případů chtěl vědět, nikdo mi to u daného zboží (nejčastěji boty?) pravděpodobně vůbec nebude schopnej říct / hned zjistit.

Ad 2: Nepátral jsem po tom (nebo si to už nepamatuju) a nepátrám. Ale dovedu si představit, že firma, která si bude zakládat na tom, že bere kůže z "eticky" (divný) chovanejch a zabitejch zvířat, si na to udělá patřičnou reklamu a patřičně se to bude snažit zhodnotit, což bude ve výsledku znamenat, že ty "etický" kůže nebudou zdaleka pro všechny, takže zbytek zvířat bude trpět tak jako tak pořád stejně. A pak pozná se to na tý kůži? Bude to na ni vidět aniž by se s tím její vlastník hlasitě chlubil, bude na ni třeba přes celej řemen vylisováno něco jako "Breitling" na Breitling gumě a budou ti okolo vidět, že je to "ta" kůže? Nejspíš ne.

Jak píše Zmizík, u většiny zboží bude těžké se dopátrat pravdy o původu a většina zákazníků, vědouce, že jde o kůži, to asi ani nebude chtít radši vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, s řízkem nebo hamburgerem na talíři se dá spokojeně přemýšlet o čemkoliv.

 

A taková klobáska vám dá sílu třeba i bojovat za práva zvířat.

 

Řešení to ale nemá. A ano, lze pouze všechno, nebo nic. Cokoliv mezi tím je lež.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, s řízkem nebo hamburgerem na talíři se dá spokojeně přemýšlet o čemkoliv.

 

A taková klobáska vám dá sílu třeba i bojovat za práva zvířat.

 

Řešení to ale nemá. A ano, lze pouze všechno, nebo nic. Cokoliv mezi tím je lež.

Karlos četls, co fOE napsal nebo tady zas jen předvádíš trapnost svýho černobílýho vidění naprosto čehokoli?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec si na rozdíl od našeho Frostieho nemyslím, že by ses v tom nějak nepatřičně vrtal. Tenhle způsob uvažování by měl patřit do mentální výbavy každýho slušnýho člověka. Otázka je, jestli zrovna v tomhle oboru se dá spolehlivě dobrat nějaký pravdy. Každopádně jsem už dávno přestal kupovat řemeny z píčovin, jako jsou ještěrky, ropuchy, sloni, aligátoři atd., protože je to pro mě samý, jako nosit kožich. Což v našich končinách považuju za jednu z největších prasáren.

Nosit kožich je prasárna, dát si řízek není?

To má být ta základní mentální výbava každýho slušnýho člověka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nosit kožich je prasárna, dát si řízek není?

To má být ta základní mentální výbava každýho slušnýho člověka?

No, smíchat módu s jídlem a demagogicky to doladit z kontextu vytrženou citací... Tvůj způsob argumentace a celá tvoje prezentace tady, to jsou pro mě tak nepochopitelný věci, že Tě už radši nechám bejt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja Karlosovo nazor beru na vedomi, nesdilim, ale beru a tak jako vsem ostatnim i jemu za nej dekuji. Presvedcovat ho o cemkoli, jak jsem psal hned na uvod, neplanuju. Stejne jako ocekavam ze on nebude presvedcovat me. Dal to nema cenu pitvat bo se to nedrzi tematu (dotazu).

 

Z tech ostatnich to lidi bud neresi/nezajima, anebo by to i resili, ale neni moc jak, takze se jen potvrzuje moje zkusenost. Takze dotaz cislo 2 zustava. Pokud by snad nekdo o necem vedel (at uz nejaka pozitivni nebo negativni reference), tak sem s tim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...