Přejít na obsah

Rolex a dovolená


JamesLurk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 59
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Skalisi, jasne, pokud máš dovolenou v tomhle módu, není co řešit. Ja to mívám divočejší, a taky deti mám asi z nějakých divokých vajec. Navíc patříš k minoritě tady na foru, která rolexky nestřídá, nemění, neprodává (= tj nemrzí Tě každý šrám).

 

Jen pro ilustraci, proč zrovna moje děcka nejsou kompatibilní s drahejma hodinkama: bez dětí jedu v módu "dávám si bacha na hodinky", s dětma jedu v módu "dávám si bacha na děti a na hodinky peču". To samo o sobě už pro dražší kousky znamená, že na ruku nejdou, pokud jdu s dětma třeba na hřiště. Příklad ze života: nedávno jsem si omylem nechal na ruce Vulcainy a šel s dětmi na hřiště. Nádherný hodinky, mám je od novoty, modrofialovej antireflex, až na boky je pouzdro ručně vysoce leštěné, něco jako top Brajtle třeba. Děti se na hřišti učily ručkovat po vysokým vodorovným žebříku. Vždycky do poloviny a pak "tatínku tatínku já spadnu drž mě". Člověk automaticky jde držet, ovšem ratolesti švihají nožičkama na všechny strany a chyběly milimetry, aby se Crickety setkaly natvrdo s podrážkou pidiKeenů se zažranejma kamínkama. Celý odpoledne jsem pak hodinky furt dával do kapsy a zase na ruku, snad desetkrát, a vůbec si to neužil. To nemám zapotřebí. Oproti tomu když děti nemám (polovina mýho času), nosím i drahý kousky bez obav a furt. Až na tu vodu, ale to se třeba poddá :)

 

JamesLurk asi sám nejlíp ví, v jakým režimu pojede na dovolený... základní otázka, kterou by si měl položit, zní: budu si je muset sundavat? A pokud ano, kam je dám?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpovedel sis sam. Kolik lidi tady v Rolex sekci ma stran celkovy odolnosti rolady typu Cellini a kolik typu Oyster?

 

Sundat hodinky na kolo/sekani drivi je presne to "nevzit si je na specificke prilezitosti". Na svoje hodinky si davam pozor, schvalne je nevystavuju riziku, ale normalne je nosim a kdyz pribyde sram, tak se z toho nesesypu (napr. posledne pad v koupelne a priohnuta nozka). Nosim hodinky v takovy cenovy relaci, abych si je mohl uzivat a ne jim delat babysitting.

 

Jeste z druhyho pohledu: Kazdej druhej tady hyka nad vintaznima roladama s patinou vseho druhu. Skoro to nekdy u tech vintage vypada, ze cim dojebanejsi tim drazsi. A naproti tomu tady potkas fotky s hodinkama ve foliich...

 

Ty bys v klidu lezl do moře s Cellini na kůži, s tím, že by to "měly zvládnout"? Jsi dobrej.

 Já teda dělám s DJ víceméně všechno kromě biku a sekání dříví..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sorry kolegové, klidně si užívejte svých "otloukánků na lítačku", když Vám to dělá radost. Chápu, že "babying" přístup k hodinkám dává smysl, pokud je člověk plánuje sbírat a případně dále prodávat.

Já jsem se ale OWG přístupem dopracoval k hodinkám, které jsem vždycky chtěl nejvíc, dělají mi největší radost a prodávat je neplánuji. Vymýšlením, kdy se mám o ně bát natolik, abych je dočasně vyměnil za nějaký lowcost model, se opravdu zabývat nebudu a z nošení toho náhradního modelu bych fakt takovou radost neměl. A když mi je někdo nedejbože ukradne, což se samozřejmě stát může, tak si koupím nové.

Prostě pokud mám hodinky jako hodinky a ne jako sbírkový předmět, tak mě opravdu nějaký ten šrám netrápí. Spíš to vidím tak, že právě ty šrámy tvoří jejich příběh a dodávají jim na osobitosti.

Ostatně jak praví klasik: "Who among us watch aficionados isn't jealous of the older gent with battered Rolex on his wrist?" :)

Samozřejmě být older gent se sbírkou hodinek v NOS stavu, nejlépe ještě ve fóliích, může být pro někoho také atraktivní.

Holt každému, co jeho jest.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Austere, každej to holt máme jinak. Já mám stejnou radost z pěknejch Prometheů nebo Seiko za deset i z kousků za deseti- nebo dvacetinásobek. A tohle forum mě naučilo mít potěšení z povrchovky- z brusu, kartáčování, lesku, hran... a šrámy mi to estetické potěšení kazí. Rolex má sice trapně triviální pouzdro, oproti Omega třeba, ale i tak by mě dojebaný rlx netěšily, pokud bych je ovšem už dojebaný nekoupil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D Krásně se nám tady ta diskuse rozjela a některými posty jsem se velmi nádherně v dobrém smyslu pobavil, nad jinými se zamyslel, při jednom zasmutnil (ty ukradené RM), nad dalšími vžil a celkově se utvrdil, že ta oblast problémová není a že tedy není čeho se obávat. Samozřejmě děkuji i za postřehy odjinud! Celkově jsem byl překvapen, že zde na fóru diskuse na téma hodinky a dovolená ještě není, přitom je to celkem zajímavá a pro mnohé každoroční věc k řešení, co vzít a zda vůbec něco brát. Zatím tedy jasně převládá, že hodinky sebou a naprosto chápu pár z vás, kteří si užijí levnější kousky. Minulý rok jsem měl sebou právě Seiko Sumo a vůbec mi to nevadilo, ale ty už nejsou a na Monstra nemám pro letošek vyloženě sto chutí, ten Batman prostě dobře sedne, lépe se na něj kouká a hlavně je novej, takže potřebuje pro začátek trošku toho společného příběhu, aby ztratil takovou tu duševní sterilitu nových hodinek.

Děti zatím nemáme, po kolmých skalách lézt nebudem a že bych si hodinky při koupání, letmém proběhnutí nebo při posezení v restauraci sám zničil, to určitě nehorzí. Programově to bude v podstatě klidnější, než to co je doma v Praze, takže jak někteří psali, i pro hodinky ještě větší klid. Budou na ruce většinu času, jako vždycky všude. Většinu hodinek právě začnu mít hodně rád, až teprve když s nima něco zažiju. :)

Jak jsem psal na začátku, nacestováno moc nemám, slyšel jsem hodně různých mýtu na tohle téma, ale jak vidím, dle vašich zkušeností to opravdu není tak horké a to je jednoznačně fajn. Děkuji pánům chronomágům a klidně se další ještě dovyjádřete, jak to máte vy. :)

 

PS: Nad RO jsem neuvažoval, ale paradoxně se s ním cítím venku bezpečněji, protože neláká tolik očí, jako právě ten Batman a Rolex obecně.

Upraveno uživatelem JamesLurk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martare, Ty jsi to napsal tak pěkně a sugestivně, že jsi mě úplně nahlodal. Začínám mít chuť si ke svým "Rolexkám na lítačku" pořídit pár dalších pěkných kousků na "ponošení". No, to Ti pěkně děkuju, už jsem si myslel, že mám tohle za sebou :D

Tak to mě těší! Tyhlety spokojený OWG nerad vidím, je třeba nahlodávat je jak se dá :D... přemýšlím, kdybych nebyl socka a měl rlx jako otloukánky na lítačku, co bych koupil pro radost na ponošení... něco s luxusním zpracováním: GS, Blancpain FF Bathy Chrono, JLC, nebo rovnou sportovní VC či PP v oceli ;)

 

Jinak jak říká JohnDoe, diskuze se odklonila (i mou vinou) od původní otázky týkající se bezpečnosti resp kriminality. Takže dodávám: když budou furt na ruce, jsou ostrovní turistické lokace v Řecku podle mne bezpečné. Trochu opatrnější bych byl v Athenách, tam se to zhoršilo. Jako všude jinde na světě, i v bezpečných zemích, ale nemůžeš vyloučit, že v případě stravování v hotelu si číšník od Tvého stolu v klidu neprohlédne Tvoje hodinky (příležitostí bude mít dost) a nedá echo nějakejm parchantům. V tomhle případě je snadné odhadnout jak Tvůj denní program, tak finanční i obranné možnosti. Ale to se Ti může fakt stát kdekoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martar- Martine, ani jsem nevěděl, že sis pořídil i něco z této stáje ( dodatečně gratuluju ).

Skalis- až na malou poznáměčku k bezpečné dovolené- při popíjení jsem viděl pár asi největších "úrazů" hodinek co znám ( jako abstinent jsem byl svědkem sázek o hození hodinek proti zdi, přejetí autem,...... ). To je spíš pro odlehčení :-)).

Jinak souhlasím s tvým názorem, též moc nechápu fotky hodinek ve foliích ( důvod pořízení,.... ), ale co, každej jsme nějakej a kdyby tu byl každej fanda jen do RLX, byla by tu děsná nuda. Tak to beru já a tohle mě donutí k napsání tak 2-3 příspěvků :-)) ( mě vyprovokuje něco jiného :-)).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D Krásně se nám tady ta diskuse rozjela a některými posty jsem se velmi nádherně v dobrém smyslu pobavil, nad jinými se zamyslel, při jednom zasmutnil (ty ukradené RM), nad dalšími vžil a celkově se utvrdil, že ta oblast problémová není a že tedy není čeho se obávat. Samozřejmě děkuji i za postřehy odjinud! Celkově jsem byl překvapen, že zde na fóru diskuse na téma hodinky a dovolená ještě není, přitom je to celkem zajímavá a pro mnohé každoroční věc k řešení, co vzít a zda vůbec něco brát. Zatím tedy jasně převládá, že hodinky sebou a naprosto chápu pár z vás, kteří si užijí levnější kousky. Minulý rok jsem měl sebou právě Seiko Sumo a vůbec mi to nevadilo, ale ty už nejsou a na Monstra nemám pro letošek vyloženě sto chutí, ten Batman prostě dobře sedne, lépe se na něj kouká a hlavně je novej, takže potřebuje pro začátek trošku toho společného příběhu, aby ztratil takovou tu duševní sterilitu nových hodinek.

Děti zatím nemáme, po kolmých skalách lézt nebudem a že bych si hodinky při koupání, letmém proběhnutí nebo při posezení v restauraci sám zničil, to určitě nehorzí. Programově to bude v podstatě klidnější, než to co je doma v Praze, takže jak někteří psali, i pro hodinky ještě větší klid. Budou na ruce většinu času, jako vždycky všude. Většinu hodinek právě začnu mít hodně rád, až teprve když s nima něco zažiju. :)

Jak jsem psal na začátku, nacestováno moc nemám, slyšel jsem hodně různých mýtu na tohle téma, ale jak vidím, dle vašich zkušeností to opravdu není tak horké a to je jednoznačně fajn. Děkuji pánům chronomágům a klidně se další ještě dovyjádřete, jak to máte vy. :)

 

PS: Nad RO jsem neuvažoval, ale paradoxně se s ním cítím venku bezpečněji, protože neláká tolik očí, jako právě ten Batman a Rolex obecně.

 

řeší se to v podstatě před každou letní sezónou, určitě sálodlouhé vlákno někde utopené přes zímní měsíce, najdeš :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau kluci, doufám že to tu někde už nebylo, ale přemýšlím zda vzít na dovolenou na Krétu normálně Batmana, kterého normálně nosím všude a rád bych ho měl a nebo se raději spolehnout na Seika. Jde mi o otázku bezpečnosti. Někdo říkal, že to Itálie určitě nic nebrat, že vám je klidně někde sundaj z ruky, stejně tak někam do Turecka atd... nevíte z vlastní zkušenosti, jak je na tom Kréta? Budem si tam půjčovat auto a jezdit i trochu po ostrově. Ptám se trošku jak blbec, ale nemám zatím skoro nic nacestováno, bude to můj druhý výlet k moři v životě, takže nemám v tomhle ohledu zkušenost. Hodinky jsou moje součást, však to znáte. Díky za názory! :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau kluci, doufám že to tu někde už nebylo, ale přemýšlím zda vzít na dovolenou na Krétu normálně Batmana, kterého normálně nosím všude a rád bych ho měl a nebo se raději spolehnout na Seika. Jde mi o otázku bezpečnosti. Někdo říkal, že to Itálie určitě nic nebrat, že vám je klidně někde sundaj z ruky, stejně tak někam do Turecka atd... nevíte z vlastní zkušenosti, jak je na tom Kréta? Budem si tam půjčovat auto a jezdit i trochu po ostrově. Ptám se trošku jak blbec, ale nemám zatím skoro nic nacestováno, bude to můj druhý výlet k moři v životě, takže nemám v tomhle ohledu zkušenost. Hodinky jsou moje součást, však to znáte. Díky za názory! :)

Ahoj, mel jsem loni v Toskansku Suby a v poho, v podstate jsem casto nebyl sam :-)

R

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Musím potvrdit, že to bylo zcela v pořádku. Kromě jednoho postaršího německého páru při večeři si hodinek nikdo nevšímal a obavy tak byly nulové.

robcio: Všechny své hodinky nosím denně a to úplně kamkoliv a kdykoliv, šlo mi o bezpečnost s dražší věcí na ruce v konkrétní destinaci a o specifikum cestování s hodinkama do zahraničí obecně, se kterým na rozdíl od nošení hodinek jako takovým nemám vůbec žádné zkušenosti, tak doufám, že jsi to pochopil. :) Já si na všechny své hodinky musím vydělat, nic jsem nezdědil a nedostal, tak by mě případná ztráta takových hodinek velmi mrzela. Věřím ale, že je hodně lidí, kteří to mají úplně jinak a mají to tedy u zadnice. :)

Upraveno uživatelem JamesLurk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...