Přejít na obsah

Suby x DJ x Bondovky


Doporučené příspěvky

Ty woe :-))), 3 stranky obhajob a vzhledem k tomu, ze to sleduju hodne podrobne, tak zjistuju, ze nejsi o nic moudrejsi a rozhodnutejsi :-)). Fakt jsem zvedav, jak to rozseknes, ja ti radou neprispeju- placam se v tom asi hur nez ty ( nedokazu se dostat ani k tem cca 3 ks, z kterych bych mel vybrat ).

Takze drzim palce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 79
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...

Začínal jsem s bondovkama v keramice a teď mám SUBy. Ačkoliv jsem si myslel že budou bondovky definitivka a vždycky byly můj sen, po nějaké době mě to táhlo k SUBům. Jsou prostě o mnoho výš. Teď když to zhodnotím jsem nejspokojenější na světě a vím že další hodinky budou až DJ41 WG na jubilee asi modrý, ale tak za 20 let až na ně bude věk a až svoje nynější suby dostane moje dítko ke 20 narozeninám což bude přesně za 20 let a 3 měsíce :)

Pohodlnost se nedá srovnávat. Je vedro jako právě teď - nevadí, za 4 vteřiny mám díky glidu zase pohodičku. Hodinky jsou univerzální, hodí se ke všemu, jsou i hodně odolné a to nemluvím o odchylce asi +1 za půl roku co je mám...

Bondovky nejsou špatné ale ale ale ale - vnější AR o který se budeš bát, ETA, nepohodlný tah, a za mě to kam se teď Omega vydává celkově...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sem hodím ještě jeden úhel pohledu, který tu myslím zatím nezazněl. DJ nebudu komentovat, ty hodinky jdou zcela mimo mě.

 

Co se týká zmiňovaných Moonů...dle mého názoru, chrona prostě patří do základní výbavy každého chronomagora. Daytony se blbě shání a když vynecháme vintage kousky, tak Moony jsou prakticky jediný legend-chrono kandidát. Za rozumný peníz hodinky s příběhem jako málo který (možná až moc). Někdo je nosí denně a v pohodě, já praktičnost Moonů vidím trošku kritičtějším okem (WR, Hesalit). Ale už jen fakt, že jsou tu jedinci, kteří je opakovaně prodávají a zase kupují (zaznamenal jsem tuším i 9 cyklů) to prostě něco vypovídá. Já sám jsem tyhle hodinky zařadil do mé kategorie legendárních a dokud nebudu potřebovat peníze na náhradní orgány, tak je neprodám. Zároveň ale dodávám, že Moony budou pravděpodobně k dispozici kdykoliv a vzhledem k tomu, že já je nevnímám jako každodenní hodinky, tak bych jim i v tvém případě přiřadil spíš nižší prioritu - někdy v budoucnu.

 

Pak je tu to dilema SUBy vs. SMP...to je složitější oříšek. Oboje hodinky prošly vývojem a ani jedny už nevypadají tak jako předlohy, které je proslavily  (pravda u Omegy je proměna výraznější). Přesto jsou u mě oboje v kategorii legendární / ikonické. SUBy mají všechny ty klady, co tu byly zmíněny...vo tom žádná. Ale v jednom srovnání u mě jasně vedou SMP...Myslím, že nebudu sám, když řeknu, že pro mě hodinky za čtvrt mega prostě nejsou něco, co bych tahal bez rozmyšlení kamkoliv. Já zkrátka beru SUBy na "lepší vzetí", "pro lepší příležitost"...každý si dosadí. Mrzelo by mě, kdybych je zrychleně patinoval či jinak dojebal každodenním taháním všude možně. Na druhou stranu SMP na tahu/gumě/NATO se safírem, kreamickou lunetou a cenovkou kolem 70k si klidně vezmu na 14ti denní trek, na pitku s nejistým koncem i do práce. Během těchto aktivit mám dobrý pocit z toho, že mám na ruce solidní hodinařinu a zároveň se nestresuju tím, že přibudou nějaké ty šrámy.

 

Jasně že tohle je ryze subjektivní kritérium a určitě jsou lidi, kteří mají SUBy takzvaně na lítačku (a ne jen jedny) na lepší vzetí Pateky, AP nebo co já vím, no a pak jsou tu ti, kteří toho mají plné skříně, je jim to fuk a berou čistě dle momentální nálady :-).

 

Má rada na závěr? S postupným pokrokem si užiješ víc srandy. Pokud si to můžeš dovolit, ber oboje. Pokud ne, pořiď si něco, co můžeš s klidným srdcem nosit denně. Lepší kousek později. Já až se jednou rozhoupu pro Royal Oak tak SUBy půjdou na lítačku, SMP si nechám jako memento a třeba si je občas vezmu na ruku. 

 

Fuj to jsem se zase rozvášnil...no třeba si z toho někdo něco vezme :-). 

Upraveno uživatelem AdaMoss
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

Pohodlnost se nedá srovnávat. Je vedro jako právě teď - nevadí, za 4 vteřiny mám díky glidu zase pohodičku. Hodinky jsou univerzální, hodí se ke všemu, jsou i hodně odolné a to nemluvím o odchylce asi +1 za půl roku co je mám...

Bondovky nejsou špatné ale ale ale ale - vnější AR o který se budeš bát, ETA, nepohodlný tah, a za mě to kam se teď Omega vydává celkově...

Sorry, tohle je trošku nefér srovnání. V první řadě, porovnávání - hodinky za necelý kilo a hodinky za dvě kila bude vždycky trochu mimo. Vnější AR - takže top řešení Rolexu je nemít žádnej? Tah - buznatah omegy je imho považován za jeden z nejpohodlnějších, sponu s mikroextenzí tam můžeš mít taky, s podobným systémem. ETA tam fakt není v nějakým základu, ale omega stroj s coaxialem, kde jinde ho máš? Přesnost a odolnost bude plus mínus stejná.

 

Suby jsou fajn hodinky, ale nedělal bych z toho nejakej svatej grál, prostě hezký, univerzální tooly, který se vlivem trhu a chytrým marketingem dostaly cenově na docela nesmysl. Na druhou stranu jsou to hodinky, u kterých si umím představit celoživotní vlastnictví a mít je jako jediný, u bodovek spíš ne.

 

Nakonec je to ale o vkusu každého soudruha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Sorry, tohle je trošku nefér srovnání. V první řadě, porovnávání - hodinky za necelý kilo a hodinky za dvě kila bude vždycky trochu mimo. Vnější AR - takže top řešení Rolexu je nemít žádnej? Tah - buznatah omegy je imho považován za jeden z nejpohodlnějších, sponu s mikroextenzí tam můžeš mít taky, s podobným systémem. ETA tam fakt není v nějakým základu, ale omega stroj s coaxialem, kde jinde ho máš? Přesnost a odolnost bude plus mínus stejná.

 

Suby jsou fajn hodinky, ale nedělal bych z toho nejakej svatej grál, prostě hezký, univerzální tooly, který se vlivem trhu a chytrým marketingem dostaly cenově na docela nesmysl. Na druhou stranu jsou to hodinky, u kterých si umím představit celoživotní vlastnictví a mít je jako jediný, u bodovek spíš ne.

 

Nakonec je to ale o vkusu každého soudruha.

No s ohledem na to, že OP nepíše že by měl problém dát peníze za SUBy, nevzal jsem to v potaz ale hodnotím pouze pocit z hodinek. Věř že jsem dilema SMP vs SUB řešil hroozně dlouho. SMP jsem kupoval s příběhem, byly moje DW, byl to sen. Ale pak začal hlodat červíček jménem SUB a já se jenom vnitřně přemlouval proč si nechat SMP a nejít do SUB. Tento vnitřní boj trval rok což popisuje i můj příspěvek v chlubícím vlákně a nakonec nelituji ničeho. Buznatah 20-20 se opravdu nemůže rovnat 20-16 s perfektní mikroregulací...Jasný píšete o dokoupení regulace na SMPc ale to už tam je navíc a nedostaneš to v základu. 

 

Ohledně AR - nejdřív jsem to nemohl pochopit a vzpomínal na super AR u Omegy, ale dneska nevzdechne ani pes po AR. Nikdy nemám problém čas odečíst, nemusim mít strach že to odřu, když ne dnes, tak třeba za 10 let že nebude nic vidět? Kolega má SMPc od prvního roku a AR má teda zrasován. Ty co se tu prodávají tak jsou mladšího data a vrstva je většinou OK, ale....

 

ještě doplním ohledně té ceny. SMPc jsem kupoval za 98.900,- bez slevy. Prodal po necelých 2 letech za 52.000,- a ztráta je tedy významná. I kdybych po 2 letech prodával SUBy, pochybuju že to bude 50.000,- natož 50% z ceny...Proto pořizovací cena vyšší ale validita...

 

A co se týče ETY upravený o CO-AXIAL. Žádný zázrak se tam nekoná. přesnost cca. +4/den a několikrát jsem je zmagnetoval v el. rozvodně. Se SUBy lezu na stejná místa s elektromagnetismem a stále jsou na 0.00001/den...Možná se zdá že chci naschvál hanit Omegu ale není to tak...Pořád jí mám rád, ale nedá se to srovnat a když je u OP střelivo a ve hře SUBy, myslím že to budou SUBy, buď teď, nebo za rok...

Upraveno uživatelem Benny55
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě abys neměl v základu mikroregulaci, když ty hodinky stojí dvě kila :D Že by se ten buznatah mohl zúžit třeba na 18mm to je fakt.

 

Ad likvidita, ano Rolex, respektive hlavně Suby (u jiných modelů to zas tak žhavý není) vyhrává, nemůžu si ale pomoct, tys prostě SMPc prodal a koupil blbě, to není ilustrativní příklad. Nový bondovky se dají koupit za nějakých 75-80? A prodávají se tady okolo 55-65 v závislosti na stavu.

 

Červík v hlavě je svině, ale neznačí nic o tom, jestli jsou hodinky lepší nebo horší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě abys neměl v základu mikroregulaci, když ty hodinky stojí dvě kila :D Že by se ten buznatah mohl zúžit třeba na 18mm to je fakt.

 

Ad likvidita, ano Rolex, respektive hlavně Suby (u jiných modelů to zas tak žhavý není) vyhrává, nemůžu si ale pomoct, tys prostě SMPc prodal a koupil blbě, to není ilustrativní příklad. Nový bondovky se dají koupit za nějakých 75-80? A prodávají se tady okolo 55-65 v závislosti na stavu.

 

Červík v hlavě je svině, ale neznačí nic o tom, jestli jsou hodinky lepší nebo horší.

Máš pravdu. Já jsem je šel prostě koupit nové k AD ke speciální příležitosti. Jsou to krásné hodinky, možná jedny z nejhezčích Omeg vůbec. Já jsem se s tím pral a rozsekla to až manželka která mě podpořila a řekla že SMP jsou pro mladýho puberťáka ale SUBy víc pro chlapa :D Navíc jsme se dozvěděli že jsme v očekávání a to je přece nejlepší chvíle pro to zase dát nějakým hodinkám příběh, byly skladem u Bechyněho, za supe peníz, neváhal jsem.

 

Poslední věc byla to, že Omega zhuntovala všechny modely které jsem měl rád...Měl jsem SMPc s tím že až budu starší, koupím AT...co udělali s AT? Buď na hnusnou gumu, nebo lesklej otřesnej tah? PO - celé upatlané, oleštěné, barevné a ještě za nějakých 160?To co provedli novým SMPc už je jenom klovatinový vrchol všeho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, Omega dělá divný kroky, ale pocit z těch dobrých hodinek si tím zkazit nenechám :) On i Rolex umí dělat mrzutosti, ty jejich čekačky jsou dost mimo, desetiřádkový nápisy na ciferníku, tahy co nemůžeš prohazovat (Pepsi plech vs zlato) atd. I když na Omegu to nemá, to je fakt.

 

Jinak máš pravdu, Suby jsou dospělejší a kdyby v tom nehráli roli prachy, asi bych je taky spíš doporučil. Na druhou stranu, nevěřím tomu, že když je člověk jednou tady na fóru, koupí si jedny hodinky co mu fakt zůstanou, spíš je to cesta, takže nevidím nic špatnýho na tom když si koupí bondovky, ponosí, vyzkouší pár dalších věcí a skončí u Subu.

Upraveno uživatelem ragu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda, tady se to rozjelo :) Nepočítám to, ale tipuju, že jsem měl tak 30-40 hodinek, bondovky tak 7x. Takže jsem už toho docela vyzkoušel a dovedu si docela představit, že hodinky už moc měnit nebudu. Svoje SOH jsem měl sice v inzerci, ale spíš tak z nudy, ani jsem je nijak zvlášť prodat nechtěl. Suby jsou pro mě tak nějak ideál hodinek vzhledem k tomu, co nosím a co mám na hodinkách rád, ale když kouknu na bondovky, tak ty hodinky mě prostě baví. Ale jasně, bavily mě už 7x a vždycky jsem je prodal :) A jo, ideál by byl oboje, ale to už mi přijde blbé. Navíc jdou teď sice sehnat za hubičku, ale servis za hubičku už nebude, takže že bych chtěl mít "zbytečně" jedny hodinky navíc, to zase ne.

 

Co jsem pochopil, tak buznatah získal pověst pohodlného náramku ještě za starých bondovek, u kterých byl o něco tenčí. Nebo to bylo možná v době, kdy tu ještě moc lidí nemělo rolby :D Každopádně pohodlí je neporovnatelné, náramek je právě jedna z věcí, která je na subech ideální.

 

Je ale taky pravda, že nové bondovky mě neoslovily a staré už nebudou. Suby budou pořád...jenom za kolik :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Jestli právě teď není ta vhodná chvíle na nákup bondovek, když končí, respektive se překlápí kamsi do kočkopsa. Dokážu si představit, že si je v klidu ponosíš a možná za pár let prodáš ještě se ziskem :-). 

 

Největší nedostatek SUBů (a nejen těch) je podle mě ten, že skoro nejdou sehnat :-D. Ty waitlisty jsou trapný...človek si tam připadá jak ve frontě na salám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc nevěřím tomu, že bych bondovky prodal za pár let se ziskem. Možná bych na nich tolik neprodělal, ale určitě nepolezou nad nákupku (samozřejmě mám na mysli nákupku se slevou).

 

U subů půjdu do nodate, tam ta čekačka není nijak strašná. Víceméně jsem pro suby rozhodnutý, jenom je mám v plánu koupit v GB a čekám, až vyjde čas udělat si tam výlet :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono se stačí podívat na cenu bondovek s vlnkama. Dnes i relativně dojebaný kousky se prodávají kolem nákupky. O zachovalých nemluvím :-). Netvrdím, že keramiky musí nutně potkat stejný osud, ale může. 

 

V GB jsou SUBy běžně k dostání v butiku nebo řešíš rezervaci předem nebo chrono24?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...