Přejít na obsah

Studna- vrt


Doporučené příspěvky

už nemám, ale jedno důležité doporučení: 

1) najít vhodné místo vrtu musí vrtmistr, resp odpovědný člověk realizační firmy (žádný extarní proutkař), platíš až za odvrtání (nic předem) a čerpací zkoušce, kde se dohodnete zda je intenzita přítoků vs. potřeba vody vyhovující. Při vyhledání pramenů, by měl proutkař závazně odhadnout potřebnou hloubku vrtu. Nad 30m musíš projednat s báňským úřadem.

2) jediný legální a rozumný způsob jak zřídit vrt je zpracovat projektovou dokumentaci, požádat o rozhodnutí o umístění stavby a následně vodoprávní povolení. Pokud půjdeš cestou průzkumného vrtu, který pak dodatečně zlegalizuješ, můžeš riskovat, že ti ho nepovolí. Může být stop-stav, v plánu investice která by ti v budoucnu vrt znehodnotila atd. ....

 

 

Pokud ti někdo bude tvrdit opak, poslat rovnou o dům dál. Počet podvodníků co vrtají studny je až s podivem vysoký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Legislativa je drtivá... Nicméně ti, co se tím živí, určitě dokážou poradit a nezřídka mají za sebou i nějakou realizaci v místě, kde chceš vrtat ty. Zkusil bych poptat a případně se od nich nechat nasměrovat na někoho v místě, pokud nebudou vědět. (SG Geosan, Chemcomex,...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V posledních dvou letech vrtali studnu 3 moji sousedi. Dost dobře jsem nepochopil proč, protože vodu máme dotaženou obecní a kanalizace teče do potoka, takže neplatíme stočné, což je polovina ceny. Za vodu z nich platím nejvíc já - 6-7 tisíc ročně. Všichni vrtali kolem 30 metrů a stálo je to od 110 do 140 tisíc komplet s čerpadlem a rozvody. 

 

Než začali vrtat, tak studnaři obešli všechny v okolí a udělali zápis, kolik kdo má ve studni vody pro kontrolu, jestli se to po vrtu nezměnilo

 

 

My máme na zahradě starou studnu, přihlášenou někdy před 10-ti lety, kdy stačil nákres a prohlášení, že je tam někdy od 1950+-. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to tak čtu, tak jsem měl asi kliku. Jednu firmu jsem uháněl asi půl roku. Vrt nacenila na víc jak 70 litrů bez čerpadla a čehokoliv jiného. V konečné fázi zoufalosti, když jsem to řešil s kamarády, mi jeden prozradil, že jeho soused má firmu na vrtání studní. Vzal mě mimo pořadník. Vrtání mě stálo něco přes 30 tisíc (vrt oficiálně 30 m), 8 tisíc nějaký hydrogeologický posudek nebo co, 8 tisíc jsem dal za revizní šachtu, kterou mi udělal jeden člověk na míru, a 12 tisíc jsem dal za pořádné čerpadlo. Vrt dá najednou cca kubík vody. Voda pak sice teče dál, ale už je tak nízko hladina, že (podle mě) čerpadlo nasává bubliny vzduchu a proto sebou cuká a bouchá do trubky vrtu. Když ale chvilku počkám, je studna zase plná. Jsem fakt rád, že studnu mám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to tak čtu, tak jsem měl asi kliku. Jednu firmu jsem uháněl asi půl roku. Vrt nacenila na víc jak 70 litrů bez čerpadla a čehokoliv jiného. V konečné fázi zoufalosti, když jsem to řešil s kamarády, mi jeden prozradil, že jeho soused má firmu na vrtání studní. Vzal mě mimo pořadník. Vrtání mě stálo něco přes 30 tisíc (vrt oficiálně 30 m), 8 tisíc nějaký hydrogeologický posudek nebo co, 8 tisíc jsem dal za revizní šachtu, kterou mi udělal jeden člověk na míru, a 12 tisíc jsem dal za pořádné čerpadlo. Vrt dá najednou cca kubík vody. Voda pak sice teče dál, ale už je tak nízko hladina, že (podle mě) čerpadlo nasává bubliny vzduchu a proto sebou cuká a bouchá do trubky vrtu. Když ale chvilku počkám, je studna zase plná. Jsem fakt rád, že studnu mám.

Nojo, ale Brod je trochu z ruky... to tady fakt nikdo není od Loun..?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna taky řeším vrt (oficiálně) a celé to kolečko úřadu a papírování jsem nechal na nich. Akorát cca 8k to stojí. Ale když si představím oběhat všechny úřady sám jsou to asi dobře utraceny peníze.. Podotykam že vrt bude 40m. Takže včetně stavebního povolení a báňského úřadu..Jinak k těm cenám co tu padly,je třeba říct,že mě firma,která vrt provede nabídla asi tři varianty (různé průměry a materiály) podle odhadů spotřeby. A to od 1000 do 1650 bez DPH za metr...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Cena je pouze za vrt a trubky.Dělá mi to firma ze Strakonic. Straspol posílám sz. Hydrogeologa mi doporučil přímo vrtař a ten je tuším z Příbrami.

V současné době cca po třech měsících mám vyřízený báňský úřad,projektovou dokumentaci a hydrogeologický posudek. Čekám na životní prostředí, vyjádření obce (Praha Podolí prý 65 týdnů) a stavební povolení s následnou kolaudací. Rozpis prací co jsem dostal je až do září.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...