Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Ahoj, 

 

vzhledem k tomu, že hledáš přesně to co já (až na tu modrou) a do užšího výběru jsi zařadil stejné Seika/Wardy tak ti tu přihodím pár postřehů, které jsem získal během výběru/zkoušení/hledání.

 

Seiko SBDC053

 

Chvilku jsem se jim bránil, už jen proto že Seika mám a chtěl jsem vyzkoušet něco jiného, ale po dlouhé době zkoušení a dívání se po alternativách musím konstatovat že to jsou subjektivně nejfestovnější hodinky v dané kategorii a ceně. Asi je něco ve zpracování a broušení pouzdra ale kdykoliv držím možnou alternativu tak mi nepříjdou tak dobré. Oris diver, Hydroconquest, Steinhart.... až ten Ward se tomu přiblížil.

 

Osobně mě u modré varianty ruší rozdíl odstínů modré mezi lunetou a cifrem, v místnosti je to tak nějak divně tmavé.  Ale v létě kdy je dost světla aby se luneta správně leskla, tak je to pecka, hlavně se správně vybranou kůží což asi oceníš.

 

Snad bych jen u nich ocenil širší stěžjky, k té velikosti se podle mě hodí spíš 22mm ale je to spíš o zvyku.

 

Osobně bych se asi vykašlal na předraženou českou distribuci a podíval se za moře, tam je cena hodně přijetalná.

 

post-57166-0-39370300-1529052438_thumb.jpg
 
Christopher Ward - Trident C60
 
Pokud hledáš něco neokoukaného, a vadí ti,že někdo Seiko vnímá pořád trošku podřadně tak je Trident dobrá volba. Keramická luneta, kvalitní tah, super strojek, skvělé zpracované detaily a ta vteřinovka k tomu :D za ty peníze fajn kup. 
 
Bohužel mi příjdou už trošku větší na to aby se staly trvalou klasikou na ruce co si umím představit na ruce i za dvacet let, nevím čím to je. Hodínky se mi fakt líbí, ale něco mi u nich chybí možná by stačilo upravit jen velikost, něco mezi 43 a 38 by bylo akorát. 
 
Každopádně kdyby jsi byl jeden z těch (jako já), kterým vadí logo vedle devítky, tak z fotek na webu lze vidět že příští generace už bude mít jejich swiss/gb vlajkologo pod dvanáctkou.  Stejně tak to vypadá na možnou změnu ruček, i když zrovna u těch doufám zůstanou.
 
post-57166-0-91380400-1529052923_thumb.png
 
 
No a pak je tu jeden novější kousek který mě nahlodal abych s koupí počkal:
 
Seiko SPB077
 
Zatím jsem je nedržel v ruce ale podle fotek se mi líbí asi víc. Jsou sice větší a stále se drží 20mm šířky stežejek, ale zpracováním a tvarem pouzdra to všechno k sobě tak nějak dobře zapadá, takže určitě jim dám šanci. Jen nevím jestli tobě sedne že verze s modrou lunetou má černý cifr.
 
post-57166-0-18541000-1529053460_thumb.jpg
post-57166-0-36871900-1529053465_thumb.jpg
post-57166-0-24913900-1529053470_thumb.jpg
Upraveno uživatelem Honziz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netvrdím, že je tam chyba, zkoušel jsem googlit a jediné co jsem našel bylo, že oficiálně u Powermatic 80 nebyla zveřejněná přesnost, proto ta poznámka jestli je to pravda... proto jakékoliv další zpřesňující info uvítám ;-)

Bylo to u těchto: https://www.helveti.cz/certina-c0324071104100

Ano, zrovna u tohoto modelu byla uvedena omylem přesnost, která odpovídá COSC. Oficiálně není nikde zveřejněna, ale do těch +/- 20 s/den by se měla vejít a očekávám, že se povětšinou bude pohybovat v nižších řádech.

Z výběru však asi hlasuji za Seiko SPB053J1 z úvodního příspěvku, pokud máš možnost, běž se na ně někam podívat, často je vidět zmínka, že jsou drahé, ale dle mého názoru jsou zpracováním o třídu výš než želvy, samuraje apod. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...... dle mého názoru jsou zpracováním o třídu výš než želvy, samuraje apod.

 

Tak to není jen tvůj názor, souhlasim s tebou. Srovnaval jsem je v koscomu se Sumo/Samurai a Sbdc051/53 vyšly jako jasný vítěz, ale to se dalo čekat.

 

Zajímavější bylo to srovnání s Longines Hydroconquesty nebo Oris diver 65, papírově favorizovanejsi Švýcary ale i tak podle mě na tohle seiko nemají co se týká zpracování a festovniho pocitu v ruce.

Upraveno uživatelem Honziz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Asi trochu proti proudu, ale pokud se ti vzhledem wardy líbí, šel bych do nich. Zpracováním vs cena na tom budou podle mě nejlíp. Jsou na tahu, což velký plus.

Nový LHC by taky nemusely být vůbec špatný, ale myslím, že se ještě neprodávají.

Squale 50 Atmos jsou bomba, ale nevýhoda je, že nejsou na tahu.

Oris Aquis jsou taky super potápky. Je to pořádnej kus hodinek, ale sedí dobře i díky integrovanýmu tahu, což pro někoho může být zároveň nevýhoda, když rád střídá různý řemeny. Tah a spona, ale dost kvalitní.

Sám bych měl problém si vybrat. :D

Upraveno uživatelem MíraMíra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Momentalne ma Ward vypredaj. Minaju sa rychlo. Modre tusim boli tiez, ale uz su prec.

C60 s ciernym cifrom 38mm za 450 eur (pri platbe librou este menej). Pripadne COSC 43mm za 1500.

Alebo skoro nove titanky 43mm za 870 eruokorun.

 

PS: linky nemusia fungovat v momente ked sa dany kus preda. Treba ist cez https://www.christopherward.eu/events/summer-sale/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Díky, díky za další možné návrhy. momentálně jsem chronobundus uspokojil oblekovkama od Wardů.

shaggy díky, viděl jsem tam ještě dokonce i ty modré.

Zatím jsem ale žádné další potápky nepořídil.

Chronobundus se mi podařio taky zkrotit tím, že jsem si dal svoje stávající Steinhardy, Wardy, Seika a Certiny do tabulky se všemi důležitými parametry jako typ strojku, rezervu chodu, sklo atd... a zjistil jsem že kromě designu mi vlastně ani Wardy ani Seika ani Certiny nemají co jiného přinést oproti Steinhardům...

ÁNO Wardy mají 600m což je na kancl dajving nejdůležitější parametr a mají TROJZUBEEEEEC!!!!! :-DDD

Uvidím co budoucnost přinese. Hádám tak půl roku a bude to zpět jak bumerang :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, zrovna u tohoto modelu byla uvedena omylem přesnost, která odpovídá COSC. Oficiálně není nikde zveřejněna, ale do těch +/- 20 s/den by se měla vejít a očekávám, že se povětšinou bude pohybovat v nižších řádech.

Z výběru však asi hlasuji za Seiko SPB053J1 z úvodního příspěvku, pokud máš možnost, běž se na ně někam podívat, často je vidět zmínka, že jsou drahé, ale dle mého názoru jsou zpracováním o třídu výš než želvy, samuraje apod.

 

Powermatic 80

 

Z toho co se mi podařilo zjistit něco zde a hlavně zahraniční recenze a moje vlastní zkušenost je to takhle.

 

COSC je certifikát udělený samozřejmně jen některým hodinkám - těm co si výrobce nechal odeslat na testy. Přesnost musí být -4/+6s za den.

 

Oficiálně udávané rozmezí u Powermatic 80 je cca 25s, výrobce si dává rezervu pro reklamace.

 

Jenže..... díky přesné kalibraci laserem a optimalizaci výroby, sériově prováděné na všech strojcích stejně ať jde o obyčejný nebo ty pro Chronometry, je reálná přesnost vždy do 5s a v podstatě všechny strojky Powermatic 80 běhají v reálu v normě certifikátu COSC i když ho samozřejmně oficiálně nemají.

 

Většina uživatelů hlásí daleko nižší odchylky než 5s, těch 5s jsou spíše nejhorší údaje pro tento strojek.

 

Mé měření je následující:

 

Maximální denní odchylka je 2s do plusu

Minimální denní odchylka je 0s

Průměrná denní odchylka je 0,9s do plusu

 

Měřeno 11 dní od koupě s různým denním charakterem od aktivních dní typu cyklistika a bazén, přes běžný den s pohybem po městě a v práci po válecí den.

 

Pokud tedy pořád vybíráš a máš ve výběru Powermatic 80 máš u něj takovou jednu jistotu, bude výrazně přesnější než ostatní běžné strojky a nebudeš ho muset nechávat seřizovat. Také servisní interval je delší a bylo mi řečeno že není třeba servisovat dříve jak za 7-8 let.

Strojek si první cca 2 měsíce sedá, po této době chodí prý přesněji jak když je v záběhu, no a jelikož je už teď velmi přesný tak možná hodí hodnoty jako quartz :D

Upraveno uživatelem M.Kus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Powermatic 80

 

Z toho co se mi podařilo zjistit něco zde a hlavně zahraniční recenze a moje vlastní zkušenost je to takhle.

 

COSC je certifikát udělený samozřejmně jen některým hodinkám - těm co si výrobce nechal odeslat na testy. Přesnost musí být -4/+6s za den.

 

Oficiálně udávané rozmezí u Powermatic 80 je cca 25s, výrobce si dává rezervu pro reklamace.

 

Jenže..... díky přesné kalibraci laserem a optimalizaci výroby, sériově prováděné na všech strojcích stejně ať jde o obyčejný nebo ty pro Chronometry, je reálná přesnost vždy do 5s a v podstatě všechny strojky Powermatic 80 běhají v reálu v normě certifikátu COSC i když ho samozřejmně oficiálně nemají.

 

Většina uživatelů hlásí daleko nižší odchylky než 5s, těch 5s jsou spíše nejhorší údaje pro tento strojek.

 

Mé měření je následující:

 

Maximální denní odchylka je 2s do plusu

Minimální denní odchylka je 0s

Průměrná denní odchylka je 0,9s do plusu

 

Měřeno 11 dní od koupě s různým denním charakterem od aktivních dní typu cyklistika a bazén, přes běžný den s pohybem po městě a v práci po válecí den.

 

Pokud tedy pořád vybíráš a máš ve výběru Powermatic 80 máš u něj takovou jednu jistotu, bude výrazně přesnější než ostatní běžné strojky a nebudeš ho muset nechávat seřizovat. Také servisní interval je delší a bylo mi řečeno že není třeba servisovat dříve jak za 7-8 let.

Strojek si první cca 2 měsíce sedá, po této době chodí prý přesněji jak když je v záběhu, no a jelikož je už teď velmi přesný tak možná hodí hodnoty jako quartz :D

Díky za sdílení zkušeností a zjištěných informací, potvrzují, že přesnost strojku je opravdu skvělá, což je i má zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...