Přejít na obsah

Jak s agresivními řidiči?


Doporučené příspěvky

Alex3789: Každý někdy něco poruší, každý někdy udělá něco blbě. Mnoho situací vypadá očima toho druhého překvapivě jinak.

Tolerance a nevidět jen sám sebe je mnohem lepší, než se navzájem natáčet na kamery a podávat na sebe žaloby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 166
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Alex3789: Každý někdy něco poruší, každý někdy udělá něco blbě. Mnoho situací vypadá očima toho druhého překvapivě jinak.

Tolerance a nevidět jen sám sebe je mnohem lepší, než se navzájem natáčet na kamery a podávat na sebe žaloby.

 

Určitě souhlas, proto jsem se omezil jen na popis jedné konkrétní situace. Co se tolerance týče, ta nemůže jít jen z jedné strany.. do té doby budou potřeba prostředky o kterých píšeš, bohužel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když s najezdem cca 50tis. za rok takovýhle lidi nepotkavam, znamená to že jsem oni, nebo mám jen kliku, nebo čumim moc do mobilu?

 

Odesláno z mého ONEPLUS A3003 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když s najezdem cca 50tis. za rok takovýhle lidi nepotkavam, znamená to že jsem oni, nebo mám jen kliku, nebo čumim moc do mobilu?

Odesláno z mého ONEPLUS A3003 pomocí Tapatalk

Kombinace vseho :-), nebo jezdis nekudy, kde ti to ja osobne zavidim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alex3798: Jak dlouho jezdíš...? Časem si na takové a podobné věci zvykneš, přesněji napsáno už ti to ani moc nepřijde. Autem jezdím povětšinou sám a dost si s ostatními řidiči povídám. Oni mě sice neslyší, ale já si ulevím a pak už je to dobrý. :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ignorovat, idealne nechat jet a hlavne nevychovavat a neoplacet. Jezdim relativne svizne, ne extrem ale rekneme v rychlejsi polovine pelotonu, ale snazim se sledovat a byt ohleduplny k ostatnim - rychlejsim i pomalejsim.

 

Pred tydnem me nastval borec, ja teda jeho taky - jedeme, dalnice a v odstavnym pruhu stalo auto s poruchou a chodil kolem nej ridic. Jel jsem cca. 140, takze i kdyz vidim, ze auto za mnou se me chysta predjet (jel celou dobu stejne rychle jako ja a pak chtel pridat, nebyl to zadnej dojezd za me ve vyssi rychlosti), vjel jsem s blinkrem do levyho. Delal pak na me posunky vseho druhu, ale ja proste radeji zdrzim borce v predjizdeni o par sekund nez to provalit v dalnicni rychlosti vedle stojiciho s clovekem, co tam pochazi kolem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dalnice a v odstavnym pruhu stalo auto s poruchou a chodil kolem nej ridic. Jel jsem cca. 140, takze i kdyz vidim, ze auto za mnou se me chysta predjet (jel celou dobu stejne rychle jako ja a pak chtel pridat, nebyl to zadnej dojezd za me ve vyssi rychlosti), vjel jsem s blinkrem do levyho. Delal pak na me posunky vseho druhu, ale ja proste radeji zdrzim borce v predjizdeni o par sekund nez to provalit v dalnicni rychlosti vedle stojiciho s clovekem, co tam pochazi kolem...

 

Naprosto běžná situace, navíc je tam jen posunkování od řidiče za tebou. Já jedu prostředkem (nechavam zapnutej blinkr vlevo) i když je tam jen odstavený auto a nevidim člověka. Oni ty lidi prostě zmatkujou a realitu nevnímají, nemaj problém otevřít dveře do silnice. Dobře si udělal. Dva dny zpátky jsem zažil naprosto stejnou situaci, já v pravym 160, auto 150m předemnou cca taky. Vnímám ve zpětnym porsche co jede tak 200, já počkam s brzdou a blinkrem vlevo, prředemnou mu to tam s blinkrem pošle. Porsche brzdí (asi celkem dost), nikdo negestikuluje, porsche situaci chápe, po překážce se zařazujem zpět, porsche zrychluje. A teď to stejné v ČR ..... nebo radši ne. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když s najezdem cca 50tis. za rok takovýhle lidi nepotkavam, znamená to že jsem oni, nebo mám jen kliku, nebo čumim moc do mobilu?

 

Odesláno z mého ONEPLUS A3003 pomocí Tapatalk

 

+1. Jezdím od roku 92 nájezdy od 20 do 60tis ročně, k tomu 150tis majlí po US a zatím mě nikdo nevybrzdil a vice versa :) Občas člověk potká kreténa, ale jak už napsal někdo z předřečníků, nejlépe ignorovat a rychle pryč. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co teprve agresivni ridicky! Dneska rano se takhle pripojuju do zuzeni, zip na pameti, blinkr, pomalu se snazim zaradit, najednou troubeni, gestikulace a nadavky, pani ze me nepusi, tak ok, zaradim se za ni, na kufru 3 ty debilni nalepky s xichtiky a jmeny 3 holcicek, za chvili se to cely zastavi, tak se ji jdu slusne zeptat, co ze ji tak vytocilo a pry ze me nepustila, protoze ona v ty kolone jede uz dlouho a ja se do ni teprve pripojuju a ze jsem jel urcite schvalne tak, abych se pripojit v tomto miste a nemusel stat v kolone... normalne asi laktacni psychoza nebo co...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo pravidlo zipu dělá stále ještě problémy. Mě se zas nedávno stalo, když jsem jel v pravým a zužovalo se to, potom co jsem nechal zazipovat auto z leva, nacpalo se mi tam agresivně s posunky a troubením ještě jedno další auto z leva. Nechápu.

 

Jinak já už na nikoho radši neposunkuju ani neukazuju, lidi jsou magoři. Jednou mě takhle donutili zastavit cigoši uprostřed dvouproudovky v Písku. A onehda zas jsem si poklepal prstem na čelo, když se mi někdo lepil do kufru v obci. Ten člověk to viděl (už to značí že jel za mnou moc blízko :-) a neváhal mě pronásledovat až do slepé ulice k vratům domu, kde došlo k další konfrontaci. Achjo.

Upraveno uživatelem Waya03
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Jj mi jednou chlap nedal přednost já zatroubil a potom mi na křižovatce otevřel dveře auta a začal nadávat. Na kole se mi to s tou předností děje úplně běžně. Jednou mi bylo řečeno od pána středního věku s asi 140kg při 175cm a takovým tím zvednutým límečkem na polo triku cituji: "Já nedal přednost schválně, cyklistům jí nedávám, protože je nemám rád. A teď jdi do ******* ty ***** ****** " :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chjo, od včerejška jsem "agresivní řidič" já. Blížím se pomalu k naprosto přehledné křižovatce na hlavní cestu, kde chci odbočit doprava. Je to odbočení cca o 120 stupňů, takže když přijíždím ke křižovatce, přijíždím šikmo k hlavní cestě a vidím přehledně do leva už z dálky, jestli něco nejede, čemu bych měl dát přednost. Přede mnou borec v Jeepu, odbočuje stejným směrem. Zleva naprosto volno, takže mu ani mě nic nebrání v odbočení. Při nájezdu do křižovatky ještě kouknu doleva, jestli fakt nic nejede, čímž ho na chvíli pustím z očí (je přece jen dost vpravo už v zatáčce). A ten blbec v křižovatce zastaví. Žádná stopka nebo cokoliv jiného tam není, má naprosto volno, což musí vidět. Takže jsem pravým předním rohem vrazil do jeho levého zadního. Nadal mě do největších kreténů, pirátů, kteří furt někam spěchají a nevím, co všechno. Přitom jsem v životě neměl nehodu a ani jednou jsem neplatil pokutu. Jasně, je to moje vina, já jsem do něj vrazil. Ale proč doháje zastavil? Prý se chtěl ujistit, jestli fakt nic neděje. Kam čuměl celou dobu při přibližování ke křižovatce a při jejím průjezdu, jsem ale fakt nepobral...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co teprve agresivni ridicky! Dneska rano se takhle pripojuju do zuzeni, zip na pameti, blinkr, pomalu se snazim zaradit, najednou troubeni, gestikulace a nadavky, pani ze me nepusi, tak ok, zaradim se za ni, na kufru 3 ty debilni nalepky s xichtiky a jmeny 3 holcicek, za chvili se to cely zastavi, tak se ji jdu slusne zeptat, co ze ji tak vytocilo a pry ze me nepustila, protoze ona v ty kolone jede uz dlouho a ja se do ni teprve pripojuju a ze jsem jel urcite schvalne tak, abych se pripojit v tomto miste a nemusel stat v kolone... normalne asi laktacni psychoza nebo co...

Tohle tak nějak beru, pravidlo zipu je poměrně nové a není moc zaběhluté ( bohužel ), stejně jako na křižovatkách vyznačení místa vpředu pro cyklisty, kde většinou vidíš řidiče, ani ne závodníka, ale prostě někoho, kdo toto vůbec nezná.

V autě má většina řidičů okolo mě plno jmen, ale jinak se snažím negestikulovat, nevystupovat, nepořvávat z okénka - stejně to nemá cenu- kr..n si neuvědomí, že udělal chybu a ten kdo si to uvědomí, tak nepotřebuje další výchovnou lekci.

Snažím se to dodržovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chjo, od včerejška jsem "agresivní řidič" já. Blížím se pomalu k naprosto přehledné křižovatce na hlavní cestu, kde chci odbočit doprava. Je to odbočení cca o 120 stupňů, takže když přijíždím ke křižovatce, přijíždím šikmo k hlavní cestě a vidím přehledně do leva už z dálky, jestli něco nejede, čemu bych měl dát přednost. Přede mnou borec v Jeepu, odbočuje stejným směrem. Zleva naprosto volno, takže mu ani mě nic nebrání v odbočení. Při nájezdu do křižovatky ještě kouknu doleva, jestli fakt nic nejede, čímž ho na chvíli pustím z očí (je přece jen dost vpravo už v zatáčce). A ten blbec v křižovatce zastaví. Žádná stopka nebo cokoliv jiného tam není, má naprosto volno, což musí vidět. Takže jsem pravým předním rohem vrazil do jeho levého zadního. Nadal mě do největších kreténů, pirátů, kteří furt někam spěchají a nevím, co všechno. Přitom jsem v životě neměl nehodu a ani jednou jsem neplatil pokutu. Jasně, je to moje vina, já jsem do něj vrazil. Ale proč doháje zastavil? Prý se chtěl ujistit, jestli fakt nic neděje. Kam čuměl celou dobu při přibližování ke křižovatce a při jejím průjezdu, jsem ale fakt nepobral...

To se mi stalo před řadou let taky.

S pánem, který měl na staré stodvacítce prohnutý a lehce o zadní čelo opřený nárazník se nedalo domluvit. Neustále mne slovně urážel, požadoval náhradu škody 10 000 Kč, což byla zhruba tak hodnota jeho vozu, přičemž by mu to kdejaký garážník za pětikilo velice rád opravil. Tak jsem řekl OK, já zavolám policajty, i když vím, že jsem to formálně zavinil já a škoda půjde z povinného ručení.

Když policie přijela, začal pán slovně útočit pro změnu na policistu a radit mu, jak mne má potrestat.

Výsledek byl, že se mnou to policista vyřešil domluvou a pán dostal pokutu tuším 1000 za bezdůvodné zastavení v křižovatce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...