Přejít na obsah

Aplikace na měření přesnosti


thubalek

Doporučené příspěvky

Zdar, chtěl bych vás požádat o pomoc s testováním aplikace na měření přesnosti hodinek.

 

Přestalo mě bavit měření přesnosti hodinek pomocí Excelu, tak jsem si na to udělal takovou jednoduchou aplikaci. Aplikace se jmenuje trochu dlouze Atomic Clock & Watch Accuracy Tool (with NTP Time).

 

Funguje celkem jednoduše: když si vzpomenete, zaznamenáte do aplikace, jaký je čas na vašich hodinkách. Aplikace porovná čas na hodinkách s časem na NTP serveru a zaznamená rozdíl. Po několika dnech pak víte, o kolik sekund se vám hodinky předcházejí/opožďují za den. 

 

Zatím je tam jen to měření, časem bych to chtěl i trochu vylepšit (graf, případná notifikace, že vaše hodinky jsou nejspíš o X minut mimo), ...

 

Zatím potřebuju hlavně zpětnou vazbu. Pokud mi chcete pomoci s testováním, zapojte se na stránce  https://play.google.com/apps/testing/net.hubalek.android.apps.atomic_clock_watch_accuracy_tool

 

Ještě pár screenshotů (aplikace zatím není v češtině, přídám ji ale brzy):

 

device-2018-05-30-134040.png device-2018-05-30-134143.png

 

P.S. Aplikace bude časem placená, ale pokud mi pomůžete s testováním, dám vám sem pár redeem kódů na plnou verzi zdarma.

 

P.S.2. Myšlenka v této aplikaci není úplně nová, existují minimálně tito dva konkurenti:

https://play.google.com/store/apps/details?id=toolwatch.toolwatchhttps://play.google.com/store/apps/details?id=de.uhrenbastler.watchcheck ani jeden mi ale úplně nevyhovoval, tak jsem si to napsal sám.

 

Navíc, pokud mi tu dáte nějaký rozumný námět na vylepšení, tak máte dobrou šanci, že to do aplikace přidám.

 

Díky moc

Tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 68
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

@roosta je třeba to měřit v delším časovém úseku. Teď, pak třeba za několik hodin. Pokud se hodinky zpožďují +/- 30 sekund za den, tak častější měření nepřináší přesnější výsledky.

vstupné údaje neboli zrovnané, teda na začiatku nebol synch čas aplikácie so skutočným  časom na hodinkách... len ma prekvapil ten výpočet odchýlky, proste rovnaký výsledok v krátkom časovom rozhraní a priemerka rádovo ďaleko vyššia. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@rooosta musím tam dát nějaké upozornění. Pro rozumnou přesnost je potřeba mít měření alespoň za několik dní.

 

U mechanických hodinek se vyskytuje odchylka třeba jedna vteřina za hodinu. Když se k tomu hodí nějaké nepřesnosti při měření (člověk nezmáčkne tlačítko úplně přesně),

tak to na začátku hází hausnumera.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak Twixt je jen pro iOS, už jsem ho našel: https://itunes.apple.com/us/app/twixt-time/id541686012?mt=8

 

Ten nápad s computer vision vůbec není špatný, ale na iOS mají hodně dobré foťáky. Na Androidu je to hrozná zběř (od superfoťáků, ať po takové trochu lepší web kamerky), tam by si lidi hodně stěžovali, že zrovna na jejich mobilu to nefunguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by nešlo udělat třeba jen pro nejnovější verze androidu? Tam je nějaký předpoklad, že už by ty foťáky mohly být lepší, ale nevím jestli náhodou i na tom "webkamera" mobilu jde ta poslední verze nainstalovat. To asi záleží na podpoře každého výrobce. Každopádně vím, že byla taková apka, akorát u mě bohužel nefunguje a je to škoda, protože se mi to moc líbilo. Na název si bohužel nevzpomenu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každopádně vím, že byla taková apka, akorát u mě bohužel nefunguje a je to škoda, protože se mi to moc líbilo. Na název si bohužel nevzpomenu.

API pro foťáky je na Androidu jedno z nejproblematičtějších (Na iOS to mají easy, tam mají jen pár typů foťáků a jedno API). Android výrobci si to vykládají každý po svém, takže se mi do toho nechce pouštět (nemám dost mobilů, kde bych to mohl otestovat a asi ani finančně by se to nezaplatilo).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...