Přejít na obsah

Garmin Forerunner 935


Doporučené příspěvky

Keďže sa jedna o verziu Bundle tak som mal v balení aj hrudný pás, ktorý používam pri športe vždy. Predsa to je s ním presnejšie. Čo ale môžem vyskúšať je, že na jednu ruku si dám 935 a použijem merač tepu na ruke a na druhú ruku si dám 410 a k nim pripojím starý hrudný pás a porovnám výsledky, prípadne aj presnosť GPS. To by mohlo byť zaujimavé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahojte, tak je tu sľúbené porovnanie, ktoré som robil cez víkend. Výsledky boli veľmi zaujímavé.

 

Testovanie bolo zaujímavé už len z dôvodu, že som mal hodinky na oboch rukách a sledoval som rovnako tie na ľavej ako aj na pravej ruke. Takže som si na začiatku pripojil hrudný pás k Forerunner 410 a na Forerunner 935 mi merali tep priamo z ruky, ostatné pripojenia som mal vypnuté. Počiatočné hodnoty boli také kolísavé. To som ešte na 410 zapínal GPS. Takže som iba stál na mieste. Po zapnutí aktivity Beh na 935 sa GPS resp. GPS + GLONASS, záleží čo máte nastavené, ja mám pri aktivite zapnutú vždy tu druhú možnosť, načítalo veľmi rýchlo. Satelity mi našlo novšie zariadenie, ktoré bolo predstavené v 03/2017 asi za 10s pri slnečnom počasí takmer bez oblakov, kdežto hodinkám, ktoré boli predstavené v 10/2010 to trvalo cca 70s. Objektívne ale musím povedať, že 410 našli satelity už aj za kratší čas ako to bolo počas testovania a to v rozmedzí od 40 do 60s. 

 

Je dobré pripomenúť, že prvé meranie som išiel zľahka a pri druhom som riadne pridal do "pedálov". Takže som vyrazil a náhodne som sa pozeral aký mám tep na oboch hodinkách. Moje očakávania boli, že na 935 bude tep buď prehnane vysoko alebo veľmi nízko, pretože mi hodinky merali tep z ruky a teda nie z hrudného pásu. Ale výsledky boli prekvapivo rovnaké a sem tam mal tep odchýlku 1 až 3 tepy. Teraz keď sa pozerám spätne na graf tak vidím, že je tomu skutočne tak a na rovnakých úsekoch sa tepy skoro vždy rovnajú. Maximálny rozdiel bol 3 tepy. Keby som to mal spriemerovať tak hodnota by bola +- 1 tep. Wow!!! Čo sa týka GPS tak Garminy 410 potrebovali na dosiahnutie rovnakej vzdialenosti o 4s behu viac ako Garminy 935 s GLONASSOM. Nie je to veľká odchýlka, ale pri takom maratóne to už urobí niekoľko desiatok sekúnd behu naviac.

 

Pri druhom teste som teda pridal a zabehol som o 1/3 vzdialenosti menej než pri prvom pokuse. Opäť som sa snažil pozerať na hodinky v náhodných momentoch a výsledky boli super. Čo som si všimol tak rozdiel zas max. 1-2 tepy. Hovorím si, že to nie je možné, že ten merač tepu z ruky je naozaj tak presný. Hodinky som mal na ruke utiahnuté tak akurát, aby mi držali na ruke, ale nie tak tesno aby mi boli nepohodlné. Držali na ruke a vôbec sa nehýbali ani pri rýchlom behu. Ten silikónový remienok je naozaj pohodlný. Pri prezeraní grafu srdcového tepu som našiel 1x odchýlku 3 tepov inak je to opäť sem tam 1 až 2 tepy mimo. Čo sa týka GPS tak na 410 som zastavil aktivitu až 2s po tom ako som zastavil 935.

 

Čo povedať na záver? No jednoznačne, že som z mojich nových Forerunneroch 935 úplne nadšený. A že keď si budem chcieť zabehať a nebudem mať pri sebe hrudný pás, môžem byť úplne v kľude a nebáť sa skreslených výsledkov srdcového tepu. Pretože môj test mi ukázal, že rozdiely v snímaní srdcového tepu sú naozaj minimálne a to v rozmedzí od 1 do maximálne 3 tepov za minútu a to dokonca nezávislé od aktuálnej záťaže.

 

Pre tých, ktorí to dočítali až sem sa chcem poďakovať a verím, že obsah bol aspoň trošku prínosom  ;)  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...