Přejít na obsah

Carsharing


Doporučené příspěvky

Jen poznámka - žádný carsharing v podstatě neexistuje. Alespoň ne čistě komerční. Jedna se o klasické půjčovny v novém kabátě, aby to zaujalo ?mladou? cílovou skupinu :-) Podobne jako hotel ála Airbnb nebo půjčovny kol Bikesharing nebo půjčování peněz ála peer-to-peer. Je to takovej newspeak, to jen pro pořádek :-)

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používám car4way (v Praze) při zapůjčení do 30 min platím 5,- Kč za minutu. Dělám jízdy z centra na okraj Prahy (nebo opačně) brzy ráno, nebo pozdě večer a to mi ta jízda trvá 16-20 minut, tedy 80-100,- Kč. Přes den, v plném provozu bych to tak rychle nestihnul, tak to si beru taxi. Na delší cesty nebo delší výpůjčky je to ekonomický nesmysl (podívej se do ceníku - orientačně se platí 50,- kč za hodinu + 5 kč za km)

 

Nejsem s nima ale nijak moc spokojenej, pořád řeším nějaké reklamace. Mají několik elektromobilů, požádal jsem, aby mi udělali rychloškolení jak se to ovládá - vykašlali se na mě (patří do skupiny s VW+škoda dealerem Louda). Tak jsem se nechal nabrýfovat u konkurence (Jarov - vstřícní i když jsem jim vysvětlil situaci).

 

Výhodou car4way proti konkurenci (autonapul, ajo) je, že auto můžeš odstavit kdekoli v Praze. U konkurence musíš do zony, kde sis auto půjčil.

 

Ptejte se, rád se o zkušenosti podělím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mate nekdo zkusenost s kratkodobou zapujckou dodavek?

Resime dopravu vetsich zasilek z letiste do skladu narazove parkrat za rok, kupovat dodavku mi uplne nevychazi.

Moznost dojet osobakem, presednout do dodavky, dopravit, vylozit a vratit mi vychazi jako rozumny reseni

Upraveno uživatelem Bob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud pomineme klasické půjčovny skrývající se za slovo carsharing, tak jediná platforma je tuším smilecar mladýho Charouze resp dneska už hopygo. Co

Vím, nabídka vozidel zdaleka překračuje poptávku.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mate nekdo zkusenost s kratkodobou zapujckou dodavek?

Resime dopravu vetsich zasilek z letiste do skladu narazove parkrat za rok, kupovat dodavku mi uplne nevychazi.

Moznost dojet osobakem, presednout do dodavky, dopravit, vylozit a vratit mi vychazi jako rozumny reseni

Za sebe mohu doporučit

http://www.autopujcovnarentik.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mate nekdo zkusenost s kratkodobou zapujckou dodavek?

Resime dopravu vetsich zasilek z letiste do skladu narazove parkrat za rok, kupovat dodavku mi uplne nevychazi.

Moznost dojet osobakem, presednout do dodavky, dopravit, vylozit a vratit mi vychazi jako rozumny reseni

O tom jsme se bavili. Já o tom pak ještě přemejšlel a jsou 2 varianty. Buď koupit a pak pronajímat (dělá kámoš a docela mu to nese), nebo pak řešit něco jako pujcsivrak.cz a neřešit nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak ke carsharingu, měl jsem ambice sem dotáhnout něco jako turo.com (maj koupenou doménu atd), ale ztroskotalo to na čecháčkovství, do čehož se úplně nechci pouštět. Bikesharing funguje, carsharing nikdy pořádně v našich zeměpisnejch šířkách fungovat nebude. Takže ten model, kterej tu je, je si myslim dostačující. Třeba Re!volt je deathtrap, ale fungovat to nejspíš bude, protožze cena a pohonný hmoty (or the lack there of). Todle je asi na delší diskusi u píva. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pár měsíců využívám služeb AJO a jsem maximálně spokojený. Webové rozhraní i komunikace má nádech rodinné firmy, praktické předání a využívání aut funguje na jedničku.

 

Oproti car4way mi to hlavně přijde cenově velmi rozumné - 15kč/hod a 3,7kč/km (včetně paliva). Pokud člověk bydlí v/blízko jejich zón, nepotřebuje auto každý den, ale spíš sem tam na víkend na výlet, na nákup, atd. (v podstatě ten. kdo má menší nájezd než cca 7-10k/ročně) je to asi opravdu výhodná alternativa k vlastnění auta. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kolegové, car4way mi poslalo "nabídku", že když se někdo registruje na moje doporučení, tak OBA získáme 30 minut zdarma, takže pokud to někdo chcete využít neváhejte a napište mi. Mail mi od nich přišel v pátek 3.8. a nepíšou jak dlouho tato nabídka platí... a mám vypozorováno, že firma jsou trošku vyčůránci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...