Přejít na obsah

Cartier Santos "novy" kaliber


pepO77

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

Uhranuli ma nove Santos-ky. Konkretne  Cartier Santos de Cartier (mid size), ref WSSA0010.

 

http://www.cartier.co.uk/en-gb/collections/watches/mens-watches/santos-de-cartier/santos-de-cartier/wssa0010-santos-de-cartier-watch.html

 

Konecne hranate hodinky, ktore na mojej malej ruke aj sedia. Skusal som vsetko mozne ...

 

Hodinky maju vsetko - spravu (pre mna) velkost, Santos prve naramkove hodinky, troj rucka bez datumu, dokonca antimagnetic, vyborne sedia, zaujimave riesenie vymeny kovu a koze (avsak je to Carier riesenie, neda sa prejst na nic ine). Blbe je,ze 'bezel' je vysoko lesteny  takze to zbiera vsetky otlacky, a casom urcite aj skrabance.

 

Avsak, Tieto hodinky pouzivaju in-house kaliber 1847 MC (1847 je zalozenie znacky). Niekde som cital, pocul na YT, ze nove kalibre vseobecne (ako kazdy mechanicky stroj) nemaju vychytane vsetky muchy zo zaciatku. Tento kaliber uz je pouzivany aj u inych Cartier, niekolko rokov. Je to vsak stale relativne novy stroj.

 

Otazka - mam sa obavat (servis, poruchovost, atd)?

 

Dakujem za nazory.

 

S pozdravom,

 

P.

post-58646-0-41086100-1525720332_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si starší Santosy chtěl koupit už dřív a tyto nové mě příjemně překvapily. Určitě půjdu do větší verze, ale zatím to odkládám na moment, až budu potřebovat dárek pro ženu, protože bych jí chtěl koupit Tanky, tak ať ušetřím za naftu ;-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stravil som cas tim najlepsim co sa dalo - a teda studovanim informacii na nete. Srdiecko sa (zatial) ustalilo na Cartier Tank Luis Cartier (starsie, historicke) alebo Santos Dumont (taktiez historicke). Paci sa mi sperkovost hodiniek. Ako chodim po forach a aukciach, na obe verzie sa sem tam da narazit. Starsie (mechanicke) verzie Tanku alebo Santos D. pouzivaju rozne strojceky, vzdy manualne, velmi nizke verzie od ETA (Santos) az po Piaget alebo FP. A kedze Cartier - tak to bude NIE ocel. Zlte, ruzove zlato pomaha velmi pekne zvyraznit modre rucicky, u bieleho zlata, resp platina zafir krasne svieti. Cartier - krasny mix hodnky a sperku zaroven. Verzie, ktore sa mi pacia sa dost tazko zhanaju - no daju sa najst, Ak budem mat nieco blizsie a konkretne, dam fotky.

 

Zatial - Prikladam fotky Tank Luis, limited edition {Q&P clanok, dobre napisay)

 

 

post-58646-0-11625300-1526366137_thumb.jpg

post-58646-0-60885700-1526366143_thumb.jpg

post-58646-0-45377100-1526366150_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

diky .... hm .. tiez som viac na vazkach pre Tank. Sice nie ten presne co mam na ruke (ako som pisal vyssie pacil by sa mi starsi Tank z kolekcie v '90 rokoch. Sem tam su v aukciah, za ceny novych zlatych.

 

 

Santos vsak perfektne sedi na ruke, ergonomia na 100%. Tak prijemne mi sedel iba Nautilius.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze hladam hladam. Santos zatial stracat vo vybere. 

Tank v platine (obrazky) vyssie je fakt vzacnost. Je jeden na chrone ale za prilis velku cenu (v aukciach idu za menej). Nasiel som tento Tank '70. Co si myslite? Mne sa zda, ze ta 'patina' je prilis ... a nevyzera to na patinu. Stroj manual Cartier.

post-58646-0-09775000-1530121911_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Mal som na rukach naraz aktualny santos aj tank v midsize a santos teda vyhrava bez debaty. 

Tank na fotke vyzera fajn, ale ked som dal na ruku ten naramok, tak to teda urcite nie a aj hodinky same o sebe na ruke tiez nejak extra nesedia.

Do obchodu som isiel s preferenciou tanku a santos ze si skusim tak na okraj.

Vysledok je ten, ze o tanku uz vobec neuvazujem, aj ked stoji polovicu toho co santos.

post-40983-0-93712700-1539477495_thumb.jpg

post-40983-0-46087500-1539477497_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...