Přejít na obsah

Omega a měkká ocel?


Tower Of Power

Doporučené příspěvky

Nechcel som zakladať novú tému, tak to hodím sem. Stalo sa niekomu že má vlásočnicu na keramickej lunete? Mám PO 42 Tak cca. mesiac dozadu som si všimol veľmi jemnú vlásočnicu na lunete, nie je to nič vážne, ale myslel som si že keramická luneta je takmer nepoškriabateľná. Okolo diamantového vrtáku som sa nepohyboval, tak si to neviem vysvetliť. Má s tým niekto skúsenosť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybys našel i link, budu rád (nejsem linej, jen jsem na kole s manželkou, která právě odběhla na záchod), Milgauss jsou moje dreamwatch a jestli jsou na tom stejně, nechám si zajít chuť.

Odesláno z mého ONEPLUS A6003 pomocí Tapatalk

Ten někdo jsem byl já a vytáhl jsem to ve svém srovnavacim vlakne http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/116570-rolex-vs-grand-seiko/

Jestli máš rád milgy, nějaké fotky tam jsou ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel, JE to normální a nejde o specifikum Omegy, protože "nerezová" ocel 316L je (navzdory vlhkým představám řady mladých chronomagorů o "prémiovosti") celkem měkká nzkouhlíková austenitická ocel (HRC25-39?), s homogenní vnitřní strukturou vhodnou primárně pro snadné obrábění a ne pro odolnost. A je docela dobře možné že do hřebíkové směsi ze které uplácali tu přezku se holt dostalo něco tvrdšího a neštěstí je na světě... Ale jestli Tě to potěší, určitě nejsi první: sám jsem si takhle "označkoval" lunetu na titanových GS během 5 minut od vytažení z krabice, stačilo aby se hodinky po zakrácení tahu a rozevření spony prostě zhouply v ruce a na stole lehce "bimbnuly" do nevhodně odloženého nožíku z uhlíkovky... Řešením je asi jenom přeplátování háklivých částí safírem (á la AppleWatch) a/nebo kombinace s keramikou (Rado Sintra)... a nebo povrchovky (nauhličení-tegiment, PVD/DLC...)

Ze všech možných řešení, je keramika to nejblbější. Řešení je pouze neřešit každý pidi škrábaneček a ťukaneček, a brát je jako součást příběhu hodinek. Hodinky neleštěné a nebroušené i se šrámy a záseky, mají vždycky větší hodnotu, jak oleštěné, ocucané hodinky pečlivého leštiče.

post-39-0-78048300-1530909243_thumb.jpg

post-39-0-86779100-1530909254_thumb.png

post-39-0-23379700-1530909261_thumb.jpg

post-39-0-74733200-1530909327_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Berte to prosím jako příspěvek člověka, co měl z fyziky i chemie čtyřky. Přesto: jsem trochu rozčarován z odolnosti mých nových Aqua Terra. Dnes se dostaly do jemného kontaktu s kovovu přezkou na batohu při nasazování na záda, ani slyšet to nebylo, ale na lunetě už je tukanec. A tím nemyslím škrábnutí, ale vážně mělká prohlubeň. Je to normální? Na žádných hodinkách předtím se mi to nedělo...

 

Odesláno z mého ONEPLUS A6003 pomocí Tapatalk

Mohlo to s Omegama dopadnout i hůř . Ťukanec tam nechej, časem k němu přidáš Ty, nebo příští majitel další. A až tam bude za dvacet let těch šrámů moc, tak se dá ta luneta vyměnit za novou.

post-39-0-68536800-1530909613_thumb.jpg

post-39-0-06492400-1530909663_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je nahodou dobrej dotaz... Drtiva vetsina vyrobcu pouziva ocel 316L, nikdo uz ale neuvadi tvrdost, u nozu to je standart.. Asi se neni moc cim chlubit.  Nedelam si iluze, ze tomu venuje nekdo obzvlast peci (kdyz pominu treba oblibena Damaska), premiova cena neznamena jeste premiovou kvalitu, vetsina padne za brand.. Fakt je, ze zrovna u hodinek by vyssi stupen HRC mohl byt dobrej prodejni argument..  :flex:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...