Přejít na obsah

Farmaření & zahradničení


Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

 

možná se špatně dívám, ale nikde jsem tady toto téma nenašel. Tak si jej dovolím založit. Poslední roky (po odchodu z města na vesnici, respektive až za vesnici) jsem docela propadl skleníku, slepicím, jedlé zahradě, permakultuře a všem souvisejícím věcem.

 

Chtěl bych zde sdružovat veškeré rady, úspěchy a neúspěchy, fotky výpěstků, jak, kdo a co pěstujeme / chováme. Jako příklad uvedu - ?ačkoli jsem tento rok pěstoval okurky ve skleníku vertikálně, přesto mi je skolila plíseň?, nebo ?co vyrobit z přebytku rybízu?, nebo ?zachování vody na pozemku, zálivka, atd?.

 

Byl by o téma zájem, nebo si tu budu povídat sám se sebou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 245
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Urcite sa zapojim, ved sme na hodinkovom fore predsa.

Mne zase prerasta datelina z lucnej casti zahrady do travnika, kus z neho uz zhltla, neviem co robit.

No, tak teď nevím zda to myslíš jako vtip, pokus o něj, nebo vážně. Sice jsme na hodinkovém fóru, ale také v sekci ?Ostatní diskuze a zábava?, kde je mnoho různých témat, který s hodinkama souvisí snad ještě míň než tohle...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pýtam sa úplne vážne,aha:

Tyjo nevím proč, ale tak nějak Ti furt nevěřím :-)

 

Ale přesto - já na anglický trávník nehraju, takže co mi v trávníku prorůstá, to tam prostě zůstává a přejede se to traktorem. Mám tady na obhospodařování hektar, to bych se z angličáku zbláznil. Jinak luční část mám taky, skvěle se tam daří hmyzu a motýlům, atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mam len taky maly travnaty chodnicek popri malej lucke a fakt ma stve ze tento rok skoro polka z toho travnicka zmizla.

Tak to nevim co s tím. K nám žádná chemie nesmí (takže ani nevím zda na to něco existuje), takze to vždy jednou za nějakou dobu sjedu traktorem a hotovo.. Moju štvou bodláky, i když jsou posekaný, takže si je vykopává ručně :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se na podzim chystám založit malou zahrádku, svou první. Chtěl bych zkusit česnek, rajčata, jahody. Pro začátek. Teď tam rostou jakési křáky a bydlí tam ježek. Dcerka mu říká Franz.

Rajčata jedu jak ve skleníku tak venku. Miluju je. Na česnek jsem se zatím neodhodlal. Jahody jedeme jak lesní (teda ty si jedou samy), tak běžný. A pak ještě - rybíz červený / černý / bílý, jostu, angrešt, maliny, ostružiník, kustovnici čínskou (ta mi nerodí), rakytník, jablka, blumy, švestky, hrušky, broskve (ty máme nádherný tento rok), špendlíky, třešně, ořechy a nejvíc nám snad teď valí fíkovník. Zkoušeli jsme brambory, ale nebyl na to pořádně čas.

 

A ježek se nám nastěhoval do výběhu ke slepicím.

post-7722-0-22645200-1533841681_thumb.jpeg

post-7722-0-68132200-1533842200_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jahody nemozem ani citit, moja babka mala jahodovu plantaz, to bolo neludske.. zato mam rad marhule a broskyne, lebo tie v nadmorskej vyske, kde som vyrastal, uz nerodia :)

 

Ivan - neda sa pestovat datelina aj cistokrvny travnik naraz, musis si vybrat. Alebo to budes rucne pliet a drbat do toho kvanta chemie (a aj tak ti to nepomoze) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reku ze keby som to cele nakratko aleze uplne nakratko to okosil a presypal to travnikovou zaplatou, ci by to tu datelinu neprebilo

Nebo to kos pořád nakrátko a ani si ji nevsimnes :-) ja kolikrát vyjedu sekat jen proto, ze v tom horku valí nahoru jen plevel a trávník by to ani nepotřeboval...ale sere mne ten plevel a navíc miluju ježdění na trakturku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Večerní kontrola, výměna vody na noc, atd., chuděry v tom horku ani skoro nenesou teď.

To je dobra banda. :)

 

Filo ked jahody tak tu fajtu co rodi kontinualne. My tu mame len malicko jahod ale prve zrele jahody sa objavili uz koncom maja a dnes som si 3 odtrhol a zreju stale dalsie.

Dobry tip, jsem nevedel, ze neco takoveho je.

 

ja jahody nemozem ani citit, moja babka mala jahodovu plantaz, to bolo neludske.. zato mam rad marhule a broskyne, lebo tie v nadmorskej vyske, kde som vyrastal, uz nerodia :)

 

Ivan - neda sa pestovat datelina aj cistokrvny travnik naraz, musis si vybrat. Alebo to budes rucne pliet a drbat do toho kvanta chemie (a aj tak ti to nepomoze) 

Ja jahody taky nejak nemusim, ale kvuli dcerce a manzelce, ty by to jedly furt.

 

Jak na tu pripravu zahradky? Ja to pas ca. 8x2 metry, ted tam rostou ruze a jine okrasne kroviny. Vsecko to vyhazu, vytaham koreny, kameni atd., preryju. A pak? Doplnim zeminou podle potreby, pohnojim a pockam do jara?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Večerní kontrola, výměna vody na noc, atd., chuděry v tom horku ani skoro nenesou teď.

Pěkné slípky :D Bábí jim dává prázdné skořápky od vajec, aby jim nepadalo peří:) To ale jako zkušený chovatel jistě víš:) Vybral sis dobrou cestu, není nad to, mít domácí produkty. Já mám velké štěstí, že mám přísun z rodiny, byť se o pěstování a chov nestarám. Každopádně pokud by tě něco konkrétního zajímalo, můžu se optat prarodičů a rodičů, za ty roky, už něco málo vědí:) Ať se daří, Přemek by z tebe měl jistě velkou radost:) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...