Přejít na obsah

Zenith Special - určení


street78

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

dostali se mi na stůl hodinky Zenith Special. Na internetu jsem našel spousty náramkových, ale ne ty to. Podle odhadu asi jde o palubní hodinky z přístrojové desky. Dá se určit stáří nebo určení použití? Strýc je daroval babičce když sloužil v legii. Jeho kamarád byl za války letec u Luftwaffe, tak tam je asi jejich původ.

 

Děkuji za pomoc. 

post-62135-0-78121300-1528722741_thumb.jpg

post-62135-0-12022600-1528723367_thumb.jpg

Upraveno uživatelem street78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pochybuju.

Tady jsou několikery, u kterých prodejce uvádí původ v letadle.

http://www.antik-hodinky.cz/vyhledavani?search_phrase=zenith&search=Hledat

Pravdivost takové informace posoudit neumím, ale vypadají celkem univerzálně a podle mě mohly být v lecčem.

Ty tvoje mají ale trochu jiné pouzdro a chybí jim vnější futrál.

Ten úplně spodní dekl s ušima nepočítám, to vypadá jako dělané, jako že by na řemen? Z toho mám pocit déja vu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, nejsem na to expert. Jen jsem si nacetl par info, ze primární a největší výrobce hodin pro Luftwaffe byl Junghans, pak Kienzle a Askania a tudiz je malo pravdepodobne, ze by se v masove produkci pouzival jeste Zenith. Ale googli a nekde to najdes. Anebo se k tomu vyjadri nekdo fundovanejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

To nezní zrovna věrohodně. Zenith datuje výrobu svých palubních hodin od roku 1910. Nikoli tedy od druhé poloviny devatenáctého století. Pokud tvrdíš, že máš palubní z letadla (kontext debaty) pak opatrně upozorňuji, že Bleriot letěl v roce 1909 .... Zkus sem dát fotku, a případně odkaz, o kterém píšeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na debatu reaguji a někdo tu psal, že nejsou z letadla. Mám tyto a netvrdím, že z letadla jsou. S prodejcem, který na svých stránkách vystavuje několikery a uvádí je jako palubní z letadla, jsem mluvil. Sám si není jist, že z letadel skutečně jsou. Prý mu to někdo řekl. Dá se to skutečně zjistit na stránkách výrobce Zenith. Tato služba je zpoplatněna 60 franky a je třeba jim zaslat poptávku s fotografiemi a výrobním číslem. Do třiceti dnů od ( zaplacení poplatku) by měli odpovědět a poskytnout požadované informace. Také uvádí, že tato částka je nevratná i v případě, že tyto informace nenajdou. To je zatím veškeré info, které mohu poskytnout.

post-26322-0-91345700-1542063451_thumb.jpg

post-26322-0-12607300-1542063472_thumb.jpg

post-26322-0-66128700-1542063488_thumb.jpg

post-26322-0-27240900-1542063538_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz mi sem vložit nešel. Začínám tady a tak se to časem naučím. Když zadám googlu požadavek na vyhledání výrobních čísel Zenithu. Najde mi tabulku s výrobními čísly od roku 1900. Tato výrobní čísla jsou už na cifře 100 000 +.  Je jasné, že z palubovky jsou, ale jakého stroje asi jen tak nezjistíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam teda nekolikatery 8 denni, jen Omegy, ale neco malo o tom vim.
Byly to univerzalni palubni hodiny - auto, bus, truck, jachta... Armadni emise to neni.
Produkce pulka 20tych az 60 leta, jine cislovani, videl jsem 4 i 5ti mistne.
Ceny a plky na Antikbazaru, to je nadhera, stejne jako story o legionarovi kamardicim s pilotem Luftwaffe :)))
Nedavno se na UK ebay prodaly identicky co tu lepite za necelych 100 liber. Takze asi tak decka.

post-2867-0-24057600-1542123222_thumb.jpg
 

Upraveno uživatelem Seamaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...