Přejít na obsah

QUO Vadis Romanova televize?


Návštěvník

Doporučené příspěvky

Prosím místní odborníky o názor. Věc se má tak. Lehce natvrdlý ve věcech technologických mi před rokem přestala stačit společná televizní anténa. Tak jsem si koupil T-mobile TV, abych zjistil, že využiji to, že s dcerou koukáme již podruhé či potřetí na staré díly The Big Bang Theory na Prima cool, manželka spí u seriálů v jakékoli podobě a syna televize nezajímá vůbec. Bonusem je, že si v neděli dopoledne pustím Toulavou kamerou i v 11:00 ze záznamu k loupání brambor poté, co se vrátím ze špacíru se psem. A o Vánocích jsem surfoval mezi pohádkami a filmy pro pamětníky. To bylo fajn. Co bylo ještě fajn, tak to bylo to, že se na HD pěkně koukalo. No a za to jsem platil pětikilo měsíčně. Což mi už tak fajn nepřišlo. 78 balastních programů mě sralo.  Tak jsem to zrušil a jsem zpět na společné anténě. Na nic nekoukám ze záznamu a kromě ČT nic není v HD.

            A já se Vás chci zeptat, jakou cestou se technologicky vydat? Koupit levnější internetovou televizi než byla TV mobile? Zkušenosti na fórech ohledně kvality vysílání  rozporuplné. Koupit cenově podobnou O2? Nechat anténu a pořídit si apple TV a jet přes iTunes a NETFLIX? Mám iphone. Koupit nějaký sračko čínský tv box s androidem? Zbytek rodiny na samsungu. 

            Nevadí mi platit to pětikilo za pěkné pokoukání, nechci za každou cenu ušetřit, chci ho využít. Asi zásadní otázkou je, že u nás bedna má funkci relaxační kulisy, ne multimediálního centra. Spíše u ní klábosíme, relaxujeme, pospáváme, změna na apple TV by mohla vzbudit větší zájem o sledování filmových a seriálových  novinek atd. nebo taky ne. Lenost na prvním místě.

Anglicky jsme na tom tak, že syn a manželka fluent english, dcera se zdatně učí a já mám takovou tu survival english.  :)

díky moc 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cas od casu resim totez. Parkrat jsem to zrusil a po case zase objednal, pac mi zrovna urgentne chybel nejaky kanal...ktery jsem potreboval asi tak na jeden film. Tak to zcela zbytecne platim dal a tvarim se jakoby ne. Uvidim kdy me to zas prestane bavit... Zaplatit 10 konkretnich kanalu nas nikdo nenecha, tak nam nezbyva nez vsechno nebo nic :(

 

Radte pratele radte, treba mate reseni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vlivem stejných okolnosti pořídil TV s androidem (snad poprvé jsem se nechal ukecat prodejcem) a že do té TV stáhnu KODI a pojedu. Musím souhlasit, ze pokud mám říct co u nás jede tak kodi ( zde lze vybrat jakýkoliv film z databáze a pustit.. poplatek 199/3mesice a jsou tu jak filmy staré tak nové, seriály i dokumenty.

 

Na zbytek je YouTube na téže TV ..sice mám o2tv kterou platím zbytečně, ale tak nějak ze zvyku. u nás vládnou pohádky pro malou a já večer u dokumentu stejně usnu, max sjedu ještě staré díly topgearu..

Upraveno uživatelem tenge
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten slovenský SMART TV vypadá zajímavě - pokud by byl skutečně mobilní a připojitelný s libovolným zařízením (píší, že zatím lze připojit jen TV přijímač) tak je to řešení, které by se mi líbilo.

 

U nás to nyní řešíme "lepší" společnou anténou (příjem digitálního vysílání i bezplatných satelitů) - na základní pořady a jako kulisa OK.

 

Na cílené sledování (filmy/seriály) využíváme připojené HTPC k TV a zde momentálně předplatné prehrajto.cz (podobných služeb je více). Můžeme diskutovat o legálnosti tohoto řešení, ale je fajn, že se v případě potřeby přes JAKÉKOLIV zařízení (s prohlížečem) připojí KAŽDÝ (s přístupovým heslem) KDEKOLIV (s přístupem k internetu).

Upraveno uživatelem Mareka01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sluzbu T-Mobile TV jsem sveho casu daval jako produktak v T-Mobile dohromady a vim ze statistik, ze vetsina kanalu je totalni balast a skoro nikdo na ne necumi, ale bohuzel lidi posuzuji cena vs. pocet kanalu. To je fotak - vice pixelu, tim lepe. Pominu-li HBO ev. Filmbox, tak je vetsina kanalu pomerne o nicem.

 

Ja mam ted v Praze na antenu nejakych 45 kanalu a presne jak ty, koukam na Prima Cool, CT a kanal o zviratkach Mnau :-) Takze za me kabelovku urcite nechci, staci mi jako kulisa toto a pokud chci se sledovani venovat, stahnu si nejaky film z uloz.to.

 

Kabelovka je hlavne pro maly deti, pustis jim Disney atd. a mas chvili klid. A nebo blazni, co musi mit special kanaly na sporty atd. Jinak je to podle me prezitek z doby, kdy bylo jen Ct1, 2, Nova a Prima.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně kvůli dětem máme UPC. A jelikož platím programy HBO, dostal jsem HBO GO a Horizon GO. Obojí mám jako aplikaci v mobilu i tabletu a hojně využívám. Když jsou děti na XBOXu, čučím na TV v tabletu (když je teda na co), večer pak sám sjíždím většinou seriály HBO přes iPhone/Apple TV. A samozřejmě na služebkách z tabletu (nově lze konečně používat i v zahraničí).

HBO GO - archiv pořadů uvedené společnosti.

Horizon GO - všechny programy kabelovky, rozsáhlý archiv, možnost spuštění spousty programů zpětně, opravdu super aplikace

Upraveno uživatelem ricous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mam kombinaci již uvedeného. Zkoušel jsem různě a zjistil, že jedno generální řešení nenajdu.

 

Jako hlavní sledovačku operuje T-Mobile TV, aka ViaTV. Mam to skorem full včetně HBO apod. Co mě na tom baví fakt hodně a je to vlastně hlavní důvod, proč to máme, je možnost pustit cokoliv týden zpětně. Takže když něco někde běží co bych rád skouknul, ale nestíhám, kein stress. Hodně fajn je to pro kluka, kdy mu pustim co chce třeba z předešlého dne nebo ve středu z víkendu... a je klid. Krom toho sleduju z těch ?navíc? programů snad jen ty dokumentární - NatGeo, Discovery, apod. Spolu s netem 50/50 za nějakých 7 stovek, což mi nepřijde zlý.

 

K tomu jedu Netflix a kombo ATV + Infuse + 8TB NAS narvanej filmama a serošema.

Na tévé je tedy ještě připojený Evolveo smart tv box a Roku dongle, ale to jede hodně sporadicky.

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S chválou Horizon Go bych neplýtval - zdaleka ne všechny programy UPC jsou i na internetu (typicky tam kde se na kabelu liší obsah u HD a SD variant) - a i u podstatné části z toho co je dostupné jako živý stream pak není možné zpětné přehrávání (k naštvání u pořadů které dávají jen jednou, zrovna když přijdou domů děcka a nebo potřebuje vyvenčit pes). Sice mám u jedné SmartTV i HDD na nahrávání - ale kdo se s tím má v roce 2018 prcat, nemluvě o tom že při záznamu karta zvládá dekódovat jenom jeden program (takže se nedá koukat na jiný) - a přehrávat ty záznamy jinde kvůli pitomému DRM taky nejde...  <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...