Přejít na obsah

Jaké Vulcainy máte na ruce


martar

Doporučené příspěvky

- A sériový cislo je upravený pro naše pobavení? :)

 

Jak se Ti nosí ta spona? Já - zhýčkán na řemenech nizoučkýma Omega překlápěčkama - maličko bojuju s její výškou, ale je to asi jen o zvyku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, už dlouho sem dlužím příspěvek:

 

Vulcain Classic 1951, ref. 100.101.001, průměr 39 mm, tloušťka decentních 11,6 mm. Osazeno V-10. Předpokládaná výroba někdy 2000 - 2005. Na pštrosovi od Ondry Šímy.

 

attachicon.gifvulcain1.jpg

 

attachicon.gifvulcain2.jpg

 

Edit: katalogový průměr 38 mm, těch 39 mm je šuplerou.

Supr, ani jsem nevěděl, že tu někdo 39 mm má. Prosím tě, tenhle model co máš, se od stávající řady 50s Presidents? Special 39 mm liší v tom, co je vidět na prvý pohled ..... no a teď jsem chtěl vypsat, čeho jsem si stihl všimnout a teprve přitom jsem si uvědomil poměrně rozsáhlých rozdílů i ve stávající řadě např. zde: http://www.vulcain-watches.ch/en/collection/all/50spresidentsspecial/39mm/100153.289LF

a

zde: http://www.vulcain-watches.ch/en/collection/all/50spresidentsspecial/39mm/100153.296L

 

Každopádně ručky už mají na rozdíl od tebe bez lumi. Jo a ten safír co nějak naznačoval Martar, jeho tvar se měnil? No, sorry za zmatenej příspěvek, každopádně bych je rád někdy vyzkoušel.

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já než jsem si pořidil plastovou šupleru, tak jsem měl taky všechny hodinky větší o milimetr (oblepil jsem vždycky ocelové celisti šuplery tak, aby se hodinkám určitě nkc nestalo :D

 

Jinak k dotazu waranna: aktuální modelová řada President má jiné pouzdro, sklo, lunetu, nožky, dýnko i velikost. A lumi na ručkách a na některých cifrech chybí. Zkratka - jiný hodinky. Doporučuju zadat si do google obrázků referenci vlkovo Vulcainů 100101.001 a kouknout na obrázky, hlavně na profil hodinek. Podle mne jsou dokonalé. V tomhle pouzdru se dělaly i s jinymi cifry. Je to uplný začátek produkce v novodobé historii Vulcainu, poté co byl oživen diky Production et marketing Horologer.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za fotku, to mě zajímalo, jaký budou s košilí a sakem. Pěkný, pěkný!

 

Teď už zbývá (až budeš mít někdy chuť) nafotit hodinky na denním světle (kvůli té krasné modré na cifru) a pak taky z boku, aby byl vidět profil hodinek a vypouklé sklíčko (pro waranna) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych tě hnal, kdybys mi takhle ošoupával tu parádní sponu o dubovej stůl.... :D :D

 

Velikostně dobrý, ne? Nebo subjektivně vypadaj kvůli světlýmu cifru už moc velký?

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych tě hnal, kdybys mi takhle ošoupával tu parádní sponu o dubovej stůl.... :D :D

 

Velikostně dobrý, ne? Nebo subjektivně vypadaj kvůli světlýmu cifru už moc velký?

To jsi mě pobavil. Slušně jsem se totiž optal co s nima můžu a nemůžu. No a pak samozřejmě, resp. celkem logicky v daným kontextu, přišla řeč na Tebe. No a dál už radši nic .......... :lol2:.

 

Jinak pocitově dobrý, mám jen pár rychlocvaků z mobilu, přidám ještě něco, ale bude to přibližně to samý jako včera. Sedí pěkně, budíček je naprosto skvělej.

 

Edit: na těch fotkách, je vidět, že i když mám hodinky poočtočený trochu dozadu, tak celková velikost je v pohodě, a to i na mým párátku.

post-29493-0-47437300-1540630447_thumb.jpg

post-29493-0-59697300-1540630456_thumb.jpg

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsi mě pobavil. Slušně jsem se totiž optal co s nima můžu a nemůžu. No a pak samozřejmě, resp. celkem logicky v daným kontextu, přišla řeč na Tebe. No a dál už radši nic .......... :lol2:.

Tak jako já o sobě vím, že jsem magor; to nemusíš tak diplomaticky :D Konkrétně srandička se sponou a tvrdým dřevěným hospodským stolem je ale takovej interní chronomagorskej fórek - myslel jsem, ze to znáš - zkus se přiležitostně zeptat Maxela :)

 

--------------------------

 

Ja mám přezuto na světlýho gatora, ale popravdě, většinu zimy nosím moony a ostatní hodinky jen vzácně, když se mi po nich zasteskne.

 

post-30813-0-40809400-1540634374.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Bert  

moc se mi  líbila recenze na Vulcainy od martara. Nešlo by tuto značku vypíchnout do samostatnosti v rámci švýcarské sekce?   Považoval bych to pro Chronomag za větší přínos než všelijaké hádanice o primky nebo prodeje přes FB.

Za přízeň pro značku Vulcain a dobrou náladu s nimi velice děkuji.   :notworthy:   :notworthy:

***

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

Dneska mám na ruce nejen svý Vulcainy, ale i mládě ježka, které jsem našel ležet podchlazený na klapce skimmeru v proudící vodě. Naštěstí jsem měl v bazénu hladinu na povoleným minimu, jinak už by bylo v ježčím nebi. Teď uz chrní v provizorním pelíšku a sbírá sily.

 

Edit: Na fotce je mimochodem vidět, k čemu předevšim slouží lumi u tohoto modelu - když leštěné ručky vyjimečně nechytí světlo, diky lumi přesto není odečet času problémem.

 

post-30813-0-60293000-1561789993.jpg

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak po dlouhé době na popud Harweyho a Bohuša pár fotek z letoška - ochutnávka na připravované recenze:

 

Vulcain Cricket Nautical Héritage

 

post-30813-0-82058800-1574020015.jpg

 

Vulcain President's Moonphase (datum na komplet kalendáři jsem naklikal bajvoko tak, aby se mi to líbilo pro focení recenze, to neřešte)

 

post-30813-0-57798300-1574020306.jpg

 

Vulcain Cricket X-treme Automatic Diver (na tyhle poslední krásky je recenze hotová, čekám jen na nějaké info z Vulcainu)

 

post-30813-0-69769200-1574020396.jpg

 

A kde jsou vaše fotky? :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinkově stejně jako penezově stagnuju.Nejake Primky furt mám a na Vulkány či Orlíky furt nemám :-) Tak nosím furt enem ty Mida,co sú skoro stejně veliké jak hen ty Primky.Tož tak to je :-) Jinak děkuju za fotky

Upraveno uživatelem bohus76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...