Přejít na obsah

Quartz s kondenzátorem


Tomas8

Doporučené příspěvky

Tak mi to nedalo nezkusit znovu indukční nabíjení, jak jsem psal výše, tak dle videa na YouTube, kde se autorovi videa hodinky nabily na měsíční rezervu chodu asi za půl hodiny, se mi hodinky ani po cca hodině nabíjení nedobily vůbec, tak jsem je nyní dal na indukční nabíječku na zubní kartáček a nechal jsem je na ní cca 30 hodin. Na začátku nabíjení ukazovaly rezervu chodu asi na den, na konci nabíjení ukazují rezervu chodu měsíc.

Takže indukční nabíjení opravdu funguje, rychlost dobíjení záleží zřejmě na typu indukční nabíječky a záleží asi také na poloze hodinek na nabíječce, to ještě budu muset vysledovat...

záleží hlavně na síle indukčního proudu, předpokládá se, že hodinky budou na nabíječce dýnkem dolů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě dýnkem dolů a dle doporučení výrobce šestkou dolů, ale také je u konkrétní nabíječky zapotřebí vědět, kde je vytvářené pole nejsilnější, což není zcela zřejmé, je to dáno umístěním cívek ve spotřebiči, pro který je indukční nabíječ určen. Protože indukční nabíječ je zalitý a nerozebiratelný (ten můj), tak není vidět, jak je konstruován a kde je magnetické pole nejsilnější a jak je orientováno. Možná, že by to šlo změřit nějakou cívkou, připojenou na osciloskop, o něco se pokusím, veškeré měřicí přístroje mám a tak by to neměl být problém, jen jsem nějak líný. Asi až poleví ta horka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zásada je mať hodinky blízko cievky, ktorá je v nabíjačke. Niekedy sa to nedá, lebo cievka je hlboko a kefka sa do nej zasúva. To bol môj prípad, preto som to rozobral, natvrdo bez milosti. Cievku som vybral, zaizoloval a hodinky ukladám korunkou na cievku. Tak sa najlepšie udržia a zároveň sa aj nabijú. Ešte ma napadlo, že mám v aute indukčnú nabíjačku na mobil, možno že aj tá sa dá použiť.

Upraveno uživatelem relativ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Zkoušel jsem to, nedělalo to nic, nabíječku jsem rozebral a zkoušel jsem cívku upravovat tvarem i vkládáním železného jádra a různé umístění hodinek vůči cívce a nic. Pak jsem se díval na nějaká videa a na jednom autor ukazuje indukční nabíječku a má dvoje hodinky, jedny se nabíjejí jako divé a druhé, ač zkouší různé polohy hodinek na nabíječce, tak ani ťuk.

Takže ono bude zjevně záležet i na konstrukci konkrétního modelu hodinek, zda se takto nabíjet dají...

 

P.S. Měřil jsem i průběh pole vytvářeného nabíječkou a jde o pulsní pole s frekvencí několika Hz, proudový odběr nabíječe kolísá téměř od nuly do hodnoty cca 1,5 A, takže jde o poměrně silné pulsy.

 

Tím jsem s pokusy o nabíjení hodinek indukční nabíječkou ukončil a hodinky nabíjím tak, že pokud je nenosím, tak s nimi tak jednou za týden cca 2 minuty intenzivně mávám a basta! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdravím, já mám Seika kinetic 5M85 a do plného nabití používám akušroubovak. Do půl dne jsou hodinky nabité (ukazuje 30 sekund). Stačí poladit otáčky.  

 

To jako že chytneš korunku do akuvrtačky a "trochu protočíš" ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Zdarte, jsem zde jen jako zvědavec, zapřisáhlý SEIKOvý pětkař

Poslyšte, to by mne ty hodinky musely hodně uchvátit, abych do tohoto provedení šel, fakt to skvěle kombinuje nevýhody obou systémů.
 

 

Ale proti gustu žádný dišputát. Když začaly digitálky a kvarcky, myslel jsem si že mechanice odzvonilo.

A s mobilem v kapse jsem si myslel, že náramkovým hodinkám obecně zvoní hrana.

A včíl po padesátce se nákaza vrátila, loni čtvery pětky. a myslím, že jsem u konce  hledáním, ještě trochu divočím s tahama ale i to se chýlí.
Mechanika for ever. Ale jsem už takový staromilec, odborně gerontofil. Takže raději parní lokomotivu než pendolíno, pružinu než kondík a analogové

zobrazení veličiny před digitálním. Nic proti pokroku, nebojme se toto platí pouze u hodinek (kolik by stály mechanické hodinky, kdyby výrobu součástek a montáž nedělali roboti, že)

 

Tímto vás zdravím ;o)


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

S mojimi Rado Diastar Accustar mam presne tu opisovany problem.Klasicky winder ich nenabije.Ked ich mam den na ruke,tak sa nabiju len trocha.Hodiniek mam cca200,tak denne striedam.Spominali ste tu,ze je na taketo hodinky specialny "nabijaci winder".Neviete mi poradit,kde by som ho zohnal,alebo aspon ako sa ta vec presne vola,nech viem,co hodit do guglu.Mam doma aj nabijaciu zubnu kefku,tak skusim pouzit jej zakladnu na nabitie,len som nikde nenasiel vami spominane video ako na to.Dufam teda,ze je v tych mojich kondenzator a nie akumulator ako v Citizenoch.

post-61962-0-52542700-1558151347_thumb.jpeg

post-61962-0-44835900-1558151363_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem Gombo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...