Přejít na obsah

Najpohodlnejšie hodinky


Doporučené příspěvky

Po vystriedaní x-kúskov vo veľkosti 34-48 by som rad zostal dlhšie u jedných, ktoré by boli #nafurt #univerzalne. To či to tak bude, ukáže samozrejme čas, ale s tým úmyslom by som ich rad kúpil. Najradšej by som si kúpil Panerai, ale viem, ze po prvotnom nadšení by som začal vnímať nepomer priemeru hodiniek a môjho zápästia.

 

Čo hľadám:

- pohodlie

- ak na ťahu, tak jedine s regulaciou

- pokial možno nie vintage

- nie suby, na starých mi vadí spona, na nových dynko (a trochu aj spona)

- nové/použité do cca. 130.000 CZK

 

Zatiaľ mám vo výbere DJ 36 (trochu sa mi zdali pocitové malé) a expy I 39 (skúsil som raz a super, len by možno časom chýbal dátum.

 

Zápästie cca 175mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá otázka - Moc krát som nad tým rozmýšľal čo bude až ma raz prestanú baviť chronografy, striedanie hodiniek, riešenia servisov a budem chcieť byt owg ? Dospel som k rovnakej dvojke akurát tie DJ budem chcieť 2 ky a na žubileé s hladnkou lunetou modré ale to platí keď budem ešte chcieť naozaj pekné hodinky inak expy      

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie DJ budu musieť byt 41, nie 2 ak ich budes chcieť na jubilee. Skúšal som a chcelo by to asi dlhsie zamyslenie sa, lebo sa mi zdali o maličký kusok väčšie než by bolo treba. A ťah začína na 21mm namiesto 20mm, ktoré som tam očakával, inak by boli horúci favorit.

 

Na DJ36 mi este trochu vadí, ze ich občasne stretávam na ženách.

 

U expov je plus, ze tu behali cca za kilo. Mínus to, ze to niesu narozdiel od DJ ?pekne? hodinky.

Upraveno uživatelem StefanM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem se třeba našel v SMP, pro zatím. (tam je problém s mikroregulací) :) 

 

Já bych si chtěl pořídit polárky jednou, jsou to pro mě parádní každodenní hodinky a na ruce mi také seděli moc dobře. :D Nevím, jestli ti teda další ručka nebude vadit. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám sice Expy I, 39 mm jen krátce, ale ruku mám taky cca 175mm a musím říct, že jsou fakt hodně pohodlný. DJ 41mm si myslím, že už by na tom mohly být trochu hůř. Ještě záleží, jestli nosíš hodinky na volno, jakože "ke dlani" nebo na pevno "nad kůstkou". Na volno by DJ na jubilee mohly být ok i v těch 41mm.

Upraveno uživatelem MíraMíra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viz moje vlákno o letničkách. Nejpohodlnější bez ohledu na cokoliv dalšího jsem zkusil Tudor Heritage Chrono. S placatym oyster casem. Modrý / šedý, je to buřt. Black Bay chrono jsem na ruce ještě neměl, ale podle všeho to tak super nebude.

 

Jinak DJ rozhodně 41 a jubileé. Expy jsou fajn, ale ne jako jediný hodinky. Suby jsou pohodlný, ale úplně bez chyb to taky není. Panerai Ti budou veliký, Omegy mají varianty - krásně sedí (a je krásnej) novej Railmaster, pak racing chrono na gumě a nebo constelation. Někdo říká že klasický hesalitový Moony, ale mě to třeba až tak nevyhovuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tudor Heritage chrono som mal, pohodlne ako píšeš, ale etalon to nebol. Rozmery nepustili, ale placatost bola príjemná, hlavne s originál natom.

 

Panerai boli veľké, možno by to rubberB trochu poriešil, ale ako jedine rozhodne nie. Omegy moony som mal, pohodlne su tie vintage. Momentálne taham aquaterry 41 a tie zvažujem, ze by mohli splniť vyššie požadované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedničkový expy jsou určitě pohodlný ale jako jediný bych je asi nechtěl. Bondovky taky dobrý i v keramice, sponu s mikroregulací je ale potřeba dokoupit (cena 2750), jinak buznatah je fakt pohodlnej. Suby asi taky dobrý.

 

Menší hodinky budou samozřejmě pohodlnější (okolo 36mm), ale podle mě by tě to časem štvalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kuncak, veď preto som ti na tie expy II pisal :))

 

Pôjdem skúsiť tie Raily a zoberiem so sebou AT na konfrontáciu :)

 

Iwc neurobilo nieco nove? Zaregistroval som, ze ťahom začali dávať reguláciu, ale napr. Marky mi prišli zbytočne nafúknuté oproti mark XVI pri priamej konfrontácii.

 

Uplne som zabudol na 62mass, ktoré som doteraz nosil. Az na nepodarený ťah boli výborne.

 

Omegy seamaster som nosil, aj s reguláciou na spone a tak bol zbytočne masívny a spona hrubá. Škoda, inak pekne hodinky. To iste aj Master 300 v titane....

Upraveno uživatelem StefanM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mě napadají ty nový BB58. Ty podle mě teda rozhodně mají předpoklad být dost pohodlný. Jen si je ještě potřeba chvilku počkat. Za mě jsou ale podařený. Nebylo by špatný mít na výběr víc barevných kombinací, ale to asi až za rok, nebo nikdy. :D

Nová strojovna vypadá minimálně na papíru taky dobře.

Já jsem na ně docela zvědavej.

Ale je to teda "jen" Tudor.

Upraveno uživatelem MíraMíra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa najlepsie nosia smp na tahu

 

Nosil som sword hands a hodinky samotné boli geniálne čo sa týka puzdra, akurátna veľkosť a super výška. Ťah ale nemal možnosť regulácie a ciferník po pár mesiacoch na mna pôsobil ako začínajúci youngtimer, čo je samozrejme dobre aj zle.

 

 

Pod toto sa podpisem.. pod obe casti suvetia :) Nic pohodlnejsie som na ruke nemal, fajny tah, mikroregulacia, easylink, placate puzdro, idealna velkost. Cena je ale mimo rozpocet :\ GS nejake by si nechcel znova? Aj ked tie ich tahy... 

 

Úplne som sa namlsal na tie yacht znovu, som skúšal aj bicolor v predajni a to bol nádherný šperk. Chvíľu som ponosil modré aké máš ty a bolo to labúžo. Sa čudujem, ze ich tu nieje viac a suby dominujú. Mal som keramiky a čo do pohodlia výrazne zaostávali.

GS ako hovoríš, tie ťahy... nosil som rok sbgr029 a v zime sedeli perfektne. Púzdro bolo prijemne, o korunke a jej ochrane som ani nevedel, ťah netahal chlpy... ale prišlo leto a tam absencia regulácie zpecatila ich osud... jedine GS s reguláciou su chrona, ktoré su nádherne ale veľké, zopár limitiek, ktoré sa ťažko zháňajú a cena je asi nad rozpočet a potom dajvre, čo su práve v inzercii. Tie som skúsil a nadhera, ale zbytočne 2mm navyše a spona zbytočne robustná.

 

 

Breitlingy kolem 40mm na gume s preklapeckou. Trirucky jsou casto dost placate a novych do 130 je hodne :)

Spomínam na colty II ako na prijemne malé hodinky. Skúšal a rozmýšľal som aj nad ich nástupcom, ale tam mi nesadol púzdro, pri 41 sa mi zdali neproporčne malé a pri 44 zase príliš placate. Kuknem čo ponúkajú dnes. Ďakujem za tip.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...